Majstrom sveta v ľadovom hokeji je Fínsko, a história sa opakuje…

Viete kto sa v nedeľu v Bratislave stal majstrom sveta v ľadovom hokeji v roku 2019? Určite áno. Fínska reprezentácia. Ale viete aj to, že svoj predošlý titul vyhrala práve na slovenských MS 2011? A úplnou náhodou tiež vtedy vypadla z elitnej kategórie MS naša „osemnástka“, presne tak, ako sa to stalo aj tento rok vo Švédsku. A k neuveriteľnej zhode náhod môže ešte pribudnúť víťazstvo Boston Bruins s kapitánom Zdenom Chárom v tohtoročnej edícii Stanleyho pohára. Prečo? Pretože práve tento tím sa stal v sezóne 2010/2011 najlepším klubom zámorskej NHL.

Ak nič iné, tak aspoň tento triumf by potešil srdce každého slovenského hokejového fanúšika. Niežeby boli výkony Slovákov na šampionáte tragické, no jednoducho šťastena pri nás tento rok opäť nestála. Ostáva dúfať, že na budúci rok sa do vyraďovacích bojov dostaneme, i keď vo Švajčiarsku to budeme takisto ťažké. Je predpoklad, na základe momentálneho rebríčka národných tímov IIHF, že v skupine narazíme na domácich Švajčiarov, Kanadu, Česko, Švédsko…, ale aj Bielorusko, Dánsko a Veľkú Britániu. Na úkor koho by sme mohli postúpiť do štvrťfinále? Švajčiarov, ktorí sú doma a v tohtoročnom štvrťfinále smolne prehrali s Kanadou? Alebo Švédska, majstrov sveta z rokov 2017 a 2018, či Kanady, ktorá má vždy najvyššie ambície, alebo dokonca Česka, s ktorým máme dlhodobo negatívnu bilanciu zápasov? Nuž, každopádne sa nechajme prekvapiť.

Len pre doplnenie ešte spomeniem možné obsadenie v druhej skupine. V tej boje o postup do playoff zvedú národné tímy Ruska, Fínska, USA, Nemecka, Lotyšska, Nórska, Talianska a Kazachstanu. Hovorím možné, pretože organizátori šampionátu (8.-24. mája 2020 Zürich a Lausanne) môžu pristúpiť k miernym úpravám zloženia skupín (po odobrení IIHF). Takto sa predbežne diskutuje o výmene domáceho tímu s reprezentáciou Nemecka.

Novinky zo sveta TV
Markíza na leto pripravila pre svojich divákov novinku – špeciálny formát pod názvom „Lovci búrok“. Vysiela sa v ..
18.7.2024
Tento rok oslavujeme okrúhle 80.výročie Slovenského národného povstania. A Slovenská televízia a rozhlas si ho bude ..
10.7.2024
Už v pondelok 8.júla o 20:30 sa na Markíze objaví nový odľahčený krimiseriál s názvom Polícia Hvar. Jeho dej sa ..
7.7.2024
Len prednedávnom sme vás informovali, že skupina Markíza má pre svojich divákov pripravenú novú televíznu stanicu.
26.6.2024
Televízna sezóna smeruje k uhorkovému obdobiu a v podstate všetky stanice zapínajú oddychový „prázdninový mód“. ..
23.6.2024
Česko-slovenský animovaný film Keď život chutí sa len nedávno zúčastnil na prestížnom medzinárodnom festivale ..
11.6.2024
Skupina Markíza prichádza na mediálny trh s novou televíznou stanicou. Od leta 2024 sa tak na našich obrazovkách zjaví ..
8.6.2024
V utorok 28.mája bolo Teleráno na Markíze naozaj špeciálne. Po nepretržitých 20 rokoch spoločného účinkovania vo ..
3.6.2024
RTVS sa práve v týchto dňoch pustila do nakrúcania nového seriálu z atraktívneho lekárskeho prostredia. Dej sa bude ..
23.5.2024
Určite poznáte internetový seriál o dvoch kamarátkach z Východu, ktoré si prídu do Bratislavy plniť svoje sny. No ..
15.5.2024