Kinofilm Vojna policajtov – po Svini je tu ďalšia adaptácia Soltészovej knihy

Videli ste film Sviňa? Tak teraz do kín prichádza jeho voľné pokračovanie s názvom Vojna policajtov. Za knižnou predlohou a následne aj scenárom oboch filmov stojí Arpád Soltész, režisérsku taktovku prevzal producent a režisér Rudolf Biermann (na predchádzajúcom filme pracoval s Mariannou ČengelSolčanskou) a vo filme účinkuje množstvo slovenských hereckých hviezd. Mimochodom, s koproducentskou podporou Tv JOJ.

Len nedávno boli zverejnené prvé zábery filmu, ktorého exkluzívna predpremiéra sa chystá na naozaj netradičnom  mieste. A totiž v Steel Aréne v Košiciach 27.januára 2024, a ktorej sa zúčastnia všetci herci – doslova sa tak vrátia na „miesto činu“ – politický thriller sa totiž natáčal práve v Košiciach. A spolu s nimi aj 350 členný komparz. Lístky na slávnostnú predpremiéru sa inak dajú zakúpiť už od 1.októbra. Oficiálna premiéra filmu v našich kinách je potom naplánovaná na 1.február 2024.

V hlavných úlohách sa predstavia Alexander Bárta ako kapitán Miki Miko a Juraj Loj ako jeho kolega Igor Molnár. Ďalej sa môžete tešiť aj na Rytmusa, ktorý tu stvárni hlavnú zápornú postavu, ale aj Róberta Jakaba, Anežku Petrovú, Broňu Kováčikovú, Mariána Mitaša, Dušana Cinkotu, AdyhoHajdu a ďalších.

Príbeh filmu nás zavedie do búrlivých 90-tych rokov, počas ktorých sa na Slovensku odohrávali neskutočné veci. Mafiánske gangy kryté tajnou službou SIS, podnikateľská smotánka so zašpinenými rukami, ktorej „křoví“ robí za prižmúrenie očí štedro odmeňovaná polícia. Čo o filme hovorí samotný Rudolf Biermann? „Príbeh apeluje na to, aké je stále rovnako dôležité pripomínať si dobu, v ktorej sme žili, a zároveň tak priblížiť minulosť dnešným a budúcim generáciám. Tieto by sa zo svojich dejín mali poučiť nielen z učebníc a lavíc stredných a vysokých škôl.“

Novinky zo sveta TV
Určite poznáte internetový seriál o dvoch kamarátkach z Východu, ktoré si prídu do Bratislavy plniť svoje sny. No ..
15.5.2024
Aktuálna séria Let’sDance na Markíze práve vrcholí, no priaznivci tejto divácky mimoriadne obľúbenej tanečnej šou ..
7.5.2024
Po veľkom diváckom úspechu historického seriálu Čas nádejí sa RTVS púšťa do ďalšieho zaujímavého projektu. Bude ..
25.4.2024
Už zanedlho sa na plátna kín dostane dobový životopisný film o legende československej hudobnej scény 70.-80. rokov ..
17.4.2024
Obľúbený seriál Výnimočná Nikol, ktorý na naše obrazovky úspešne uviedla televízia Markíza v prvej sérii ešte ..
9.4.2024
Slnko v sieti je naša Národná filmová cena. Udeľuje ju každoročne Slovenská filmová a televízna akadémia už od roku ..
4.4.2024
Je to tak, reportéri a moderátori Markízy tento mesiac (marec 2024) založili odbory, čím reagujú na napätie medzi nimi ..
27.3.2024
Vlny je názov nového česko-slovenského filmu, ktorý je nakrútený podľa skutočných udalostí a odohráva sa ..
24.3.2024
V sobotu 9.marca 2024 sa v pražskom Rudolfíne odovzdávali v rámci slávnostného ceremoniálu filmové a televízne ..
13.3.2024