Geniálna priateľka v druhej sérii na RTVS

Každý piatok na Dvojke (od 12.marca) budete mať možnosť vidieť skvelý televízny počin z dielne talianskej RAI a HBO s názvom Geniálna priateľka. Seriál vznikol na námet štvordielneho románu momentálne najslávnejšej  a najtajomnejšej talianskej spisovateľky Eleny Ferrante (autorka píše pod pseudonymom a jej osoba zostáva stále v utajení aj napriek tomu, že patrí medzi najúspešnejších súčasných talianskych autorov, jej identitu dokonca nepoznal ani režisér seriálu SaverioCostanzo, s ktorým komunikovala výhradne prostredníctvom emailu a mobilných správ).

Inak medzi fajnšmekramije táto tetralógia známa aj ako Neapolská sága. Knihy podľa poradia: Geniálna priateľka, Príbeh nového priezviska, Tí, čo odchádzajú – tí, čo zostávajú, Príbeh stratenej dcéry.

O čom je druhá séria seriálu? Začína sa to vo chvíli, keď dievčatá opúšťajú svoje detské roky a prichádza dospievanie. Elena a jej „geniálna priateľka“ Lila vstupujú do obdobia, kedy ich bude po ceste životom sprevádzať láska, ale aj strata a zmätok. Príbeh sa odohráva ako inak v Neapole a pripravte sa tiež na veľmi podmanivú atmosféru 60. a 70. rokov. A dve dovtedy nerozlučné priateľky (Lily je vlastne pre Elenu spôsobom najlepšou kamarátkou, ale aj najhorším nepriateľom) sa každá poberajú svojou cestou. Šestnásťročná Lila si vezme bohatého StefanaCarraciho (v svadobný deň zistí, že ju zradil), Elena zvolí iný útek z dusivého života v štvrti – vyberie si školu… Ak chcete vedieť ako to skončí, nenechajte si tento kvalitný televízny seriál ujsť. Tešiť sa predbežne môžete už aj na tretiu sériu, ktorú HBO a RAI ohlásili ešte minulý rok.

Novinky zo sveta TV
Je to tak, v poradí tretia televízna stanica z portfólia skupiny JOJ Group totiž začala vysielať už v apríli 2013. Za ..
25.4.2021
Dokument známeho slovenského režiséra Pavla Barabáša s názvom Everest – najťažšia cesta získal ..
18.4.2021
Talentová šou Česko Slovensko má talent opäť prichádza na naše obrazovky. Jeden z najúspešnejších formátov ..
11.4.2021
Veľká noc sa na obrazovkách RTVS a jeho hlavného kanálu Jednotka bude niesť v tradičnom šate. To znamená, že sa ..
1.4.2021
Veľká noc sa nezadržateľne blíži a bohužiaľ sa bude opäť veľmi podobať tej minuloročnej. To znamená, že ľudia ..
24.3.2021
Každý piatok na Dvojke (od 12.marca) budete mať možnosť vidieť skvelý televízny počin z dielne talianskej RAI a HBO ..
18.3.2021
Nová Perinbaba konečne v kinách? Tak hádam sa toho dočkáme a možno to bude aj o chvíľu v apríli (i keď ani tento ..
14.3.2021
Tak a je tu regulárny nástup jarnej televíznej sezóny. Kým Markíza začala zhurta a novinky nasadzuje hneď prvý marcový ..
6.3.2021
O tomto výpravnom a megadrahom slovenskom seriáli sme na našom webe priniesli už niekoľko zaujímavých článkov a ani ..
23.2.2021