Kuchyňa – nový komediálny seriál na Markíze

Markíza ďalej skúša napodobniť úspech svojho veľmi úspešného komediálneho seriálu Horná Dolná. Jej premiérové časti sa vysielajú práve teraz v marci. Po prepadáku Divokého Zapadákova by táto seriálová novinka mala obsadiť pondelkové večery a to už počas jarnej sezóny.

Kuchyňa bude teda tretím pokusom na seriál, akým boli Susedia či momentálne ešte stále je Horná Dolná. Ako som už spomenul, Divoký Zapadákov je podľa čísel prepadák a je predpoklad, že o chvíľu opustí televízne obrazovky. Minuloročná silne promovaná novinka Atletiko Cvernofka tiež vôbec neuspela, hoci sa v mnohom na Hornú Dolnú podobala. Kuchyňa má so seriálom z prostredia amatérskeho futbalu spoločný zahraničný originál, z ktorého vychádzajú. Kuchyňa je však pre zmenu postavená na úspešnom námete z ruskej proveniencie, ktorý Tv Markíza zasadila do horského prostredia Nízkych Tatier.

Ako všetky predchádzajúce seriály aj Kuchyňa sa bude môcť popýšiť silným hereckým obsadením. V hlavných úlohách môžeme vidieť Juraja Kemku, Moniku Hilmerovú, Martina Dejdara, Gabrielu Marcinkovú, Lukáša Latináka, Sama Spišáka či Jakuba Gogála. Režisérom je Jakub Króner (kinofilmy Lóve či Bratislavafilm).

O čo v seriáli pôjde

Michal (Samo Spišák), hlavný hrdina, je mladý kuchár, ktorý svoju kariéru začína v luxusnej bratislavskej reštaurácii. Počas dôležitej akcie spôsobí doslova pohromu a je nútený odísť. Typický mestský chalan sa tak dostáva do úplne odlišného prostredia na aké bol doteraz zvyknutý. Výbornú reštauráciu vedie šéfkuchár Zdeněk (Martin Dejdar) a Michalovi tak nezostáva nič iné ako spoznať svojich nových kolegov, akých na svojom predošlom mieste určite nemal. Napríklad bývalú hokejovú hviezdu, celebritného majiteľa, či okúzľujúcu manažérku reštaurácie Luciu (Gabriela Marcinková), ktorá poškuľuje po Michalovi s vidinou nového života po rozchode so ženatým milencom…

Novinky zo sveta TV
Udalosť, na ktorú netrpezlivo čakajú všetci priaznivci ľadového hokeja, je už zanedlho tu. Majstrovstvá sveta 2024, ..
20.2.2024
Druhá séria obľúbeného seriálu Iveta už klope na dvere. Megaúspešný hit dvojice JanHřebejk (réžia) a PertrKolečko ..
18.2.2024
Možno viete a možno ešte nie, že už čoskoro sa na Markíze môžeme tešiť na deviate pokračovanie obľúbenej tanečnej ..
10.2.2024
Priamy prenos slávnostného odovzdávania ocenení najlepším slovenským športovcom a kolektívom za rok 2023 už tradične ..
1.2.2024
Markíza má v talóne ďalší slovenský seriál, ktorý má podobné ambície ako ich predošlý projekt s podobným námetom ..
28.1.2024
V nedeľu 14.januára 2024 sa v budove Slovenskej filharmónie uskutočnil slávnostný ceremoniál udeľovania štátnych ..
19.1.2024
Televízia Markíza si na rok 2024 pre svojich divákov prichystala ozajstné kinohity. Televíznu premiéru na Slovensku si tak ..
11.1.2024
Tak, a ďalší nový rok sa začal, tentoraz už s poradovým číslom 24 v novom miléniu. A naše televízie majú pre nás ..
2.1.2024
Takže hneď od januára 2024 sa môžeme tešiť na novú sériu ťažiskového zábavného formátu RTVS Milujem Slovensko. Na ..
28.12.2023
Dlho očakávaný pôvodný historický seriál slovenskej verejnoprávnej televízie s názvom Čas nádejí sa čo nevidieť ..
21.12.2023