Klamstvo – Markíza uvádza vo februári ďalší seriál

Televízna sezóna je v plnom prúde a na našich obrazovkách sa po Mame na prenájom a Dunaji čochvíľa objaví aj ďalšia seriálová novinka. Markíza totiž už koncom februára (od 20.februára vždy v pondelok o 20.30, celkom 12 epizód) uvedie adaptáciu svetového hitu s názvom Klamstvo. Predloha „Liar“ v dvoch sériách z roku 2017 a 2019 vo Veľkej Británii naozaj zarezonovala, v hlavných úlohách sa v nej predstavili megaúspešné hviezdy IoanGruffudd (u nás známy hlavne ako Hornblower či Dr. Reed z Fantastickej štvorky) a JoanneFroggatt (Panstvo Downton). Mimochodom, adaptácie sa už dočkal napríklad aj v Nemecku, Španielsku, Francúzsku, Taliansku či Turecku.

Zápletka seriálu je na naše pomery pomerne nevšedná, otvára totiž ešte stále tabuizovanú tému znásilnenia. Napínavý seriál prezentuje postoje a podrobnú psychológiu oboch hlavných postáv, ktoré sú v tejto udalosti primárne zainteresované. To, kde je pravda, sa tvorcovia rozhodli tajiť až do konca seriálu. Hlavné postavy v slovenskej verzii stvárňujú Tomáš Maštalír ako šarmantný chirurg Andrej Rosický a Monika Horváthová ako učiteľka na gymnáziu Laura Kalasová. Laura takmer hneď po ukončení svojho dlhoročného vzťahu prijme Andrejove pozvanie na rande. Príjemne strávený večer a pozvanie k nej domov však skončí inak ako očakávala, na druhý deň ho totiž obviní, že ju znásilnil. Andrej má však úplne inú verziu udalostí a boj sa môže začať, hoci je to dlho naozaj iba slovo proti slovu…

V seriáli sa predstavia aj ďalší známi a obľúbení slovenskí herci ako Ľuboš Kostelný, Martin Mňahončák, Zuzana Fialová, Marek Geišberg, SarahArató, Ivana Kuxová, Ján Dobrík, Alena Ďuránová, Pavel Višňovský, Matúš Kvietik a ďalší.

Novinky zo sveta TV
PrixEuropa je najprestížnejšie európske ocenenie pre televízne, rozhlasové a online programy. Tento rok sa do užšieho ..
14.9.2023
Verejnoprávna televízia a rozhlas Slovenska už od 4. septembra na obrazovkách Dvojky vysiela novú televíznu súťažnú ..
10.9.2023
Aj vy ste si obľúbili kuchársku šou na Markíze s názvom Na nože? Tak to pre vás máme dobrú správu. Obľúbený formát ..
1.9.2023
Je to tak, po letnej prestávke sa na Markíze môžete tešiť na v poradí už 15. sériu obľúbenej realitnej šou Farma. ..
27.8.2023
Predčasné parlamentné voľby na Slovensku sa už neúprosne blížia (30. 9. 2023) a televízie do programu zavádzajú ..
20.8.2023
Markíza do svojej jesennej programovej štruktúry zaradila horúcu novinku. Po Superstar,
13.8.2023
Mediálna skupina JOJ Group sa na televíznom trhu už čochvíľa objaví so zbrusu novou televíziou. Tá bude zameraná na ..
4.8.2023
Zábavná relácia Hit roka vo svojej prvej sérii bavila divákov vo štvrtkové večery na Jednotke už od
30.7.2023
Je to tak. Traf to! – zábavno vedomostný formát s moderátorom Jurajom ŠokoTabačekom na obrazovkách našej ..
23.7.2023
Markíza na naše obrazovky práve v týchto dňoch (od 12.júla 2023) uvádza novú realitnú šou s názvom Šaty snov. ..
15.7.2023