Markíza má svoje odbory, stojí za nimi Vincze a ďalší

Je to tak, reportéri a moderátori Markízy tento mesiac (marec 2024) založili odbory, čím reagujú na napätie medzi nimi a vedením televízie. Nespokojnosť so situáciou sa začala prejavovať po príchode nového riaditeľa spravodajstva a publicistiky televízie Markíza Michala Kratochvíla, ktorý pred nástupom na túto funkciu 6 rokov viedol spravodajstvo a publicistiku v TV Nova. Na poste vystriedal dlhoročného riaditeľa Henricha Krejču, ktorý s televíziou ukončil pomer dohodou.

Za odbormi v Markíze podľa Denníka N stojí Viktor Vincze a spolu s ním je v riadiacom štatutárnom orgáne odborov aj Michal Kovačič, Gabriela Kajtárová, Viktor Serebryakov, Martina Töroková, Adel Ghannam, Juraj Pruša a Lukáš Zuzelka. Denník zverejnil aj list, ktorý adresoval Vincze adresoval svojim kolegom.

„Cieľom našich aktivít je zachovať úroveň spravodajstva v najvyššej možnej kvalite čo najdlhšie. Existencia odborov nebude slúžiť na interný boj ani proti záujmom televízie. Z našej strany je to snaha upokojiť situáciu a zabezpečiť pracovné prostredie, v ktorom budeme môcť všetci naďalej slobodne vykonávať našu profesiu“.

Markíza a jej redaktori majú po parlamentných voľbách problémy komunikovať s koaličnými poslancami, ktorí s nimi otvorene odmietajú komunikovať, pretože tvrdia, že sú politicky zaujatí. Čo vyústilo k verejnej výzve známych osobností. Petíciu za stopnutie „normalizácie“ v Markíze podpísalo už niekoľko tisíc ľudí. Jej signatármi sú Magda Vášáryová, Iveta Radičová, Zuzana Krónerová, Michal Hvorecký, VicaKerekes, Fedor Gál, Martin Bútora, Peter Bebjak, Peter Weiss, Boris Zala, Samo Marec, Martin Kugla, Fedor Blaščák, Táňa Pauhofová, Silvia Hroncová a Miroslav Wlachovský.

Čo na to hovorí samotné vedenie Markízy? Stanovisko CME, ktorá 100%ne vlastní najúspešnejšiu televíziu na Slovensku: „V nadväznosti na pretrvávajúcu spoločenskú diskusiu o produkcii Centra spravodajstva a publicistiky TV Markíza a spôsobe jeho riadenia, preverila redakčná rada skupiny CME situáciu priamo na mieste. A v prípade TV Markíza sme dospeli k názoru, že tieto štandardy sú nielen dodržiavané, ale že televízia patrí pri ich uplatňovaní medzi tie nadpriemerné.“

Novinky zo sveta TV
Markíza na leto pripravila pre svojich divákov novinku – špeciálny formát pod názvom „Lovci búrok“. Vysiela sa v ..
18.7.2024
Tento rok oslavujeme okrúhle 80.výročie Slovenského národného povstania. A Slovenská televízia a rozhlas si ho bude ..
10.7.2024
Už v pondelok 8.júla o 20:30 sa na Markíze objaví nový odľahčený krimiseriál s názvom Polícia Hvar. Jeho dej sa ..
7.7.2024
Len prednedávnom sme vás informovali, že skupina Markíza má pre svojich divákov pripravenú novú televíznu stanicu.
26.6.2024
Televízna sezóna smeruje k uhorkovému obdobiu a v podstate všetky stanice zapínajú oddychový „prázdninový mód“. ..
23.6.2024
Česko-slovenský animovaný film Keď život chutí sa len nedávno zúčastnil na prestížnom medzinárodnom festivale ..
11.6.2024
Skupina Markíza prichádza na mediálny trh s novou televíznou stanicou. Od leta 2024 sa tak na našich obrazovkách zjaví ..
8.6.2024
V utorok 28.mája bolo Teleráno na Markíze naozaj špeciálne. Po nepretržitých 20 rokoch spoločného účinkovania vo ..
3.6.2024
RTVS sa práve v týchto dňoch pustila do nakrúcania nového seriálu z atraktívneho lekárskeho prostredia. Dej sa bude ..
23.5.2024
Určite poznáte internetový seriál o dvoch kamarátkach z Východu, ktoré si prídu do Bratislavy plniť svoje sny. No ..
15.5.2024