Kinopremiéry na Markíze budú v roku 2024 jednoducho epické

Televízia Markíza si na rok 2024 pre svojich divákov prichystala ozajstné kinohity. Televíznu premiéru na Slovensku si tak napríklad odbije kultové sci-fi Duna od filmového mága Denisa Villeneuva, „superhero“ blockbuster z dielne DC s názvom Black Adam s DwaynomJohnsonom v hlavnej úlohe, ale aj viaceré najnovšie česko-slovenské snímky ako Želanie k narodeninám, Život pre samoukov a mnohé ďalšie.

Duna (2021)

Na Markíze tento rok uvidíme jeden z najväčších kinofilmov ostatného obdobia. Film režiséra Denisa Villeneuva je najnovším spracovaním kultového scifi diela Franka Herberta Duna. A najziskovejším, doteraz si prišiel v kinách celosvetovo takmer na pol miliardu dolárov (400 miliónov, aby sme boli presnejší). V hlavných úlohách sa predstavili TimothéeChalamet, RebeccaFerguson, OscarIsaac, JasonMomoa, JoshBrolin, JavierBardem, StellanSkarsgård, čiZendaya.

Black Adam (2022)

Na Markíze sa môžeme tešiť aj na ďalší veľký hit, tentoraz z dielne DC Comics (Superman, Batman, Aquaman…). Black Adam je veľký akčný blockbuster o hrdinovi, ktorý bol obdarený všemocnou mocou egyptských bohov, ale rovnako aj rýchlo uväznený, a ktorý bol po 5000 rokoch vypustený zo svojho pozemského hrobu, aby na svete nastolil spravodlivosť… Titulnú úlohu stvárnil DwayneJohnsonalias „The Rock“. V ďalších rolách potom môžete vidieť hercov ako NoahCentineo, AldisHodge, SarahShahi, QuintessaSwindell či Pierce Brosnan.

Smolu nosíš ty, láska (2023)

Z najnovších slovenských filmov Markíza v roku 2024 uvedie okrem iných aj film „Smolu nosíš ty, láska“, na ktorom sa producentsky podieľala Michaela Čobejová, a ktorá si v ňom zahrala aj hlavnú úlohu. Režisérsky debut Sama Spišáka sa natáčal na chorvátskom ostrove Hvar a okrem Mišky Čobejovej v ňom predstavili aj AdyHajdu, Marko Igonda, Jakub Štáfek a ďalší.

Prianie k narodeninám (2022)

Českú kinematografiu bude na Markíze zastupovať okrem mnohých ďalších aj film „Přání k narozeninám“ od režisérky Marty Ferencovej. V bláznivej komédii si zahrali viaceré herecké hviezdy. Medzi najvýraznejšie momenty filmu sa tak radia herecké kreácie Jaroslava Dušeka, Jaroslava Plesla, či Evy Holubovej.  Ale aj Tomáša Klusa, Matěja Hádka a Veroniky KhekKubařovej.

Okrem týchto spomínaných filmov na Markíze určite nevynechajte ani ďalšie veľké tituly. České filmy „Buď chlap!“ (2023, v hlavných úlohách Jakub Prachař a Tereza Ramba) a „Život pre samoukov (2023)“ s Janou Plodkovou, ale napríklad i Zuzanou Krónerovou. Z najnovších zahraničných snímkov treba určite spomenúť aj film Fortunova hra (2023, JasonStatham, Hugh Grant, JoshHarnett), alebo aj „Pes“ (TheDog, 2022, ChanningTatum), Shazam! Hnev bohov (Asher Angel, JackDylanGrazer, ZacharyLevi, HelenMirren, LucyLiu), SuicideSquad: Samovražedná misia (2021, MargotRobbie, IdrisElba, Viola Davis), alebo iMortalKombat (2021).

Novinky zo sveta TV
Udalosť, na ktorú netrpezlivo čakajú všetci priaznivci ľadového hokeja, je už zanedlho tu. Majstrovstvá sveta 2024, ..
20.2.2024
Druhá séria obľúbeného seriálu Iveta už klope na dvere. Megaúspešný hit dvojice JanHřebejk (réžia) a PertrKolečko ..
18.2.2024
Možno viete a možno ešte nie, že už čoskoro sa na Markíze môžeme tešiť na deviate pokračovanie obľúbenej tanečnej ..
10.2.2024
Priamy prenos slávnostného odovzdávania ocenení najlepším slovenským športovcom a kolektívom za rok 2023 už tradične ..
1.2.2024
Markíza má v talóne ďalší slovenský seriál, ktorý má podobné ambície ako ich predošlý projekt s podobným námetom ..
28.1.2024
V nedeľu 14.januára 2024 sa v budove Slovenskej filharmónie uskutočnil slávnostný ceremoniál udeľovania štátnych ..
19.1.2024
Televízia Markíza si na rok 2024 pre svojich divákov prichystala ozajstné kinohity. Televíznu premiéru na Slovensku si tak ..
11.1.2024
Tak, a ďalší nový rok sa začal, tentoraz už s poradovým číslom 24 v novom miléniu. A naše televízie majú pre nás ..
2.1.2024
Takže hneď od januára 2024 sa môžeme tešiť na novú sériu ťažiskového zábavného formátu RTVS Milujem Slovensko. Na ..
28.12.2023
Dlho očakávaný pôvodný historický seriál slovenskej verejnoprávnej televízie s názvom Čas nádejí sa čo nevidieť ..
21.12.2023