Indián čoskoro v kinách – česko-slovensko-poľská koprodukcia podľa nás bude stáť za to

Už čoskoro sa v našich kinách (premiéra 22.9.2022) objaví nová slovensko-česko-poľská komédia Indián v hlavnej úlohe s Karlom Rodenom. Na produkcii filmu sa podieľala aj naša verejnoprávna RTVS a Slovenský audiovizuálny fond.Do pôvodne česko-slovenskej koprodukcie sa neskôr zapojilo aj Poľsko, čiže sa už jedná o väčší medzinárodný projekt.

Príbeh komédie sa odohráva v súčasnosti a točí sa okolo života bohatého a zaneprázdneného finančníka Ondreja. Práve doňho vstúpi duch umierajúceho indiánskeho náčelníka a to vo chvíli, keď letí domov z obchodného rokovania (lietadlo prelieta nad indiánskym územím, kde sa pôvodní obyvatelia lúčia so svojim náčelníkom, Bielym Jeleňom, ktorého duch akurát stúpa vzduchom nahor…). O komické situácie samozrejme nebude núdza, najmä preto, že spomínaný nebohý náčelník sa bude snažiť presvedčiť nášho hlavného hrdinu o tom, že má čím skôr zmeniť svoj spôsob života a myslenia. Len sa mu to veľmi nedarí…

Okrem Karla Rodena sa môžete tešiť aj na ďalších populárnych československých či poľských hercov, konkrétne: Martin Myšička, VicaKerekes, Marta Trzebiatowska, Daniel Olbrychski, Juraj Kemka, Lukáš Latinák, Jaroslav Dušek, ŠtěpánkaFingerhutová, Ester Geislerová, Vlado Černý, Anna Šišková, JiříDvořák, Tomáš Měcháček, Zuzana Kraváriková, Petra Nesvačilová, Jana Stryková, Martin Pachlát, Tomáš Matonoha, Oliver Oswald a další. Režisérom filmu je Tomáš Svoboda (spolu s Vladimírom Kriškom), námet je zase dielom producenta PatriziaGente a hudba Jiřího Hájka.

Zaujímavosťou je, že titulnú skladbu naspievala kapela Horkýže Slíže. Skladba je inak súčasťou ich nového albumu, ktorý vyšiel ešte minulý rok na jeseň (pieseň sa volá „Ty vieš, že sa chovám tak, jak sa chovám“ a je z albumu Alibaba a 40 krátkych songov 2).

Novinky zo sveta TV
PrixEuropa je najprestížnejšie európske ocenenie pre televízne, rozhlasové a online programy. Tento rok sa do užšieho ..
14.9.2023
Verejnoprávna televízia a rozhlas Slovenska už od 4. septembra na obrazovkách Dvojky vysiela novú televíznu súťažnú ..
10.9.2023
Aj vy ste si obľúbili kuchársku šou na Markíze s názvom Na nože? Tak to pre vás máme dobrú správu. Obľúbený formát ..
1.9.2023
Je to tak, po letnej prestávke sa na Markíze môžete tešiť na v poradí už 15. sériu obľúbenej realitnej šou Farma. ..
27.8.2023
Predčasné parlamentné voľby na Slovensku sa už neúprosne blížia (30. 9. 2023) a televízie do programu zavádzajú ..
20.8.2023
Markíza do svojej jesennej programovej štruktúry zaradila horúcu novinku. Po Superstar,
13.8.2023
Mediálna skupina JOJ Group sa na televíznom trhu už čochvíľa objaví so zbrusu novou televíziou. Tá bude zameraná na ..
4.8.2023
Zábavná relácia Hit roka vo svojej prvej sérii bavila divákov vo štvrtkové večery na Jednotke už od
30.7.2023
Je to tak. Traf to! – zábavno vedomostný formát s moderátorom Jurajom ŠokoTabačekom na obrazovkách našej ..
23.7.2023
Markíza na naše obrazovky práve v týchto dňoch (od 12.júla 2023) uvádza novú realitnú šou s názvom Šaty snov. ..
15.7.2023