Klamstvo – Markíza uvádza vo februári ďalší seriál

Televízna sezóna je v plnom prúde a na našich obrazovkách sa po Mame na prenájom a Dunaji čochvíľa objaví aj ďalšia seriálová novinka. Markíza totiž už koncom februára (od 20.februára vždy v pondelok o 20.30, celkom 12 epizód) uvedie adaptáciu svetového hitu s názvom Klamstvo. Predloha „Liar“ v dvoch sériách z roku 2017 a 2019 vo Veľkej Británii naozaj zarezonovala, v hlavných úlohách sa v nej predstavili megaúspešné hviezdy IoanGruffudd (u nás známy hlavne ako Hornblower či Dr. Reed z Fantastickej štvorky) a JoanneFroggatt (Panstvo Downton). Mimochodom, adaptácie sa už dočkal napríklad aj v Nemecku, Španielsku, Francúzsku, Taliansku či Turecku.

Zápletka seriálu je na naše pomery pomerne nevšedná, otvára totiž ešte stále tabuizovanú tému znásilnenia. Napínavý seriál prezentuje postoje a podrobnú psychológiu oboch hlavných postáv, ktoré sú v tejto udalosti primárne zainteresované. To, kde je pravda, sa tvorcovia rozhodli tajiť až do konca seriálu. Hlavné postavy v slovenskej verzii stvárňujú Tomáš Maštalír ako šarmantný chirurg Andrej Rosický a Monika Horváthová ako učiteľka na gymnáziu Laura Kalasová. Laura takmer hneď po ukončení svojho dlhoročného vzťahu prijme Andrejove pozvanie na rande. Príjemne strávený večer a pozvanie k nej domov však skončí inak ako očakávala, na druhý deň ho totiž obviní, že ju znásilnil. Andrej má však úplne inú verziu udalostí a boj sa môže začať, hoci je to dlho naozaj iba slovo proti slovu…

V seriáli sa predstavia aj ďalší známi a obľúbení slovenskí herci ako Ľuboš Kostelný, Martin Mňahončák, Zuzana Fialová, Marek Geišberg, SarahArató, Ivana Kuxová, Ján Dobrík, Alena Ďuránová, Pavel Višňovský, Matúš Kvietik a ďalší.

Novinky zo sveta TV
Tak, v poradí už 95 udeľovanie Oscarov máme úspešne za sebou (12.marca v hollywoodskom DolbyTheatre), určite vás ..
15.3.2023
V sobotu 4.3.2023 večer sa v priamom prenose RTVS na Jednotke uskutočnil v priestoroch Slovenského národného divadla v ..
9.3.2023
Pamätáte si ešte na reality šou Nevestu pre milionára, ktorá bola ťahákom televízneho programu na Markíze ešte v roku ..
2.3.2023
Verejnoprávna televízia už tento rok na jeseň uvedie na naše obrazovky ďalší pôvodný seriál. Tentoraz to ale bude ..
24.2.2023
Televízna sezóna je v plnom prúde a na našich obrazovkách sa po Mame na prenájom a Dunaji čochvíľa objaví aj ďalšia ..
16.2.2023
Po megaúspešnej druhej sérii Pečie celé Slovensko verejnoprávna televízia a rozhlas podľa očakávania už pripravuje aj ..
9.2.2023
Tak zostava účinkujúcich v najnovšej ôsmej sérii populárnej tanečnej Let’sDance na Markíze je už kompletne známa. ..
5.2.2023
Tak, a čo nevidieť nám televízia Markíza naservíruje na televízne obrazovky už ôsmu sériu Let'sDance. Ťažisková šou ..
17.1.2023
S kuchárskymi reality show sa túto jar doslova roztrhne vrece. Len prednedávnom sme vás informovali, že na verejnoprávnej ..
11.1.2023