Lov slov – nová vedomostná súťaž RTVS

Verejnoprávna televízia a rozhlas Slovenska už od 4. septembra na obrazovkách Dvojky vysiela novú televíznu súťažnú šou s názvom Lov slov. Tešiť sa na ňu môžete vždy v pondelok o 20:10. Je určená pre všetkých tých, ktorí majú radi krížovky, osemsmerovky a ďalšie rôzne slovné hádanky. Ako moderátor sa nám po dlhšom čase predstaví herec a moderátor Michal Ďuriš (člen umeleckého súboru Divadla Jozefa Gregora Tajovského vo Zvolene, hral aj vo filmoch ako Červený kapitán či Jozef Mak, seriáloch Mami, kúp mi psa, Za sklom, Strážmajster Topinka a ďalších). Ďuriš inak už na Jednotke dávnejšie moderoval aj inú kvízšou s názvom Duel. Mnohým sa však pri jeho mene vybaví tiež legendárne Pokušenie, ktoré zase na Markíze uvádzal už od jej počiatkov v roku 1996.

O šou: v súťaži sa budú traja účinkujúci snažiť svojou bohatou slovnou zásobou, dôvtipom a postrehom vyriešiť súťažné zadanie a nahrať čo najvyššiu sumu. Všetko v celkom štyroch kolách a následnom finále. V prvom kole sú to skrývačky – to znamená, že sa hľadá 10 slov ukrytých vo vetách. Kto sa prihlási ako prvý, odpovedá. V druhom kole sa budú riešiť osemsmerovky. Jedna pre každého súťažiaceho. Ich úlohou bude nájsť čo najviac slov v stanovenom časovom limite. V treťom kole to bude 15 rôznych slovných hádaniek ako sú prešmyčky a iné. Kto sa skôr prihlási aj odpovedá. Vo štvrtom dostanú súťažiaci za úlohu vylúštiť každý jednu krížovku v určenom časovom limite.

Po štyroch kolách súťaž opúšťa súťažiaci s najnižšou nahranou sumou. Zvyšná dvojica proti sebe zvedie súboj vo finále, kde zo sady písmen sa v časovom limite pokúsia vytvoriť čo najviac slov. Víťazom sa stáva ten, kto „uloví“ najviac slov a celková nahraná suma bude vyššia ako u súpera. Spolu môže vyhrať až 670 €.

Novinky zo sveta TV
PrixEuropa je najprestížnejšie európske ocenenie pre televízne, rozhlasové a online programy. Tento rok sa do užšieho ..
14.9.2023
Verejnoprávna televízia a rozhlas Slovenska už od 4. septembra na obrazovkách Dvojky vysiela novú televíznu súťažnú ..
10.9.2023
Aj vy ste si obľúbili kuchársku šou na Markíze s názvom Na nože? Tak to pre vás máme dobrú správu. Obľúbený formát ..
1.9.2023
Je to tak, po letnej prestávke sa na Markíze môžete tešiť na v poradí už 15. sériu obľúbenej realitnej šou Farma. ..
27.8.2023
Predčasné parlamentné voľby na Slovensku sa už neúprosne blížia (30. 9. 2023) a televízie do programu zavádzajú ..
20.8.2023
Markíza do svojej jesennej programovej štruktúry zaradila horúcu novinku. Po Superstar,
13.8.2023
Mediálna skupina JOJ Group sa na televíznom trhu už čochvíľa objaví so zbrusu novou televíziou. Tá bude zameraná na ..
4.8.2023
Zábavná relácia Hit roka vo svojej prvej sérii bavila divákov vo štvrtkové večery na Jednotke už od
30.7.2023
Je to tak. Traf to! – zábavno vedomostný formát s moderátorom Jurajom ŠokoTabačekom na obrazovkách našej ..
23.7.2023
Markíza na naše obrazovky práve v týchto dňoch (od 12.júla 2023) uvádza novú realitnú šou s názvom Šaty snov. ..
15.7.2023