Na Markíze sa môžete tešiť na nový komediálny seriál Chatári. Už od septembra?

Chatári je nový seriálový počin Markízy, ktorý má ambíciu nahradiť legendárnu Hornú Dolnú. Na začiatok môžete rátať s 13 dielmi a to už túto jeseň. Predpoklad je, že nahradí vo štvrtkovom večernom slote seriál Výnimočná Nikol. Chatári sú vlastne adaptáciou úspešného českého seriálu Osada, ktorý odvysielala Česká televízia ešte minulý rok (momentálne sa chystá jeho druhá séria). Slovenská verzia samozrejme bude zohľadňovať miestne reálie a trochu odlišný naturel hlavných postáv. To má na starosti scenárista a kreatívny producent Tomáš Jančo, ktorý sa scenáristicky podieľal aj na Hornej Dolnej, Autoškole či Pumpe. Produkciu potom zastrešuje Peter Núñez a dvojica režisérov Ondrej Hraška a Zuzana Mariánková.

O čom vlastne Chatári teda budú? Podľa vyjadrenia televízie pôjde o „oddychový seriál pre celú rodinu, ktorý nepodceňuje divácky intelekt. Je plný vtipných dialógov a komických, ľahko absurdných situácií…“ Presnejšie – partia diametrálne odlišných ľudí sa stretáva každý víkend v malej chatovej osade a z toho potom vyvstáva množstvo komických situácií. Veď čo iné možno očakávať, keď sa pokope stretnú spisovateľka románov pre ženy, ítéčkár, „chudobní“ milionári, či ortodoxný žid… Je to jednoducho špeciálna komunita, ktorá sa riadi vlastnými nepísanými pravidlami a zákonmi, kde je jasná hierarchia a tým pádom aj zatiaľ nenaplnené mocenské ambície, nechýba množstvo skrytých tajomstiev…

V hlavných úlohách sa predstavia viaceré slovenské herecké celebrity ako Maroš Kramár, Ivan Romančík, Diana Mórová, Marko Igonda, Marián Miezga, Sväťo Malachovský, Zuzana Kubovčíková Šebová, Helena Krajčiová, Vlado Kobielsky, Barbora Švidraňová, Braňo Mosný, Jana Kovalčíková a ďalší.

Novinky zo sveta TV
Česko-slovenský animovaný film Keď život chutí sa len nedávno zúčastnil na prestížnom medzinárodnom festivale ..
11.6.2024
Skupina Markíza prichádza na mediálny trh s novou televíznou stanicou. Od leta 2024 sa tak na našich obrazovkách zjaví ..
8.6.2024
V utorok 28.mája bolo Teleráno na Markíze naozaj špeciálne. Po nepretržitých 20 rokoch spoločného účinkovania vo ..
3.6.2024
RTVS sa práve v týchto dňoch pustila do nakrúcania nového seriálu z atraktívneho lekárskeho prostredia. Dej sa bude ..
23.5.2024
Určite poznáte internetový seriál o dvoch kamarátkach z Východu, ktoré si prídu do Bratislavy plniť svoje sny. No ..
15.5.2024
Aktuálna séria Let’sDance na Markíze práve vrcholí, no priaznivci tejto divácky mimoriadne obľúbenej tanečnej šou ..
7.5.2024
Po veľkom diváckom úspechu historického seriálu Čas nádejí sa RTVS púšťa do ďalšieho zaujímavého projektu. Bude ..
25.4.2024
Už zanedlho sa na plátna kín dostane dobový životopisný film o legende československej hudobnej scény 70.-80. rokov ..
17.4.2024
Obľúbený seriál Výnimočná Nikol, ktorý na naše obrazovky úspešne uviedla televízia Markíza v prvej sérii ešte ..
9.4.2024