Kuchárske šou ľudia sledujú, bude tak aj pri novinke RTVS Pravidlá mojej ženy?

Možno áno, možno nie, každopádne koncepcia tejto novej šou vychádza z celosvetovo známeho formátu, takže potenciál na to určite má. V kuchárskej relácii Pravidlá mojej ženy pôjde o to, že popri kuchárskych zručnostiach párov aj o náhľad do fungovania súťažiacich rodín. Inak, kuchárske záležitosti v relácii bude mať na starosti šéfkuchárska hviezda Peter Duranský. Ten sa stal prvým Slovákom, ktorý získal prestížnu Michelinskú hviezdu a stal sa tak jedným z najúspešnejších na poli svetovej gastronómie.

A čo vraví na účinkovanie v tejto show? „Je to pre mňa niečo nové, keďže ide o úplne odlišnú formu varenia, na akú som zvyknutý. Samozrejme, teším sa a dúfam, že odovzdám súťažiacim niečo z toho, čo som sa sám naučil, kus seba a možno to zmení ich pohľad na prípravu jedál a varenie celkovo. Moderátorská pozícia bude pre mňa niečo úplne nové a mám voči tomu samozrejme rešpekt, ale beriem to ako novú výzvu v mojej kariére a pevne verím, že diváci sa môžu tešiť na veľmi chutné recepty, ktoré si budú môcť pripraviť doma“.

Formát „Pravidlá mojej ženy“ sa na televíznych obrazovkách bude objavovať vždy v nedeľu podvečer (18.20) na Jednotke a to už od 15.1.2023. Odvážne páry sa ešte stále môžu do súťaže prihlasovať prostredníctvom webovej stránky RTVS. A aby sme potenciálnych kuchárov povzbudili, pripájame pravidlá súťaže (v skratke).

Súťaž bude mať dve kolá. V prvom kole bude žena z každého súťažiaceho páru variť zadané jedlá s asistenciou šéfkuchára – v časovom limite samozrejme. Následne muži so zaviazanými očami budú tieto jedlá ochutnávať a udeľovať body v rozpätí 0-10 b (desiatka je najlepšie hodnotenie). V druhom kole si kuchárske umenie vyskúšajú aj muži, pričom partnerky ich budú navigovať cez obrazovku a mikrofón. Časový limit je v tomto prípade 30 minút. Jedlá budú hodnotiť ich ženy (0-10 b). K tomu ešte pridá svoje bodové ohodnotenie aj šéfkuchár (1.kolo, 2.kolo, + aj za celkovú spoluprácu páru počas celej súťaže). Súťaž vyhráva ten súťažný pár, ktorý dosiahne v celkovom hodnotení vyšší počet bodov. Víťaz (pár) získava cenu kola a postup do ďalšej relácie, v ktorej bude súťažiť s ďalším párom. Pri rovnakom počte bodov postupujú ďalej oba páry.

Novinky zo sveta TV
Tak, a čo nevidieť nám televízia Markíza naservíruje na televízne obrazovky už ôsmu sériu Let'sDance. Ťažisková šou ..
17.1.2023
S kuchárskymi reality show sa túto jar doslova roztrhne vrece. Len prednedávnom sme vás informovali, že na verejnoprávnej ..
11.1.2023
Možno áno, možno nie, každopádne koncepcia tejto novej šou vychádza z celosvetovo známeho formátu, takže potenciál na ..
5.1.2023
Snáď áno, predchodca tohto formátu – Hit storočia, ktorý bol takisto vysielaný verejnoprávnou televíziou a to už ..
31.12.2022
Už od januára 2023 môžeme na našich televíznych obrazovkách očakávať naozaj zaujímavé počiny. Markíza sa napríklad ..
23.12.2022
Chýbal vám na Markíze denný seriál à la Oteckovia? Tak už čochvíľa sa to zmení. Od januára 2023 je totiž ..
18.12.2022
Koniec roka sa neúprosne blíži a televízie plánujú aj v jeho posledný deň zabojovať o televízneho diváka. Posledné ..
11.12.2022
S výrobou vlastných seriálov nezaháľa ani naša najsledovanejšia súkromná televízia zo Záhorskej Bystrice. Markíza ..
4.12.2022
Podľa nás určite. Teda pokiaľ vás takýto žáner baví... Turnaj snov je totiž dokumentárna tragikomédia, ktorej dej sa ..
24.11.2022
Prinášame vám veľký prehľad televíznych programov, na ktoré sa môžete tešiť tieto Vianoce na hlavných slovenských ..
15.11.2022