Hygge na slovenský spôsob? Nová relácia – moje SLOWensko – mieri na obrazovky STVR

Šou Milujem Slovensko na obrazovkách verejnoprávnej televízie nadobro skončila, keď sa pre zmenu o chvíľu objaví na konkurenčnej stanici JOJ. Nevadí, STVR našu „rodnú hrudu“ bude totiž už zanedlho ospevovať úplne novou reláciou. Pripravte sa, prichádza originálna dokumentárna séria s názvom moje SLOWensko.

Tá nás zavedie do rôznych zákutí našej krajiny, divák sa tak bude môcť úplne „ponoriť“ do jej prapôvodných chutí a vôní počas jednotlivých ročných období, sviatkov či tradícií v intímnom kruhu rodiny. Hľadá tak, ak to trochu nadnesieme, slovenskú verziu známeho severského životného štýlu „hygge“, ktorý pomáha do ľudských životov vniesť pohodu a spokojnosť hoci aj úplnými maličkosťami.

Cyklus moje SLOWensko má zatiaľ natočených 8 častí a jednotlivými epizódami nás bude sprevádzať moderátorka Veronika Husovská (mladá herečka je mimochodom mladšou sestrou našej prvej slovenskej Superstar Katky Koščovej). Súčasťou tvorivého tímu relácie je tiež kameraman Peter Kováč, hudobný skladateľ Martin Husovský, scenáristka Jana Janove, zvukár Tomáš Kršiak a producentka Anna Kovaľová. Na prvú epizódu moje SLOWensko sa môžete tešiť už v nedeľu 7.septembra 2025 od 20:10 na verejnoprávnej Dvojke.

Hovorí generálna riaditeľka Slovenskej televízie a rozhlasu Martina Flašíková:

Vnímame potrebu prinášať obsah, ktorý nielen informuje, ale aj upokojuje a inšpiruje. Moje SLOWensko je sériou, ktorá divákom ukáže krásu našej krajiny aj ľudí, ktorí v nej tvoria hodnoty. Verím, že tento projekt bude pre divákov nielen vizuálnym, ale aj duševným zážitkom.

Moderátorka Veronika Husovská:

moje SLOWensko nám odhalí krásu bežného, pokojného života. Odhalí nám ľudskosť a prívetivosť, to, že sa tu dá žiť pekne. Veríme, že inšpiruje, aby sa každý z nás snažil byť tou najlepšou verziou seba. Máme toho okolo seba v tejto krajine tak veľa, stačí sa niekedy len zastaviť.

Novinky zo sveta TV
Televízia Markíza na leto vyťahuje z rukáva ďalšie eso. Pre druhú polovicu letných prázdnin nás totiž čaká najnovšie ..
19.7.2026
Slovenský film opäť raz zamieril na jeden z najprestížnejších filmových festivalov na svete. Očakávaná športová ..
10.7.2026
Populárna herečka Jana Kovalčiková aktuálne zažíva naozaj mimoriadne plodné obdobie. Zatiaľ čo nás bude už čoskoro ..
2.7.2026
Letné vysielanie býva v televíziách často vnímané ako „uhorková sezóna“. TV JOJ však tento rok vsadila naozaj na ..
16.6.2026
Úspešný náhľad do sveta reálneho biznisu, tvrdých investícií a inšpiratívnych nápadov pokračuje. Televízia Markíza ..
11.6.2026
Rok 2026 sa do histórie našich verejnoprávnych médií zapíše veľkým písmom. Slovenská televízia a rozhlas (STVR) si ..
5.6.2026
Už čoskoro vypukne jeden z najväčších športových sviatkov tohto roka. Majstrovstvá sveta vo futbale 2026, ktoré ..
27.5.2026
Obľúbená publicistická relácia Dámsky klub, ktorá už dlhé roky patrí k najstabilnejším pilierom popoludňajšieho ..
21.5.2026
Vôňa čerstvo upečených dobrôt sa opäť vráti do obývačiek slovenských divákov. Televízny fenomén, ktorý spája ..
12.5.2026