Lov slov – nová vedomostná súťaž RTVS

Verejnoprávna televízia a rozhlas Slovenska už od 4. septembra na obrazovkách Dvojky vysiela novú televíznu súťažnú šou s názvom Lov slov. Tešiť sa na ňu môžete vždy v pondelok o 20:10. Je určená pre všetkých tých, ktorí majú radi krížovky, osemsmerovky a ďalšie rôzne slovné hádanky. Ako moderátor sa nám po dlhšom čase predstaví herec a moderátor Michal Ďuriš (člen umeleckého súboru Divadla Jozefa Gregora Tajovského vo Zvolene, hral aj vo filmoch ako Červený kapitán či Jozef Mak, seriáloch Mami, kúp mi psa, Za sklom, Strážmajster Topinka a ďalších). Ďuriš inak už na Jednotke dávnejšie moderoval aj inú kvízšou s názvom Duel. Mnohým sa však pri jeho mene vybaví tiež legendárne Pokušenie, ktoré zase na Markíze uvádzal už od jej počiatkov v roku 1996.

O šou: v súťaži sa budú traja účinkujúci snažiť svojou bohatou slovnou zásobou, dôvtipom a postrehom vyriešiť súťažné zadanie a nahrať čo najvyššiu sumu. Všetko v celkom štyroch kolách a následnom finále. V prvom kole sú to skrývačky – to znamená, že sa hľadá 10 slov ukrytých vo vetách. Kto sa prihlási ako prvý, odpovedá. V druhom kole sa budú riešiť osemsmerovky. Jedna pre každého súťažiaceho. Ich úlohou bude nájsť čo najviac slov v stanovenom časovom limite. V treťom kole to bude 15 rôznych slovných hádaniek ako sú prešmyčky a iné. Kto sa skôr prihlási aj odpovedá. Vo štvrtom dostanú súťažiaci za úlohu vylúštiť každý jednu krížovku v určenom časovom limite.

Po štyroch kolách súťaž opúšťa súťažiaci s najnižšou nahranou sumou. Zvyšná dvojica proti sebe zvedie súboj vo finále, kde zo sady písmen sa v časovom limite pokúsia vytvoriť čo najviac slov. Víťazom sa stáva ten, kto „uloví“ najviac slov a celková nahraná suma bude vyššia ako u súpera. Spolu môže vyhrať až 670 €.

Novinky zo sveta TV
Určite poznáte internetový seriál o dvoch kamarátkach z Východu, ktoré si prídu do Bratislavy plniť svoje sny. No ..
15.5.2024
Aktuálna séria Let’sDance na Markíze práve vrcholí, no priaznivci tejto divácky mimoriadne obľúbenej tanečnej šou ..
7.5.2024
Po veľkom diváckom úspechu historického seriálu Čas nádejí sa RTVS púšťa do ďalšieho zaujímavého projektu. Bude ..
25.4.2024
Už zanedlho sa na plátna kín dostane dobový životopisný film o legende československej hudobnej scény 70.-80. rokov ..
17.4.2024
Obľúbený seriál Výnimočná Nikol, ktorý na naše obrazovky úspešne uviedla televízia Markíza v prvej sérii ešte ..
9.4.2024
Slnko v sieti je naša Národná filmová cena. Udeľuje ju každoročne Slovenská filmová a televízna akadémia už od roku ..
4.4.2024
Je to tak, reportéri a moderátori Markízy tento mesiac (marec 2024) založili odbory, čím reagujú na napätie medzi nimi ..
27.3.2024
Vlny je názov nového česko-slovenského filmu, ktorý je nakrútený podľa skutočných udalostí a odohráva sa ..
24.3.2024
V sobotu 9.marca 2024 sa v pražskom Rudolfíne odovzdávali v rámci slávnostného ceremoniálu filmové a televízne ..
13.3.2024