Einstein sa už nakrúca… nový krimiseriál na Jojke

Nová televízna sezóna (jeseň 2022) sa už neúprosne blíži a naše televízie aj preto nepretržite zbroja do boja o priazeň televízneho diváka. To samozrejme platí aj pre druhú najväčšiu súkromnú televíznu stanicu z Koliby, tv JOJ. O jej plánoch sme si už čo-to povedali v predchádzajúcom článku, kde sme spomenuli aj nový seriál s názvom Einstein. Teraz k nemu máme už aj bližšie informácie.

Einstein, pôvodne nemecký seriál, sa už niekoľko týždňov priebežne nakrúca na viacerých lokáciách na západnom Slovensku ale i v Rakúsku. Hlavným hrdinom seriálu je prapravnuk Alberta Einsteina, mladý profesor Filip Koenig, ktorý po svojom slávnom predkovi zdedil poriadny kus geniality, ale i rozporuplných povahových čŕt. K tomu treba prirátať aj jeho smrteľnú dedičnú chorobu, kvôli ktorej mu zostáva už len pár rokov života. A jeho cynické správanie a chuť užívať si život naplno je tak samozrejme viac pochopiteľné (pre diváka, nie pre ostatné postavy v seriáli). A keďže sa pri tom pohybuje na hrane zákona, v momente, keď má ísť do väzenia dostane ultimátum – buď si svoj trest odčiní ako nezávislý poradca policajnej detektívky Lenky Vrabcovej, ktorá vyšetruje závažné zločiny, alebo za mrežami strávi kvôli chorobe vlastne celý zvyšok svojho života.

V hlavnej úlohe sa predstaví známy slovenský herec Juraj Loj (hlavne teda zo seriálov Nový život, Slovania, Sestričky, Za sklom, Búrlivé víno a ďalších, ale aj z filmov ako Trhlina, či novšieho českého snímku Šarlatán), ktorému bude sekundovať Ivana Kubáčková (epizódne postavy v Doktoroch či Za sklom, hlavná postava v pripravovanom seriáli Šťastná rybka). Režisérom je Martin Kazimír (Pán profesor, alebo aj česká verzia „našej“ Druhej šance s Jánom Koleníkom s názvom Chlap –mimochodom v réžii Martina Bebjaka a s Tomášom Maštalírom v hlavnej úlohe).

Inak možno viete a možno nie, českú verziu Einsteina už s úspechom odvysielala ajtvPrima (2020), kde sa hlavných úloh zhostili Vojta Kotek, Anna Polívková a Pavel Zedníček.

Novinky zo sveta TV
Nová televízna sezóna (jeseň 2022) sa už neúprosne blíži a naše televízie aj preto nepretržite zbroja do boja ..
16.6.2022
Tvojazem – dlho očakávaný animovaný film brázdi slovenské kiná už od 26.5.2022. Chcete vedieť či sa vám ho s deťmi ..
13.6.2022
Tak na to si budeme musieť počkať až do 13. júna, kedy sa táto nová relácia dostane na obrazovky. Ale o čom to vlastne ..
5.6.2022
Určite aj tí najväčší odporcovia zábavných reality programov museli zaregistrovať prednedávnom návštevu Geissenovcov ..
29.5.2022
Tak a je to tu. Najobľúbenejší denný seriál z dielne televízie Markíza Oteckovia definitívne končí. Prvá epizóda sa ..
17.5.2022
Survivor, ktorý sa vysielal na Markíze a na Nove, pozná už svojho víťaza. Šou, do ktorej televízie vkladali svoje nádeje ..
15.5.2022
Nový film Terezy Nvotovej v koprodukcii RTVS s názvom Svetlonoc mieri do našich kín. Na premiéru si však budete musieť ..
5.5.2022
Po nevídanom úspechu našich hokejistov na olympijských hrách v Pekingu sa čochvíľa pozornosť všetkých športových ..
1.5.2022
V historickej budove SND sa v sobotu 9.apríla 2022 uskutočnilo v priamom prenose RTVS na Jednotke slávnostné odovzdávanie ..
20.4.2022
Nie, nie je to prvoaprílový žart, televízia JOJ od 1.apríla 2022 ponúka divákom nový spôsob sledovania obľúbených ..
13.4.2022