Na telo sa vracia späť

Politická diskusia je formát, ktorý na Markíze absentoval už dlhých päť rokov. A aj preto televízia chystá opätovný reštart kedysi veľmi populárnej diskusnej relácie Na telo. A opäť sa bude vysielať v nedeľu o 13.00 ako kedysi. Markíza potvrdila, že pôjde o pravidelný formát. Plánovaný začiatok? Nedeľa 16-teho septembra.

Takisto bude v pôvodnej podobe, to znamená, že pôjde o diskusný duel dvoch politikov, ktorý bude trvať rovných 30 minút. Moderovať ho narozdiel od minulosti nebude Zlatica Puškárová, ale Michal Kovačič. Ten na Markíze pravidelne moderuje volebné špeciály a diskusie, na jar bol tvárou relácie 25, kde sa striedali politici samostatne a nie v dueloch. S Kovačičom tak už diskutovali napríklad aj premiér Peter Pellegrini či predseda Národnej rady Andrej Danko. Inak, meno Michala Kovačiča sa skloňovalo v súvislosti s možným nahradením končiaceho moderátora relácie RTVS O 5 minút 12 Martina Strižinca. Napokon sa tak nestalo, do moderátorského kresla tejto relácie zasadol Jozef Hajko.

Zatiaľ nie je známe, akých hostí bude mať relácia na úvod, toto komerčná televízia ešte neavizovala, pravdepodobne sa však rozhodne podľa aktuálneho spoločenského a politického diania. Formát politickej diskusie naberá v poslednej dobe opäť na sile a Markíza nechce rozbehnutý vlak zmeškať. Už spomínané O 5 minút 12, vysielané verejnoprávnou televíziou, prináša stanici nadpriemerné čísla sledovanosti. To isté platí aj na diskusnú reláciu TA3 s názvom V politike vysielanú v nedeľu dopoludnia (najvýkonnejší program televízie).

Na telo sa v minulosti rozlúčilo ešte na jeseň 2013, kedy sa podielovo hýbalo už veľmi nízko – pod 20 percentami v komerčnej cieľovke 12-54. Markíza vtedy avizovala, že formát sa prípadne vráti už len ako občasný špeciál. Tých však nebolo mnoho, a aj tých pár prestala televízia spájať so značkou Na telo. Teraz sa všetko mení a diskusná relácia sa vracia späť.

Novinky zo sveta TV
Televízia JOJ ešte minulý rok ohlásila prípravu svojho doteraz najambicióznejšieho projektu – výpravného ..
20.3.2019
Poľská režisérka AgnieszkaHolland (Jánošík - pravdivá história, Horiaci ker...) je podpísaná pod ..
13.3.2019
Dcérska stanica Markízy pokračuje v uvádzaní populárnych tureckých telenoviel a prichádza s novinkou s názvom ..
5.3.2019
Predbežne na marec sa plánuje na JOJ-ke premiéra novinky – zábavno- edukatívnej šou s názvomRozum ..
28.2.2019
Žiada sa povedať – konečne. RTVS po dlhšom čase uvádza do vysielania reláciu venovanú domácej futbalovej súťaži ..
21.2.2019
Áno je to tak, Kameňák sa po rokoch vracia späť a to ako televízny komediálny seriál. Už od februára ..
17.2.2019
Projekt televízie JOJ a produkčnej spoločnosti D.N.A. ProductionTrhlina ovládol so svojim otváracím ..
6.2.2019
Verejnoprávna RTVS sa stala koproducentom českého filmu s názvom Zlatý podraz. Ide o naozaj úspešnú ..
3.2.2019
Od uvedenia pilotnej časti šou Dvaja na ..
24.1.2019
Prednedávnom sme v jednom z predchádzajúcich článkov spomínali
16.1.2019