Koleso šťastia nenaplnilo pôvodné očakávania

Kultová výherná relácia Koleso šťastia sa tento týždeň vrátila po takmer 20-tich rokoch na slovenské obrazovky. Tento formát s obrovskou históriou oprášila Markíza ako novú nádej do podvečerného vysielacieho času, v ktorom sa už dlhodobo trápi. Žiaľ, vyzerá to tak, že toto trápenia bude pokračovať aj naďalej.

Očakávania od Kolesa šťastia boli naozaj vysoké. Tie však zrejme rapídne opadli už pár hodín po prvej časti, kedy sa na verejnosť dostala veľká kritika divákov. Na relácií okrem moderátora Lukáša Adamca neostala nitka suchá. Kritika bola zrejme až tak vážna, že televízia Markíza dospela ku kroku mazania komentárov divákov na jej profile na sociálnej sieti Facebook. Napriek tomu čísla sledovanosti prvej časti vyzneli sľubne, keď Koleso šťastia dokázalo uhrať podiel na trhu 25,5%, čo znamená, že ho pozeralo 4,2% všetkých Slovákov.

Po prvej časti však prišiel významný pád a v ostatných dňoch sa podiel na trhu tejto relácie ustálil na hodnote okolo 20% s celkovou sledovanosťou okolo 3,4% divákov. A to je pod priemerom Markízy v tomto čase. Dokonca, lepšie čísla dosahovali Susedské prípady vysielané pred štartom Kolesa šťastia. Uvidíme preto, akú dlhú históriu bude mať tento oprášený formát.

Novinky zo sveta TV
Už vám chýbala politická satira na televíznych obrazovkách? Tak táto správa je pre vás. Sedmička sa vracia po šiestich ..
28.3.2017
Markíza ďalej skúša napodobniť úspech svojho veľmi úspešného komediálneho seriálu Horná Dolná. Jej premiérové ..
22.3.2017
Míľovými krokmi sa blíži okrúhle jubileum výnimočnej panovníčky, manželky a matky Márie Terézie. Táto výrazná ..
15.3.2017
Premiéra výpravného seriálu 1890 sa neúprosne blíži. Tv Joj plánuje štart tejto série v týždeň jej pätnástych ..
7.3.2017
Markíze sa zatiaľ celkom nedarí podľa jej predstáv. Všetky doterajšie tohtoročné novinky (Divoký zapadákov, Baby boom) ..
1.3.2017
Už štvrtýkrát sa na obrazovkách Slovenskej televízie stretneme v letnom termíne aj s formátom Naj dedinka Slovenska. Jej ..
22.2.2017
Neviete sa dočkať jari? Nové časti seriálu Horná Dolná sa k nám dostanú niekedy na prelome marca a apríla. Poďme sa ..
7.2.2017
Ako sme už spomínali, minulý rok prebehlo historicky prvé žrebovanie českých filmov, kde si slovenské televízie delili ..
2.2.2017
Tento formát zábavno-súťažnej šou, ktorý vysiela Tv JOJ od minulého roka čakajú zmeny. Šou Guess My Age má pôvod vo ..
24.1.2017