Leto na Markíze osvieži český seriál Co ste hasiči

Leto sa už nezadržateľne blíži a televízie začínajú meniť svoje štruktúry, pričom veľa priestoru dostávajú hlavne reprízy úspešných programov. No k slovu sa ale dostávajú aj premiéry. Tak napríklad na Markíze už od 4. júla vždy v pondelok večer (20:30) budete môcť sledovať seriál z produkcie televízie Nova s názvom  „Co ste hasiči“. Ten sa v Čechách vysielal ešte minulý rok v lete (premiéra 9. júla 2021) a bol jedným z highlightov televízneho trhu v tomto období (pravidelne prekračoval 30%-né podiely na trhu).

A čom vlastne tento seriál je? Nazerá do života dediny s názvom Horní, ktorá leží v prekrásnom a malebnom Ladově kraji*. Svojrázne postavičky na čele s veliteľom hasičov Petrom a úplatným starostom Vladimírom riešia najrôznejšie – úsmevné, ale aj neľahké situácie. Hlavnou linkou seriálu je súboj veliteľa hasičov so starostom, ktorý sa usiluje hasičskú jednotku v obci zlikvidovať. Ako to dopadne sa dozviete po vzhliadnutí celkom 8 častí. V hlavných úlohách sa predstavia PetrRychlý (veliteľ hasičov Peter), Václav Kopta (starosta Vladimír), Jana Bernášková (hasička), Nela Boudová,SabinaRojková,RadekMelša (Martin) a ďalší.

Inak, seriál je/bol prirovnávaný k jednému najpopulárnejších nováckych seriálov Okresní přebor, hlavne čo sa týka humoru a atmosféry na dedine so všetkými typickými radosťami i starosťami, ktorými je vidiek (a nielen ten český) typický. Podľa ohlasov viacerých divákov sa to ale celkom porovnávať nedá. Treba si prosto na to spraviť svoj vlastný názor.

*„Ladův kraj“ je turistický región, ktorý sa rozkladá medzi Prahou a riekou Sázavou. Pomenovaný je po jednej z najväčších osobností českej kultúry JosefoviLadovi /1887-1957/, legendárnom maliarovi, ilustrátorovi a spisovateľovi.

Novinky zo sveta TV
Už čoskoro sa v našich kinách (premiéra 22.9.2022) objaví nová slovensko-česko-poľská komédia Indián v hlavnej ..
2.8.2022
Vedomostné súťaže boli pred časom na našich obrazovkách naozaj veľmi populárne. Veď kto by si nepamätal na takého ..
26.7.2022
Po nedávnych úspešných projektoch verejnoprávnej televízie akými nepochybne bolo
21.7.2022
Po prvej úspešnej sezóne a spolupráci skupiny Markíza s Úniou ligových klubov (ÚLK) sa aj ročník 2022/2023, plus dve ..
15.7.2022
Teda reálne až od 2.augusta 2022 kedy prevezme kormidlo od dosluhujúceho riaditeľa Jaroslava Rezníka, ktorý bol mimochodom ..
5.7.2022
Verejnoprávna televízia pokračuje v tradícii natáčania vlastných sviatočných filmov a už teraz je jasné, že najmä ..
29.6.2022
Leto sa už nezadržateľne blíži a televízie začínajú meniť svoje štruktúry, pričom veľa priestoru dostávajú ..
26.6.2022
Nová televízna sezóna (jeseň 2022) sa už neúprosne blíži a naše televízie aj preto nepretržite zbroja do boja ..
16.6.2022
Tvojazem – dlho očakávaný animovaný film brázdi slovenské kiná už od 26.5.2022. Chcete vedieť či sa vám ho s deťmi ..
13.6.2022
Tak na to si budeme musieť počkať až do 13. júna, kedy sa táto nová relácia dostane na obrazovky. Ale o čom to vlastne ..
5.6.2022