Investigatívni „Reportéri“ sú späť

Reportéri – investigatívna relácia sa vracia späť na obrazovky verejnoprávnej televízie. Bude riešiť najzávažnejšie kauzy s dvoma novými moderátorkami. Nedávne pozastavenie vysielania (na začiatku roka 2018, čo televízia vtedy zdôvodnila slovami: „základný problém je ten, že svojou kvalitou nezodpovedala nárokom, aké má relácia tohto typu spĺňať – témami, ani ich spracovaním…“) tejto relácie vyvolalo množstvo reakcií a doslova nevôle, hoci inak veľa pozornosti na seba predtým nedokázala strhnúť. RTVS bude tento formát inovovať tak, aby Reportéri boli viac publicistickým a investigatívnym programom. To znamená, že za nimi bude stáť nový líder projektu Vincent Štofaník (bývalý šéf rozhlasovej sekcie RTVS) a dve moderátorky Lucia Virostková a Martina Kubániová, ktoré sa pri moderovaní budú striedať. Tiež sa treba pripraviť na nové štúdio, grafiku i logo relácie.

RTVS sa netají ambíciami osloviť diváka tými najzávažnejšími kauzami s celospoločenským dosahom. A aj preto je pôvodný tím posilnený (Katarína Začková, Lýdia Kokavcová, Ivan Brada, Juraj Mravec, Soňa Gyarfášová) aj o ďalších redaktorov (Matej Gašparovič, Ladislav Ďurkovič). Investigatívnejšie ladené príspevky bude pripravovať aj moderátorka Lucia Virostková.

Reportéri by mali na obrazovky priniesť jednu až dve reportáže každý týždeň, podľa toho o akú závažnosť tém pôjde. Predstava tvorivého tímu je taká, že relácia bude prinášať aj vlastné témy, napríklad odhaľovanie korupcie a analýzu celospoločenských problémov, o ktorých sa najviac diskutuje. A to objektívne tak, aby bola zrozumiteľná aj pre väčšinového diváka. Reportéri sa vrátili na obrazovky už v pondelok 10. septembra vo svojom pôvodnom čase po desiatej večer.

Novinky zo sveta TV
Televízia JOJ ešte minulý rok ohlásila prípravu svojho doteraz najambicióznejšieho projektu – výpravného ..
20.3.2019
Poľská režisérka AgnieszkaHolland (Jánošík - pravdivá história, Horiaci ker...) je podpísaná pod ..
13.3.2019
Dcérska stanica Markízy pokračuje v uvádzaní populárnych tureckých telenoviel a prichádza s novinkou s názvom ..
5.3.2019
Predbežne na marec sa plánuje na JOJ-ke premiéra novinky – zábavno- edukatívnej šou s názvomRozum ..
28.2.2019
Žiada sa povedať – konečne. RTVS po dlhšom čase uvádza do vysielania reláciu venovanú domácej futbalovej súťaži ..
21.2.2019
Áno je to tak, Kameňák sa po rokoch vracia späť a to ako televízny komediálny seriál. Už od februára ..
17.2.2019
Projekt televízie JOJ a produkčnej spoločnosti D.N.A. ProductionTrhlina ovládol so svojim otváracím ..
6.2.2019
Verejnoprávna RTVS sa stala koproducentom českého filmu s názvom Zlatý podraz. Ide o naozaj úspešnú ..
3.2.2019
Od uvedenia pilotnej časti šou Dvaja na ..
24.1.2019
Prednedávnom sme v jednom z predchádzajúcich článkov spomínali
16.1.2019