Einstein sa už nakrúca… nový krimiseriál na Jojke

Nová televízna sezóna (jeseň 2022) sa už neúprosne blíži a naše televízie aj preto nepretržite zbroja do boja o priazeň televízneho diváka. To samozrejme platí aj pre druhú najväčšiu súkromnú televíznu stanicu z Koliby, tv JOJ. O jej plánoch sme si už čo-to povedali v predchádzajúcom článku, kde sme spomenuli aj nový seriál s názvom Einstein. Teraz k nemu máme už aj bližšie informácie.

Einstein, pôvodne nemecký seriál, sa už niekoľko týždňov priebežne nakrúca na viacerých lokáciách na západnom Slovensku ale i v Rakúsku. Hlavným hrdinom seriálu je prapravnuk Alberta Einsteina, mladý profesor Filip Koenig, ktorý po svojom slávnom predkovi zdedil poriadny kus geniality, ale i rozporuplných povahových čŕt. K tomu treba prirátať aj jeho smrteľnú dedičnú chorobu, kvôli ktorej mu zostáva už len pár rokov života. A jeho cynické správanie a chuť užívať si život naplno je tak samozrejme viac pochopiteľné (pre diváka, nie pre ostatné postavy v seriáli). A keďže sa pri tom pohybuje na hrane zákona, v momente, keď má ísť do väzenia dostane ultimátum – buď si svoj trest odčiní ako nezávislý poradca policajnej detektívky Lenky Vrabcovej, ktorá vyšetruje závažné zločiny, alebo za mrežami strávi kvôli chorobe vlastne celý zvyšok svojho života.

V hlavnej úlohe sa predstaví známy slovenský herec Juraj Loj (hlavne teda zo seriálov Nový život, Slovania, Sestričky, Za sklom, Búrlivé víno a ďalších, ale aj z filmov ako Trhlina, či novšieho českého snímku Šarlatán), ktorému bude sekundovať Ivana Kubáčková (epizódne postavy v Doktoroch či Za sklom, hlavná postava v pripravovanom seriáli Šťastná rybka). Režisérom je Martin Kazimír (Pán profesor, alebo aj česká verzia „našej“ Druhej šance s Jánom Koleníkom s názvom Chlap –mimochodom v réžii Martina Bebjaka a s Tomášom Maštalírom v hlavnej úlohe).

Inak možno viete a možno nie, českú verziu Einsteina už s úspechom odvysielala ajtvPrima (2020), kde sa hlavných úloh zhostili Vojta Kotek, Anna Polívková a Pavel Zedníček.

Novinky zo sveta TV
PrixEuropa je najprestížnejšie európske ocenenie pre televízne, rozhlasové a online programy. Tento rok sa do užšieho ..
14.9.2023
Verejnoprávna televízia a rozhlas Slovenska už od 4. septembra na obrazovkách Dvojky vysiela novú televíznu súťažnú ..
10.9.2023
Aj vy ste si obľúbili kuchársku šou na Markíze s názvom Na nože? Tak to pre vás máme dobrú správu. Obľúbený formát ..
1.9.2023
Je to tak, po letnej prestávke sa na Markíze môžete tešiť na v poradí už 15. sériu obľúbenej realitnej šou Farma. ..
27.8.2023
Predčasné parlamentné voľby na Slovensku sa už neúprosne blížia (30. 9. 2023) a televízie do programu zavádzajú ..
20.8.2023
Markíza do svojej jesennej programovej štruktúry zaradila horúcu novinku. Po Superstar,
13.8.2023
Mediálna skupina JOJ Group sa na televíznom trhu už čochvíľa objaví so zbrusu novou televíziou. Tá bude zameraná na ..
4.8.2023
Zábavná relácia Hit roka vo svojej prvej sérii bavila divákov vo štvrtkové večery na Jednotke už od
30.7.2023
Je to tak. Traf to! – zábavno vedomostný formát s moderátorom Jurajom ŠokoTabačekom na obrazovkách našej ..
23.7.2023
Markíza na naše obrazovky práve v týchto dňoch (od 12.júla 2023) uvádza novú realitnú šou s názvom Šaty snov. ..
15.7.2023