Film Michael Kocáb – rockerversus politik, už čoskoro v našich kinách

Už onedlho sa v našich kinách objaví film o jednej z najvýraznejších osobností česko-slovenských kultúrnych novodobých dejín – MichaeloviKocábovi. Tento český hudobný skladateľ, inštrumentalista, spevák, občiansky aktivista a politik sa okrem iného zaslúžil veľkou mierou v určite dramatických revolučných novembrových dňoch v roku 1989 o dialóg medzi komunistickou mocou a disentom, a tiež sa ako poslanec a predseda parlamentnej komisie výrazne angažoval pri odsune sovietskych vojsk z Československa.Film v koprodukcii ČT a RTVS má naplánovanú premiéru konkrétne na 10.11. 2022 (ČR) a 17.11. u nás na Slovensku.

Film známej českej režisérky dokumentárnych filmov OlgySommerovej (Věřím, že vícesvětlapotřeba nebude – JanPalach, Jiří Suchý, Červená – Soňa Červená… atď.) je vlastne vybudovaný prelínaním troch motívov: Michael Kocáb a jeho súkromný život, Michael Kocáb – muzikant, Michael Kocáb ako občan a politik. Vo filme sa tak oboznámite so všetkými etapami jeho života od kľúčových momentov detstva cez mladosť až po dospelosť a zrelý vek (v júli tohto roku oslávil 68 rokov). Budú to obrazy človeka, ktoré prednesú najbližší členovia jeho rodiny v intímnom rodinnom prostredí, ale aj človeka, ktorý je rockový hudobník a umelec stále intenzívne tvoriaci, versus politika, ktorý je zásadne za slobodu a ľudské práva a demokraciu, no zároveň sa desí faktu, že je súčasťou „establišmentu“, ktorému sa ako „kovaný rocker“ má skôr vymedziť, ako byť jeho súčasťou…

Vo filme, ktorý má celkom 102 minút, sa okrem samotného Michaela Kocába k slovu dostanú aj Zuzana Čaputová, Vilém Čok, Michal Horáček, JiříHrubeš, KlaudiusKryšpín, JanNedvěd, Michal Pavlíček, Richard Scheufler, OndřejSoukup, JiříStivín, či Ondrej Šoth.

Novinky zo sveta TV
PrixEuropa je najprestížnejšie európske ocenenie pre televízne, rozhlasové a online programy. Tento rok sa do užšieho ..
14.9.2023
Verejnoprávna televízia a rozhlas Slovenska už od 4. septembra na obrazovkách Dvojky vysiela novú televíznu súťažnú ..
10.9.2023
Aj vy ste si obľúbili kuchársku šou na Markíze s názvom Na nože? Tak to pre vás máme dobrú správu. Obľúbený formát ..
1.9.2023
Je to tak, po letnej prestávke sa na Markíze môžete tešiť na v poradí už 15. sériu obľúbenej realitnej šou Farma. ..
27.8.2023
Predčasné parlamentné voľby na Slovensku sa už neúprosne blížia (30. 9. 2023) a televízie do programu zavádzajú ..
20.8.2023
Markíza do svojej jesennej programovej štruktúry zaradila horúcu novinku. Po Superstar,
13.8.2023
Mediálna skupina JOJ Group sa na televíznom trhu už čochvíľa objaví so zbrusu novou televíziou. Tá bude zameraná na ..
4.8.2023
Zábavná relácia Hit roka vo svojej prvej sérii bavila divákov vo štvrtkové večery na Jednotke už od
30.7.2023
Je to tak. Traf to! – zábavno vedomostný formát s moderátorom Jurajom ŠokoTabačekom na obrazovkách našej ..
23.7.2023
Markíza na naše obrazovky práve v týchto dňoch (od 12.júla 2023) uvádza novú realitnú šou s názvom Šaty snov. ..
15.7.2023