Moje povstanie 2.0 – miniséria o SNP

75. výročie Slovenského národného povstania sa prostredníctvom RTVS sa tento rok okrem iného pripomenie projektom Moje povstanie 2.0. Jedná sa o pokračovanie minisérie Moje povstanie.sk (réžia Jonáš Karásek), odvysielanej pred piatimi rokmi (2014) pri príležitosti okrúhleho výročia tejto významnej historickej udalosti. Súčasťou projektu vtedy boli zinscenované príbehy obyčajných ľudí z obdobia SNP, ktoré stvárnili známe osobnosti (Miro Šatan, Dominika Cibulková, TomiKid Kovács, CelesteBuckingham, Lukáš Latinák, či raperMajkSpirit).

Moje povstanie 2.0 vzniklo rovnako ako predošlá miniséria v spolupráci so spoločnosťou MW Promotion. Producentom projektu je Martin Marek, za scenárom stojí Peter Rajčák, režisérsku taktovku držal Juraj Štepka. V šiestich krátkych filmoch – minipríbehoch, sa známe osobnosti a influenceri známi najmä mladšej generácii prevtelia do postáv stvárňujúcich individuálne hrdinstvá obyčajných ľudí počas Slovenského národného povstania. Cieľom je opäť pripomenúť túto dôležitú udalosť v histórii Slovenska a to najmä mladým ľuďom a podnietiť v nich záujem o vlastnú históriu a vštepiť základy národnej hrdosti a identity.

Kto všetko sa predstaví v tomto unikátnom projekte? Mladých určite osloví youtuber Daniel Štrauch známy ako Gogo, moderátor Matej „Sajfa“ Cifra, speváčky Mária Čírová a Katarína Knechtová, raper Michal Straka alias Ego, ale aj populárni herci ako Stanislav Štepka, Zuzana Kronerová, či Ján Koleník.

Na počudovanie sa na tomto projekte nepodieľa Audiovizuálny fond SR, ktorý sa rozhodol že naň neprispeje (narozdiel od prvej série) a odôvodnil to tým, že sa im tento projekt zdá márny. Takto sa na dokončenie projektu vo vysokej profesionálnej kvalite rozhodli tvorcovia usporiadať verejnú zbietku. Celková cieľová čiastka? 40 000 eur.

Novinky zo sveta TV
Slovenská kinematografia mieri k ďalšiemu zásadnému historickému míľniku. Režisérka Mariana ČengelSolčanská, ktorá ..
27.7.2026
Televízia Markíza na leto vyťahuje z rukáva ďalšie eso. Pre druhú polovicu letných prázdnin nás totiž čaká najnovšie ..
19.7.2026
Slovenský film opäť raz zamieril na jeden z najprestížnejších filmových festivalov na svete. Očakávaná športová ..
10.7.2026
Populárna herečka Jana Kovalčiková aktuálne zažíva naozaj mimoriadne plodné obdobie. Zatiaľ čo nás bude už čoskoro ..
2.7.2026
Letné vysielanie býva v televíziách často vnímané ako „uhorková sezóna“. TV JOJ však tento rok vsadila naozaj na ..
16.6.2026
Úspešný náhľad do sveta reálneho biznisu, tvrdých investícií a inšpiratívnych nápadov pokračuje. Televízia Markíza ..
11.6.2026
Rok 2026 sa do histórie našich verejnoprávnych médií zapíše veľkým písmom. Slovenská televízia a rozhlas (STVR) si ..
5.6.2026
Už čoskoro vypukne jeden z najväčších športových sviatkov tohto roka. Majstrovstvá sveta vo futbale 2026, ktoré ..
27.5.2026
Obľúbená publicistická relácia Dámsky klub, ktorá už dlhé roky patrí k najstabilnejším pilierom popoludňajšieho ..
21.5.2026