Na Markíze sa môžete tešiť na nový komediálny seriál Chatári. Už od septembra?

Chatári je nový seriálový počin Markízy, ktorý má ambíciu nahradiť legendárnu Hornú Dolnú. Na začiatok môžete rátať s 13 dielmi a to už túto jeseň. Predpoklad je, že nahradí vo štvrtkovom večernom slote seriál Výnimočná Nikol. Chatári sú vlastne adaptáciou úspešného českého seriálu Osada, ktorý odvysielala Česká televízia ešte minulý rok (momentálne sa chystá jeho druhá séria). Slovenská verzia samozrejme bude zohľadňovať miestne reálie a trochu odlišný naturel hlavných postáv. To má na starosti scenárista a kreatívny producent Tomáš Jančo, ktorý sa scenáristicky podieľal aj na Hornej Dolnej, Autoškole či Pumpe. Produkciu potom zastrešuje Peter Núñez a dvojica režisérov Ondrej Hraška a Zuzana Mariánková.

O čom vlastne Chatári teda budú? Podľa vyjadrenia televízie pôjde o „oddychový seriál pre celú rodinu, ktorý nepodceňuje divácky intelekt. Je plný vtipných dialógov a komických, ľahko absurdných situácií…“ Presnejšie – partia diametrálne odlišných ľudí sa stretáva každý víkend v malej chatovej osade a z toho potom vyvstáva množstvo komických situácií. Veď čo iné možno očakávať, keď sa pokope stretnú spisovateľka románov pre ženy, ítéčkár, „chudobní“ milionári, či ortodoxný žid… Je to jednoducho špeciálna komunita, ktorá sa riadi vlastnými nepísanými pravidlami a zákonmi, kde je jasná hierarchia a tým pádom aj zatiaľ nenaplnené mocenské ambície, nechýba množstvo skrytých tajomstiev…

V hlavných úlohách sa predstavia viaceré slovenské herecké celebrity ako Maroš Kramár, Ivan Romančík, Diana Mórová, Marko Igonda, Marián Miezga, Sväťo Malachovský, Zuzana Kubovčíková Šebová, Helena Krajčiová, Vlado Kobielsky, Barbora Švidraňová, Braňo Mosný, Jana Kovalčíková a ďalší.

Novinky zo sveta TV
Tak, a čo nevidieť nám televízia Markíza naservíruje na televízne obrazovky už ôsmu sériu Let'sDance. Ťažisková šou ..
17.1.2023
S kuchárskymi reality show sa túto jar doslova roztrhne vrece. Len prednedávnom sme vás informovali, že na verejnoprávnej ..
11.1.2023
Možno áno, možno nie, každopádne koncepcia tejto novej šou vychádza z celosvetovo známeho formátu, takže potenciál na ..
5.1.2023
Snáď áno, predchodca tohto formátu – Hit storočia, ktorý bol takisto vysielaný verejnoprávnou televíziou a to už ..
31.12.2022
Už od januára 2023 môžeme na našich televíznych obrazovkách očakávať naozaj zaujímavé počiny. Markíza sa napríklad ..
23.12.2022
Chýbal vám na Markíze denný seriál à la Oteckovia? Tak už čochvíľa sa to zmení. Od januára 2023 je totiž ..
18.12.2022
Koniec roka sa neúprosne blíži a televízie plánujú aj v jeho posledný deň zabojovať o televízneho diváka. Posledné ..
11.12.2022
S výrobou vlastných seriálov nezaháľa ani naša najsledovanejšia súkromná televízia zo Záhorskej Bystrice. Markíza ..
4.12.2022
Podľa nás určite. Teda pokiaľ vás takýto žáner baví... Turnaj snov je totiž dokumentárna tragikomédia, ktorej dej sa ..
24.11.2022
Prinášame vám veľký prehľad televíznych programov, na ktoré sa môžete tešiť tieto Vianoce na hlavných slovenských ..
15.11.2022