Kuchárske šou ľudia sledujú, bude tak aj pri novinke RTVS Pravidlá mojej ženy?

Možno áno, možno nie, každopádne koncepcia tejto novej šou vychádza z celosvetovo známeho formátu, takže potenciál na to určite má. V kuchárskej relácii Pravidlá mojej ženy pôjde o to, že popri kuchárskych zručnostiach párov aj o náhľad do fungovania súťažiacich rodín. Inak, kuchárske záležitosti v relácii bude mať na starosti šéfkuchárska hviezda Peter Duranský. Ten sa stal prvým Slovákom, ktorý získal prestížnu Michelinskú hviezdu a stal sa tak jedným z najúspešnejších na poli svetovej gastronómie.

A čo vraví na účinkovanie v tejto show? „Je to pre mňa niečo nové, keďže ide o úplne odlišnú formu varenia, na akú som zvyknutý. Samozrejme, teším sa a dúfam, že odovzdám súťažiacim niečo z toho, čo som sa sám naučil, kus seba a možno to zmení ich pohľad na prípravu jedál a varenie celkovo. Moderátorská pozícia bude pre mňa niečo úplne nové a mám voči tomu samozrejme rešpekt, ale beriem to ako novú výzvu v mojej kariére a pevne verím, že diváci sa môžu tešiť na veľmi chutné recepty, ktoré si budú môcť pripraviť doma“.

Formát „Pravidlá mojej ženy“ sa na televíznych obrazovkách bude objavovať vždy v nedeľu podvečer (18.20) na Jednotke a to už od 15.1.2023. Odvážne páry sa ešte stále môžu do súťaže prihlasovať prostredníctvom webovej stránky RTVS. A aby sme potenciálnych kuchárov povzbudili, pripájame pravidlá súťaže (v skratke).

Súťaž bude mať dve kolá. V prvom kole bude žena z každého súťažiaceho páru variť zadané jedlá s asistenciou šéfkuchára – v časovom limite samozrejme. Následne muži so zaviazanými očami budú tieto jedlá ochutnávať a udeľovať body v rozpätí 0-10 b (desiatka je najlepšie hodnotenie). V druhom kole si kuchárske umenie vyskúšajú aj muži, pričom partnerky ich budú navigovať cez obrazovku a mikrofón. Časový limit je v tomto prípade 30 minút. Jedlá budú hodnotiť ich ženy (0-10 b). K tomu ešte pridá svoje bodové ohodnotenie aj šéfkuchár (1.kolo, 2.kolo, + aj za celkovú spoluprácu páru počas celej súťaže). Súťaž vyhráva ten súťažný pár, ktorý dosiahne v celkovom hodnotení vyšší počet bodov. Víťaz (pár) získava cenu kola a postup do ďalšej relácie, v ktorej bude súťažiť s ďalším párom. Pri rovnakom počte bodov postupujú ďalej oba páry.

Novinky zo sveta TV
PrixEuropa je najprestížnejšie európske ocenenie pre televízne, rozhlasové a online programy. Tento rok sa do užšieho ..
14.9.2023
Verejnoprávna televízia a rozhlas Slovenska už od 4. septembra na obrazovkách Dvojky vysiela novú televíznu súťažnú ..
10.9.2023
Aj vy ste si obľúbili kuchársku šou na Markíze s názvom Na nože? Tak to pre vás máme dobrú správu. Obľúbený formát ..
1.9.2023
Je to tak, po letnej prestávke sa na Markíze môžete tešiť na v poradí už 15. sériu obľúbenej realitnej šou Farma. ..
27.8.2023
Predčasné parlamentné voľby na Slovensku sa už neúprosne blížia (30. 9. 2023) a televízie do programu zavádzajú ..
20.8.2023
Markíza do svojej jesennej programovej štruktúry zaradila horúcu novinku. Po Superstar,
13.8.2023
Mediálna skupina JOJ Group sa na televíznom trhu už čochvíľa objaví so zbrusu novou televíziou. Tá bude zameraná na ..
4.8.2023
Zábavná relácia Hit roka vo svojej prvej sérii bavila divákov vo štvrtkové večery na Jednotke už od
30.7.2023
Je to tak. Traf to! – zábavno vedomostný formát s moderátorom Jurajom ŠokoTabačekom na obrazovkách našej ..
23.7.2023
Markíza na naše obrazovky práve v týchto dňoch (od 12.júla 2023) uvádza novú realitnú šou s názvom Šaty snov. ..
15.7.2023