Karol Duchoň dostane svoj film

Už zanedlho sa na plátna kín dostane dobový životopisný film o legende československej hudobnej scény 70.-80. rokov Karolovi Duchoňovi. Teda zanedlho ako zanedlho. Natáčať sa začína práve v týchto dňoch pod režisérskou taktovkou renomovaného slovenského režiséra Petra Bebjaka, pričom s jeho premiérou sa predbežne ráta v lete 2025. Práve na tento rok pripadá 75.výročie narodenia legendárneho speváka a zároveň 40.-te jeho úmrtia.

Film o Karolovi Duchoňovi produkčne zastrešuje spoločnosť DNA Production v spolupráci s Voyo (Markíza, Nova) a jeho distribúciu na Slovensku a v Čechách bude mať na starosti Continental film. Práca na filme prebieha už niekoľko rokov – na scenári a celkovom poňatí filmu sa silne prejavujú spomienky Duchoňovej rodiny i jeho najbližšieho spolupracovníka Ľuboša Zemana. Výsledkom by mal byť film, ktorý zachytáva jeho život aj z menej známej stránky.

Peter Bebjak o Duchoňovi: „Duchoňov život je pre mňa jeden veľký klip. Intenzívny ako filmy Baza Luhrmanna, plné pozlátka, afektu, efektu, rýchlosti, zábavy, povrchného pocitu, ale zároveň veľmi sústredené a prítomné pri každom jednom dôležitom rozhodnutí, pri každom jednom dôležitom zaváhaní. Keď som pred pár rokmi počul veľmi dobrú interpretáciu pesničky Mám ťa rád, ktorú spieval Adam Ďurica, vyhľadal som si štyridsať rokov starú verziu v podaní Karola Duchoňa. Hneď potom som si z nostalgie kúpil jeho výberové CD a odrazu mi v aute hrali všetky jeho staré – prebraté, ale aj pôvodné hity.“

Karol Duchoň, alebo „slovenský Tom Jones“, ako ho v 70-tych rokoch nazvali nemeckí hudobní kritici, je doteraz obrovskou speváckou ikonou. Piesne ako Elena, Čardáš dvoch sŕdc, Šiel, šiel… či V dolinách sa stali doslova nesmrteľnými evergreenmi. Jeho záhubou však bolo nadmerné holdovanie alkoholu. Intenzívny spoločenský život na vrchole slávy, obezita a hlavne choroba pečene spôsobená ťažkým alkoholizmom ho zo sveta zbytočne skoro zniesla len vo veku 35 rokov.

Novinky zo sveta TV
Česko-slovenský animovaný film Keď život chutí sa len nedávno zúčastnil na prestížnom medzinárodnom festivale ..
11.6.2024
Skupina Markíza prichádza na mediálny trh s novou televíznou stanicou. Od leta 2024 sa tak na našich obrazovkách zjaví ..
8.6.2024
V utorok 28.mája bolo Teleráno na Markíze naozaj špeciálne. Po nepretržitých 20 rokoch spoločného účinkovania vo ..
3.6.2024
RTVS sa práve v týchto dňoch pustila do nakrúcania nového seriálu z atraktívneho lekárskeho prostredia. Dej sa bude ..
23.5.2024
Určite poznáte internetový seriál o dvoch kamarátkach z Východu, ktoré si prídu do Bratislavy plniť svoje sny. No ..
15.5.2024
Aktuálna séria Let’sDance na Markíze práve vrcholí, no priaznivci tejto divácky mimoriadne obľúbenej tanečnej šou ..
7.5.2024
Po veľkom diváckom úspechu historického seriálu Čas nádejí sa RTVS púšťa do ďalšieho zaujímavého projektu. Bude ..
25.4.2024
Už zanedlho sa na plátna kín dostane dobový životopisný film o legende československej hudobnej scény 70.-80. rokov ..
17.4.2024
Obľúbený seriál Výnimočná Nikol, ktorý na naše obrazovky úspešne uviedla televízia Markíza v prvej sérii ešte ..
9.4.2024