Kinofilm Vojna policajtov – po Svini je tu ďalšia adaptácia Soltészovej knihy

Videli ste film Sviňa? Tak teraz do kín prichádza jeho voľné pokračovanie s názvom Vojna policajtov. Za knižnou predlohou a následne aj scenárom oboch filmov stojí Arpád Soltész, režisérsku taktovku prevzal producent a režisér Rudolf Biermann (na predchádzajúcom filme pracoval s Mariannou ČengelSolčanskou) a vo filme účinkuje množstvo slovenských hereckých hviezd. Mimochodom, s koproducentskou podporou Tv JOJ.

Len nedávno boli zverejnené prvé zábery filmu, ktorého exkluzívna predpremiéra sa chystá na naozaj netradičnom  mieste. A totiž v Steel Aréne v Košiciach 27.januára 2024, a ktorej sa zúčastnia všetci herci – doslova sa tak vrátia na „miesto činu“ – politický thriller sa totiž natáčal práve v Košiciach. A spolu s nimi aj 350 členný komparz. Lístky na slávnostnú predpremiéru sa inak dajú zakúpiť už od 1.októbra. Oficiálna premiéra filmu v našich kinách je potom naplánovaná na 1.február 2024.

V hlavných úlohách sa predstavia Alexander Bárta ako kapitán Miki Miko a Juraj Loj ako jeho kolega Igor Molnár. Ďalej sa môžete tešiť aj na Rytmusa, ktorý tu stvárni hlavnú zápornú postavu, ale aj Róberta Jakaba, Anežku Petrovú, Broňu Kováčikovú, Mariána Mitaša, Dušana Cinkotu, AdyhoHajdu a ďalších.

Príbeh filmu nás zavedie do búrlivých 90-tych rokov, počas ktorých sa na Slovensku odohrávali neskutočné veci. Mafiánske gangy kryté tajnou službou SIS, podnikateľská smotánka so zašpinenými rukami, ktorej „křoví“ robí za prižmúrenie očí štedro odmeňovaná polícia. Čo o filme hovorí samotný Rudolf Biermann? „Príbeh apeluje na to, aké je stále rovnako dôležité pripomínať si dobu, v ktorej sme žili, a zároveň tak priblížiť minulosť dnešným a budúcim generáciám. Tieto by sa zo svojich dejín mali poučiť nielen z učebníc a lavíc stredných a vysokých škôl.“

Novinky zo sveta TV
RTVS má na Vianoce pripravenú ďalšiu pôvodnú slovenskú rozprávku. Na Štedrý večer uvedie vianočnú rozprávku ..
28.11.2023
Tak nová Perinbaba konečne mieri do kín. Po dlhotrvajúcich peripetiách, ktoré mala na svedomí hlavne pandémia (prvý ..
25.11.2023
Po tom, čo aktuálna tretia sezóna najväčšieho hitu RTVS Pečie celé Slovensko bola dlho na vážkach a vedenie váhalo, ..
12.11.2023
Spravodajská televízia JOJ 24 ešte na konci októbra uviedla dve zbrusu nové relácie. „Pacient, Lekár, Vedec“ ..
2.11.2023
Big Brother je späť! Jedna z najúspešnejších reality show na svete sa po rokoch vracia na slovenské obrazovky. Tentoraz v ..
31.10.2023
Od októbra 2023 na verejnoprávnej Jednotke môžeme sledovať už druhú sériu zábavného seriálu na podporu čítania ..
22.10.2023
Na Slovensko prichádza film Muž, ktorý stál v ceste. Je to dráma o mužovi, ktorý sa reálne postavil do cesty ..
14.10.2023
Videli ste film Sviňa? Tak teraz do kín prichádza jeho voľné pokračovanie s názvom Vojna policajtov. Za knižnou predlohou ..
6.10.2023
Tešíte sa na Pečie celé Slovensko? V nedeľu 1. októbra 2023 večer to na Jednotke RTVS konečne vypukne. Do tretej série ..
30.9.2023