Na telo sa vracia späť

Politická diskusia je formát, ktorý na Markíze absentoval už dlhých päť rokov. A aj preto televízia chystá opätovný reštart kedysi veľmi populárnej diskusnej relácie Na telo. A opäť sa bude vysielať v nedeľu o 13.00 ako kedysi. Markíza potvrdila, že pôjde o pravidelný formát. Plánovaný začiatok? Nedeľa 16-teho septembra.

Takisto bude v pôvodnej podobe, to znamená, že pôjde o diskusný duel dvoch politikov, ktorý bude trvať rovných 30 minút. Moderovať ho narozdiel od minulosti nebude Zlatica Puškárová, ale Michal Kovačič. Ten na Markíze pravidelne moderuje volebné špeciály a diskusie, na jar bol tvárou relácie 25, kde sa striedali politici samostatne a nie v dueloch. S Kovačičom tak už diskutovali napríklad aj premiér Peter Pellegrini či predseda Národnej rady Andrej Danko. Inak, meno Michala Kovačiča sa skloňovalo v súvislosti s možným nahradením končiaceho moderátora relácie RTVS O 5 minút 12 Martina Strižinca. Napokon sa tak nestalo, do moderátorského kresla tejto relácie zasadol Jozef Hajko.

Zatiaľ nie je známe, akých hostí bude mať relácia na úvod, toto komerčná televízia ešte neavizovala, pravdepodobne sa však rozhodne podľa aktuálneho spoločenského a politického diania. Formát politickej diskusie naberá v poslednej dobe opäť na sile a Markíza nechce rozbehnutý vlak zmeškať. Už spomínané O 5 minút 12, vysielané verejnoprávnou televíziou, prináša stanici nadpriemerné čísla sledovanosti. To isté platí aj na diskusnú reláciu TA3 s názvom V politike vysielanú v nedeľu dopoludnia (najvýkonnejší program televízie).

Na telo sa v minulosti rozlúčilo ešte na jeseň 2013, kedy sa podielovo hýbalo už veľmi nízko – pod 20 percentami v komerčnej cieľovke 12-54. Markíza vtedy avizovala, že formát sa prípadne vráti už len ako občasný špeciál. Tých však nebolo mnoho, a aj tých pár prestala televízia spájať so značkou Na telo. Teraz sa všetko mení a diskusná relácia sa vracia späť.

Novinky zo sveta TV
Šou Najväčší Slovák vyvoláva rozruch už od začiatku. Teda od prvej upútavky, ktorú verejnoprávna RTVS ..
11.11.2018
Teda pokiaľ všetko vyjde tak ako má. Pokračovanie seriálu je totiž aktuálne v prípravnej fáze a s natáčaním sa ráta ..
4.11.2018
Áno je to tak. Seriálový komediálny počin Markízy -
28.10.2018
Do kín (premiéra 1.11.2018) smeruje film Ostrým nožom v koprodukcii RTVS inšpirovaný prípadom ..
18.10.2018
Séria nových seriálov na Jojke sa bude opäť niesť v komediálnom duchu. K už natočeným projektom Delukse ..
14.10.2018
Ale áno, Susedia už veru majú svoj vrchol za sebou, o tom snáď ..
3.10.2018
Reportéri – investigatívna relácia sa vracia späť na obrazovky verejnoprávnej televízie. Bude riešiť ..
30.9.2018
Súboj o televízneho diváka je jednoducho dennodenný boj. Televízie sa pravidelne predchádzajú v snahe získať si čo ..
23.9.2018
Politická diskusia je formát, ktorý na Markíze absentoval už dlhých päť rokov. A aj preto televízia chystá opätovný ..
16.9.2018
Do kín sa na konci septembra (27.9.2018 v premiére) dostáva ďalší zaujímavý filmový počin, na ktorom sa producentsky ..
6.9.2018