Na telo sa vracia späť

Politická diskusia je formát, ktorý na Markíze absentoval už dlhých päť rokov. A aj preto televízia chystá opätovný reštart kedysi veľmi populárnej diskusnej relácie Na telo. A opäť sa bude vysielať v nedeľu o 13.00 ako kedysi. Markíza potvrdila, že pôjde o pravidelný formát. Plánovaný začiatok? Nedeľa 16-teho septembra.

Takisto bude v pôvodnej podobe, to znamená, že pôjde o diskusný duel dvoch politikov, ktorý bude trvať rovných 30 minút. Moderovať ho narozdiel od minulosti nebude Zlatica Puškárová, ale Michal Kovačič. Ten na Markíze pravidelne moderuje volebné špeciály a diskusie, na jar bol tvárou relácie 25, kde sa striedali politici samostatne a nie v dueloch. S Kovačičom tak už diskutovali napríklad aj premiér Peter Pellegrini či predseda Národnej rady Andrej Danko. Inak, meno Michala Kovačiča sa skloňovalo v súvislosti s možným nahradením končiaceho moderátora relácie RTVS O 5 minút 12 Martina Strižinca. Napokon sa tak nestalo, do moderátorského kresla tejto relácie zasadol Jozef Hajko.

Zatiaľ nie je známe, akých hostí bude mať relácia na úvod, toto komerčná televízia ešte neavizovala, pravdepodobne sa však rozhodne podľa aktuálneho spoločenského a politického diania. Formát politickej diskusie naberá v poslednej dobe opäť na sile a Markíza nechce rozbehnutý vlak zmeškať. Už spomínané O 5 minút 12, vysielané verejnoprávnou televíziou, prináša stanici nadpriemerné čísla sledovanosti. To isté platí aj na diskusnú reláciu TA3 s názvom V politike vysielanú v nedeľu dopoludnia (najvýkonnejší program televízie).

Na telo sa v minulosti rozlúčilo ešte na jeseň 2013, kedy sa podielovo hýbalo už veľmi nízko – pod 20 percentami v komerčnej cieľovke 12-54. Markíza vtedy avizovala, že formát sa prípadne vráti už len ako občasný špeciál. Tých však nebolo mnoho, a aj tých pár prestala televízia spájať so značkou Na telo. Teraz sa všetko mení a diskusná relácia sa vracia späť.

Novinky zo sveta TV
Áno je to tak. Verejnoprávna televízia pokračuje v kvalitných akvizíciách a trende uvádzania kvalitných seriálových ..
12.1.2019
Po piatich rokoch budeme mať možnosť opäť si pozrieť jednu z celosvetovo najpopulárnejších talentových formátov ..
4.1.2019
Určite ste aj vy zaregistrovali smutnú správu o úmrtí známeho historika, spisovateľa a najmä popularizátora slovenskej ..
1.1.2019
Televízia JOJ sa nechce uspokojiť s tým, že je aj naďalej dvojkou na trhu a po nie celkom vydarenej jeseni spriada na budúci ..
19.12.2018
To, o čom sa len doteraz potichu šepkalo, sa nakoniec aj potvrdilo. Televízia Markíza oficiálne potvrdila ..
13.12.2018
Už zanedlho sa budeme môcť priučiť bontónu a spoločenskej etikete prostredníctvom nového animovaného televízneho ..
5.12.2018
Poďme sa pozrieť na program slovenských televízií v najväčší sviatok roka Štedrý deň. Nie preto, že Vianoce sú už ..
2.12.2018
Áno je to tak. Súťažné hry opäť dostávajú zelenú a od budúceho roka sa tak budete môcť pozrieť až na 4 nové ..
23.11.2018
Už to tak bude, slovenské televízie idú opäť skúšať šťastie a nervy normálneho diváka s novými, ale aj prerobenými ..
15.11.2018
Šou Najväčší Slovák vyvoláva rozruch už od začiatku. Teda od prvej upútavky, ktorú verejnoprávna RTVS ..
11.11.2018