Investigatívni „Reportéri“ sú späť

Reportéri – investigatívna relácia sa vracia späť na obrazovky verejnoprávnej televízie. Bude riešiť najzávažnejšie kauzy s dvoma novými moderátorkami. Nedávne pozastavenie vysielania (na začiatku roka 2018, čo televízia vtedy zdôvodnila slovami: „základný problém je ten, že svojou kvalitou nezodpovedala nárokom, aké má relácia tohto typu spĺňať – témami, ani ich spracovaním…“) tejto relácie vyvolalo množstvo reakcií a doslova nevôle, hoci inak veľa pozornosti na seba predtým nedokázala strhnúť. RTVS bude tento formát inovovať tak, aby Reportéri boli viac publicistickým a investigatívnym programom. To znamená, že za nimi bude stáť nový líder projektu Vincent Štofaník (bývalý šéf rozhlasovej sekcie RTVS) a dve moderátorky Lucia Virostková a Martina Kubániová, ktoré sa pri moderovaní budú striedať. Tiež sa treba pripraviť na nové štúdio, grafiku i logo relácie.

RTVS sa netají ambíciami osloviť diváka tými najzávažnejšími kauzami s celospoločenským dosahom. A aj preto je pôvodný tím posilnený (Katarína Začková, Lýdia Kokavcová, Ivan Brada, Juraj Mravec, Soňa Gyarfášová) aj o ďalších redaktorov (Matej Gašparovič, Ladislav Ďurkovič). Investigatívnejšie ladené príspevky bude pripravovať aj moderátorka Lucia Virostková.

Reportéri by mali na obrazovky priniesť jednu až dve reportáže každý týždeň, podľa toho o akú závažnosť tém pôjde. Predstava tvorivého tímu je taká, že relácia bude prinášať aj vlastné témy, napríklad odhaľovanie korupcie a analýzu celospoločenských problémov, o ktorých sa najviac diskutuje. A to objektívne tak, aby bola zrozumiteľná aj pre väčšinového diváka. Reportéri sa vrátili na obrazovky už v pondelok 10. septembra vo svojom pôvodnom čase po desiatej večer.

Novinky zo sveta TV
Áno je to tak. Verejnoprávna televízia pokračuje v kvalitných akvizíciách a trende uvádzania kvalitných seriálových ..
12.1.2019
Po piatich rokoch budeme mať možnosť opäť si pozrieť jednu z celosvetovo najpopulárnejších talentových formátov ..
4.1.2019
Určite ste aj vy zaregistrovali smutnú správu o úmrtí známeho historika, spisovateľa a najmä popularizátora slovenskej ..
1.1.2019
Televízia JOJ sa nechce uspokojiť s tým, že je aj naďalej dvojkou na trhu a po nie celkom vydarenej jeseni spriada na budúci ..
19.12.2018
To, o čom sa len doteraz potichu šepkalo, sa nakoniec aj potvrdilo. Televízia Markíza oficiálne potvrdila ..
13.12.2018
Už zanedlho sa budeme môcť priučiť bontónu a spoločenskej etikete prostredníctvom nového animovaného televízneho ..
5.12.2018
Poďme sa pozrieť na program slovenských televízií v najväčší sviatok roka Štedrý deň. Nie preto, že Vianoce sú už ..
2.12.2018
Áno je to tak. Súťažné hry opäť dostávajú zelenú a od budúceho roka sa tak budete môcť pozrieť až na 4 nové ..
23.11.2018
Už to tak bude, slovenské televízie idú opäť skúšať šťastie a nervy normálneho diváka s novými, ale aj prerobenými ..
15.11.2018
Šou Najväčší Slovák vyvoláva rozruch už od začiatku. Teda od prvej upútavky, ktorú verejnoprávna RTVS ..
11.11.2018