Na Markíze sa môžete tešiť na nový komediálny seriál Chatári. Už od septembra?

Chatári je nový seriálový počin Markízy, ktorý má ambíciu nahradiť legendárnu Hornú Dolnú. Na začiatok môžete rátať s 13 dielmi a to už túto jeseň. Predpoklad je, že nahradí vo štvrtkovom večernom slote seriál Výnimočná Nikol. Chatári sú vlastne adaptáciou úspešného českého seriálu Osada, ktorý odvysielala Česká televízia ešte minulý rok (momentálne sa chystá jeho druhá séria). Slovenská verzia samozrejme bude zohľadňovať miestne reálie a trochu odlišný naturel hlavných postáv. To má na starosti scenárista a kreatívny producent Tomáš Jančo, ktorý sa scenáristicky podieľal aj na Hornej Dolnej, Autoškole či Pumpe. Produkciu potom zastrešuje Peter Núñez a dvojica režisérov Ondrej Hraška a Zuzana Mariánková.

O čom vlastne Chatári teda budú? Podľa vyjadrenia televízie pôjde o „oddychový seriál pre celú rodinu, ktorý nepodceňuje divácky intelekt. Je plný vtipných dialógov a komických, ľahko absurdných situácií…“ Presnejšie – partia diametrálne odlišných ľudí sa stretáva každý víkend v malej chatovej osade a z toho potom vyvstáva množstvo komických situácií. Veď čo iné možno očakávať, keď sa pokope stretnú spisovateľka románov pre ženy, ítéčkár, „chudobní“ milionári, či ortodoxný žid… Je to jednoducho špeciálna komunita, ktorá sa riadi vlastnými nepísanými pravidlami a zákonmi, kde je jasná hierarchia a tým pádom aj zatiaľ nenaplnené mocenské ambície, nechýba množstvo skrytých tajomstiev…

V hlavných úlohách sa predstavia viaceré slovenské herecké celebrity ako Maroš Kramár, Ivan Romančík, Diana Mórová, Marko Igonda, Marián Miezga, Sväťo Malachovský, Zuzana Kubovčíková Šebová, Helena Krajčiová, Vlado Kobielsky, Barbora Švidraňová, Braňo Mosný, Jana Kovalčíková a ďalší.

Novinky zo sveta TV
PrixEuropa je najprestížnejšie európske ocenenie pre televízne, rozhlasové a online programy. Tento rok sa do užšieho ..
14.9.2023
Verejnoprávna televízia a rozhlas Slovenska už od 4. septembra na obrazovkách Dvojky vysiela novú televíznu súťažnú ..
10.9.2023
Aj vy ste si obľúbili kuchársku šou na Markíze s názvom Na nože? Tak to pre vás máme dobrú správu. Obľúbený formát ..
1.9.2023
Je to tak, po letnej prestávke sa na Markíze môžete tešiť na v poradí už 15. sériu obľúbenej realitnej šou Farma. ..
27.8.2023
Predčasné parlamentné voľby na Slovensku sa už neúprosne blížia (30. 9. 2023) a televízie do programu zavádzajú ..
20.8.2023
Markíza do svojej jesennej programovej štruktúry zaradila horúcu novinku. Po Superstar,
13.8.2023
Mediálna skupina JOJ Group sa na televíznom trhu už čochvíľa objaví so zbrusu novou televíziou. Tá bude zameraná na ..
4.8.2023
Zábavná relácia Hit roka vo svojej prvej sérii bavila divákov vo štvrtkové večery na Jednotke už od
30.7.2023
Je to tak. Traf to! – zábavno vedomostný formát s moderátorom Jurajom ŠokoTabačekom na obrazovkách našej ..
23.7.2023
Markíza na naše obrazovky práve v týchto dňoch (od 12.júla 2023) uvádza novú realitnú šou s názvom Šaty snov. ..
15.7.2023