Indián čoskoro v kinách – česko-slovensko-poľská koprodukcia podľa nás bude stáť za to

Už čoskoro sa v našich kinách (premiéra 22.9.2022) objaví nová slovensko-česko-poľská komédia Indián v hlavnej úlohe s Karlom Rodenom. Na produkcii filmu sa podieľala aj naša verejnoprávna RTVS a Slovenský audiovizuálny fond.Do pôvodne česko-slovenskej koprodukcie sa neskôr zapojilo aj Poľsko, čiže sa už jedná o väčší medzinárodný projekt.

Príbeh komédie sa odohráva v súčasnosti a točí sa okolo života bohatého a zaneprázdneného finančníka Ondreja. Práve doňho vstúpi duch umierajúceho indiánskeho náčelníka a to vo chvíli, keď letí domov z obchodného rokovania (lietadlo prelieta nad indiánskym územím, kde sa pôvodní obyvatelia lúčia so svojim náčelníkom, Bielym Jeleňom, ktorého duch akurát stúpa vzduchom nahor…). O komické situácie samozrejme nebude núdza, najmä preto, že spomínaný nebohý náčelník sa bude snažiť presvedčiť nášho hlavného hrdinu o tom, že má čím skôr zmeniť svoj spôsob života a myslenia. Len sa mu to veľmi nedarí…

Okrem Karla Rodena sa môžete tešiť aj na ďalších populárnych československých či poľských hercov, konkrétne: Martin Myšička, VicaKerekes, Marta Trzebiatowska, Daniel Olbrychski, Juraj Kemka, Lukáš Latinák, Jaroslav Dušek, ŠtěpánkaFingerhutová, Ester Geislerová, Vlado Černý, Anna Šišková, JiříDvořák, Tomáš Měcháček, Zuzana Kraváriková, Petra Nesvačilová, Jana Stryková, Martin Pachlát, Tomáš Matonoha, Oliver Oswald a další. Režisérom filmu je Tomáš Svoboda (spolu s Vladimírom Kriškom), námet je zase dielom producenta PatriziaGente a hudba Jiřího Hájka.

Zaujímavosťou je, že titulnú skladbu naspievala kapela Horkýže Slíže. Skladba je inak súčasťou ich nového albumu, ktorý vyšiel ešte minulý rok na jeseň (pieseň sa volá „Ty vieš, že sa chovám tak, jak sa chovám“ a je z albumu Alibaba a 40 krátkych songov 2).

Novinky zo sveta TV
Už čoskoro sa v našich kinách (premiéra 22.9.2022) objaví nová slovensko-česko-poľská komédia Indián v hlavnej ..
2.8.2022
Vedomostné súťaže boli pred časom na našich obrazovkách naozaj veľmi populárne. Veď kto by si nepamätal na takého ..
26.7.2022
Po nedávnych úspešných projektoch verejnoprávnej televízie akými nepochybne bolo
21.7.2022
Po prvej úspešnej sezóne a spolupráci skupiny Markíza s Úniou ligových klubov (ÚLK) sa aj ročník 2022/2023, plus dve ..
15.7.2022
Teda reálne až od 2.augusta 2022 kedy prevezme kormidlo od dosluhujúceho riaditeľa Jaroslava Rezníka, ktorý bol mimochodom ..
5.7.2022
Verejnoprávna televízia pokračuje v tradícii natáčania vlastných sviatočných filmov a už teraz je jasné, že najmä ..
29.6.2022
Leto sa už nezadržateľne blíži a televízie začínajú meniť svoje štruktúry, pričom veľa priestoru dostávajú ..
26.6.2022
Nová televízna sezóna (jeseň 2022) sa už neúprosne blíži a naše televízie aj preto nepretržite zbroja do boja ..
16.6.2022
Tvojazem – dlho očakávaný animovaný film brázdi slovenské kiná už od 26.5.2022. Chcete vedieť či sa vám ho s deťmi ..
13.6.2022
Tak na to si budeme musieť počkať až do 13. júna, kedy sa táto nová relácia dostane na obrazovky. Ale o čom to vlastne ..
5.6.2022