Einstein sa už nakrúca… nový krimiseriál na Jojke

Nová televízna sezóna (jeseň 2022) sa už neúprosne blíži a naše televízie aj preto nepretržite zbroja do boja o priazeň televízneho diváka. To samozrejme platí aj pre druhú najväčšiu súkromnú televíznu stanicu z Koliby, tv JOJ. O jej plánoch sme si už čo-to povedali v predchádzajúcom článku, kde sme spomenuli aj nový seriál s názvom Einstein. Teraz k nemu máme už aj bližšie informácie.

Einstein, pôvodne nemecký seriál, sa už niekoľko týždňov priebežne nakrúca na viacerých lokáciách na západnom Slovensku ale i v Rakúsku. Hlavným hrdinom seriálu je prapravnuk Alberta Einsteina, mladý profesor Filip Koenig, ktorý po svojom slávnom predkovi zdedil poriadny kus geniality, ale i rozporuplných povahových čŕt. K tomu treba prirátať aj jeho smrteľnú dedičnú chorobu, kvôli ktorej mu zostáva už len pár rokov života. A jeho cynické správanie a chuť užívať si život naplno je tak samozrejme viac pochopiteľné (pre diváka, nie pre ostatné postavy v seriáli). A keďže sa pri tom pohybuje na hrane zákona, v momente, keď má ísť do väzenia dostane ultimátum – buď si svoj trest odčiní ako nezávislý poradca policajnej detektívky Lenky Vrabcovej, ktorá vyšetruje závažné zločiny, alebo za mrežami strávi kvôli chorobe vlastne celý zvyšok svojho života.

V hlavnej úlohe sa predstaví známy slovenský herec Juraj Loj (hlavne teda zo seriálov Nový život, Slovania, Sestričky, Za sklom, Búrlivé víno a ďalších, ale aj z filmov ako Trhlina, či novšieho českého snímku Šarlatán), ktorému bude sekundovať Ivana Kubáčková (epizódne postavy v Doktoroch či Za sklom, hlavná postava v pripravovanom seriáli Šťastná rybka). Režisérom je Martin Kazimír (Pán profesor, alebo aj česká verzia „našej“ Druhej šance s Jánom Koleníkom s názvom Chlap –mimochodom v réžii Martina Bebjaka a s Tomášom Maštalírom v hlavnej úlohe).

Inak možno viete a možno nie, českú verziu Einsteina už s úspechom odvysielala ajtvPrima (2020), kde sa hlavných úloh zhostili Vojta Kotek, Anna Polívková a Pavel Zedníček.

Novinky zo sveta TV
Podľa nás určite. Teda pokiaľ vás takýto žáner baví... Turnaj snov je totiž dokumentárna tragikomédia, ktorej dej sa ..
24.11.2022
Prinášame vám veľký prehľad televíznych programov, na ktoré sa môžete tešiť tieto Vianoce na hlavných slovenských ..
15.11.2022
Natáčanie nových seriálov neustále pokračuje a takto sa zanedlho môžeme na obrazovkách Tv JOJ tešiť na ďalší ..
6.11.2022
Už onedlho sa v našich kinách objaví film o jednej z najvýraznejších osobností česko-slovenských kultúrnych ..
30.10.2022
Televízia JOJ započala natáčanie nového seriálu s názvom Duch. Bude to kriminálka s prvkami komédie, čo nie je ..
20.10.2022
Sesterská stanica našej druhej najúspešnejšej komerčnej stanice z Koliby – JOJ Plus v októbri tohto roka (2022) ..
16.10.2022
Po nástupe nového riaditeľa RTVS (Ľuboš Machaj) sa ..
7.10.2022
Možno ste to už zaregistrovali a možno nie, ale najdiskutovanejšou témou z mediálneho prostrediamomentálne je to, že ..
2.10.2022
Dotočené (prvá klapka padla v ešte v apríli 2022) a môže sa ísť na to. Už druhého októbra v nedeľu sa totiž na ..
21.9.2022