Kinopremiéry na Markíze budú v roku 2024 jednoducho epické

Televízia Markíza si na rok 2024 pre svojich divákov prichystala ozajstné kinohity. Televíznu premiéru na Slovensku si tak napríklad odbije kultové sci-fi Duna od filmového mága Denisa Villeneuva, „superhero“ blockbuster z dielne DC s názvom Black Adam s DwaynomJohnsonom v hlavnej úlohe, ale aj viaceré najnovšie česko-slovenské snímky ako Želanie k narodeninám, Život pre samoukov a mnohé ďalšie.

Duna (2021)

Na Markíze tento rok uvidíme jeden z najväčších kinofilmov ostatného obdobia. Film režiséra Denisa Villeneuva je najnovším spracovaním kultového scifi diela Franka Herberta Duna. A najziskovejším, doteraz si prišiel v kinách celosvetovo takmer na pol miliardu dolárov (400 miliónov, aby sme boli presnejší). V hlavných úlohách sa predstavili TimothéeChalamet, RebeccaFerguson, OscarIsaac, JasonMomoa, JoshBrolin, JavierBardem, StellanSkarsgård, čiZendaya.

Black Adam (2022)

Na Markíze sa môžeme tešiť aj na ďalší veľký hit, tentoraz z dielne DC Comics (Superman, Batman, Aquaman…). Black Adam je veľký akčný blockbuster o hrdinovi, ktorý bol obdarený všemocnou mocou egyptských bohov, ale rovnako aj rýchlo uväznený, a ktorý bol po 5000 rokoch vypustený zo svojho pozemského hrobu, aby na svete nastolil spravodlivosť… Titulnú úlohu stvárnil DwayneJohnsonalias „The Rock“. V ďalších rolách potom môžete vidieť hercov ako NoahCentineo, AldisHodge, SarahShahi, QuintessaSwindell či Pierce Brosnan.

Smolu nosíš ty, láska (2023)

Z najnovších slovenských filmov Markíza v roku 2024 uvedie okrem iných aj film „Smolu nosíš ty, láska“, na ktorom sa producentsky podieľala Michaela Čobejová, a ktorá si v ňom zahrala aj hlavnú úlohu. Režisérsky debut Sama Spišáka sa natáčal na chorvátskom ostrove Hvar a okrem Mišky Čobejovej v ňom predstavili aj AdyHajdu, Marko Igonda, Jakub Štáfek a ďalší.

Prianie k narodeninám (2022)

Českú kinematografiu bude na Markíze zastupovať okrem mnohých ďalších aj film „Přání k narozeninám“ od režisérky Marty Ferencovej. V bláznivej komédii si zahrali viaceré herecké hviezdy. Medzi najvýraznejšie momenty filmu sa tak radia herecké kreácie Jaroslava Dušeka, Jaroslava Plesla, či Evy Holubovej.  Ale aj Tomáša Klusa, Matěja Hádka a Veroniky KhekKubařovej.

Okrem týchto spomínaných filmov na Markíze určite nevynechajte ani ďalšie veľké tituly. České filmy „Buď chlap!“ (2023, v hlavných úlohách Jakub Prachař a Tereza Ramba) a „Život pre samoukov (2023)“ s Janou Plodkovou, ale napríklad i Zuzanou Krónerovou. Z najnovších zahraničných snímkov treba určite spomenúť aj film Fortunova hra (2023, JasonStatham, Hugh Grant, JoshHarnett), alebo aj „Pes“ (TheDog, 2022, ChanningTatum), Shazam! Hnev bohov (Asher Angel, JackDylanGrazer, ZacharyLevi, HelenMirren, LucyLiu), SuicideSquad: Samovražedná misia (2021, MargotRobbie, IdrisElba, Viola Davis), alebo iMortalKombat (2021).

Novinky zo sveta TV
Česko-slovenský animovaný film Keď život chutí sa len nedávno zúčastnil na prestížnom medzinárodnom festivale ..
11.6.2024
Skupina Markíza prichádza na mediálny trh s novou televíznou stanicou. Od leta 2024 sa tak na našich obrazovkách zjaví ..
8.6.2024
V utorok 28.mája bolo Teleráno na Markíze naozaj špeciálne. Po nepretržitých 20 rokoch spoločného účinkovania vo ..
3.6.2024
RTVS sa práve v týchto dňoch pustila do nakrúcania nového seriálu z atraktívneho lekárskeho prostredia. Dej sa bude ..
23.5.2024
Určite poznáte internetový seriál o dvoch kamarátkach z Východu, ktoré si prídu do Bratislavy plniť svoje sny. No ..
15.5.2024
Aktuálna séria Let’sDance na Markíze práve vrcholí, no priaznivci tejto divácky mimoriadne obľúbenej tanečnej šou ..
7.5.2024
Po veľkom diváckom úspechu historického seriálu Čas nádejí sa RTVS púšťa do ďalšieho zaujímavého projektu. Bude ..
25.4.2024
Už zanedlho sa na plátna kín dostane dobový životopisný film o legende československej hudobnej scény 70.-80. rokov ..
17.4.2024
Obľúbený seriál Výnimočná Nikol, ktorý na naše obrazovky úspešne uviedla televízia Markíza v prvej sérii ešte ..
9.4.2024