Majstrom sveta v ľadovom hokeji je Fínsko, a história sa opakuje…

Viete kto sa v nedeľu v Bratislave stal majstrom sveta v ľadovom hokeji v roku 2019? Určite áno. Fínska reprezentácia. Ale viete aj to, že svoj predošlý titul vyhrala práve na slovenských MS 2011? A úplnou náhodou tiež vtedy vypadla z elitnej kategórie MS naša „osemnástka“, presne tak, ako sa to stalo aj tento rok vo Švédsku. A k neuveriteľnej zhode náhod môže ešte pribudnúť víťazstvo Boston Bruins s kapitánom Zdenom Chárom v tohtoročnej edícii Stanleyho pohára. Prečo? Pretože práve tento tím sa stal v sezóne 2010/2011 najlepším klubom zámorskej NHL.

Ak nič iné, tak aspoň tento triumf by potešil srdce každého slovenského hokejového fanúšika. Niežeby boli výkony Slovákov na šampionáte tragické, no jednoducho šťastena pri nás tento rok opäť nestála. Ostáva dúfať, že na budúci rok sa do vyraďovacích bojov dostaneme, i keď vo Švajčiarsku to budeme takisto ťažké. Je predpoklad, na základe momentálneho rebríčka národných tímov IIHF, že v skupine narazíme na domácich Švajčiarov, Kanadu, Česko, Švédsko…, ale aj Bielorusko, Dánsko a Veľkú Britániu. Na úkor koho by sme mohli postúpiť do štvrťfinále? Švajčiarov, ktorí sú doma a v tohtoročnom štvrťfinále smolne prehrali s Kanadou? Alebo Švédska, majstrov sveta z rokov 2017 a 2018, či Kanady, ktorá má vždy najvyššie ambície, alebo dokonca Česka, s ktorým máme dlhodobo negatívnu bilanciu zápasov? Nuž, každopádne sa nechajme prekvapiť.

Len pre doplnenie ešte spomeniem možné obsadenie v druhej skupine. V tej boje o postup do playoff zvedú národné tímy Ruska, Fínska, USA, Nemecka, Lotyšska, Nórska, Talianska a Kazachstanu. Hovorím možné, pretože organizátori šampionátu (8.-24. mája 2020 Zürich a Lausanne) môžu pristúpiť k miernym úpravám zloženia skupín (po odobrení IIHF). Takto sa predbežne diskutuje o výmene domáceho tímu s reprezentáciou Nemecka.

Novinky zo sveta TV
Na Slovensku bude mať premiéru ďalší český seriálový hit -Černé vdovy, ktorý vysielala česká Prima ..
23.6.2019
Kryštof je nový celovečernýhraný film o viere, nádeji a obeti. Hlavný hrdina žije v komunite ..
13.6.2019
Je jún, leto klope na dvere, prichádza čas, kedy slovenské televízie prepínajú program svoj na „letný mód“. Posledný ..
9.6.2019
Kredenc, spočiatku veľmi úspešná skečshow z dielne Dana Dangla, po štyroch rokoch nadobro ..
6.6.2019
Viete kto sa v nedeľu v Bratislave stal majstrom sveta v ľadovom hokeji v roku 2019? Určite áno. ..
30.5.2019
Keď pred dvoma rokmi vstúpila RTVS koprodukčne do nákladného projektu Mária Terézia, tak na vianočnú rozprávku vtedy ..
26.5.2019
A pritom začiatok Majstrovstiev sveta vyzeral veľmi nádejne. Po výhre s Američanmi sme smolne prehrali s výbermi Fínska ..
20.5.2019
Je to tak, slovenská verejnoprávna televízia tento rok ostáva úplne bez Ligy majstrov a finále snov medzi FC ..
19.5.2019
Tak úvod domáceho šampionátu sa nesie na vlne neuveriteľných výkonov slovenskej reprezentácie. Veď kto ..
15.5.2019
Galavečer, finále, šou Najväčší Slovák vysielala  RTVS na Jednotke v stredu 1. mája. Na prvom mieste sa podľa ..
11.5.2019