Do kín smeruje film Ostrým nožom v koprodukcii RTVS

Do kín (premiéra 1.11.2018) smeruje film Ostrým nožom v koprodukcii RTVS inšpirovaný prípadom zavraždeného Daniela Tupého. Násilná smrť tohto 21 ročného študenta, ktorá nie je ani po 13 rokoch vyriešená, poznačila celú jednu generáciu.

Ostrým nožom nám teda prerozpráva fiktívny príbeh otca, ktorý prišiel o svojho syna násilnou smrťou. Z útoku sú obvinení štyria extrémisti – neonacisti, procesné chyby pri súde však spôsobia, že sa všetci dostanú na slobodu. Zúfalý otec sa tak púšťa do boja za spravodlivosť sám, s cieľom odhaliť pravdu, no je to boj s veternými mlynmi – nečinnou políciou, skorumpovaným súdnictvom a mafiánskou vládnucou garnitúrou. Čím viac sa viní za smrť syna, tým viac sa drolí a rozpadáva jeho vzťah s manželkou Zuzanou a dcérou Jankou. A ešte viac sa snaží zasahovať do vyšetrovania. Nakoniec sa dozvie, že za synovou smrťou nestál obyčajný náhodný útok extrémistov, ale organizovaná zločinecká skupina…

Otca svárnil známy slovenský herec Roman Luknár, ktorý účinkoval v mnohých seriáloch (Panelák, Atletiko Cvernofka) a filmoch (Záhrada, Medvídek, Nestyda, Karamazovci a mnohé ďalšie). Matku si zahrala Ela Lehotská (Marhuľový ostrov), a syna Dávid Hartl (vo filme únos stvárnil Róberta Remiáša). V ďalších úlohách ešte uvidíme Mariána Mitaša, Miroslava Krobota, Janu Oľhovú, Táňu Radevu. Réžie sa ujal absolvent filmovej réžie VŠMU Teodor Kuhn, ktorý má na konte krátke filmy ako Stratené deti (2011), Momo (2012), Prepáčte mi (2015), za ktoré tiež získal viacero ocenení. Dramaturgia bola zverená skúseným profesionálom Štepánovi Hulíkovi a Rudolfovi Suchánkovi, za kamerou stála nositeľka ceny Slnko v sieti Denisa Buranová, zvuk mal na starosti Tobias Potočný, strih Pavel Hrdlička. Na scenári sa podieľal režisér Teodor Kuhn spolu s Jakubom Medveckým.

Novinky zo sveta TV
Televízia JOJ ešte minulý rok ohlásila prípravu svojho doteraz najambicióznejšieho projektu – výpravného ..
20.3.2019
Poľská režisérka AgnieszkaHolland (Jánošík - pravdivá história, Horiaci ker...) je podpísaná pod ..
13.3.2019
Dcérska stanica Markízy pokračuje v uvádzaní populárnych tureckých telenoviel a prichádza s novinkou s názvom ..
5.3.2019
Predbežne na marec sa plánuje na JOJ-ke premiéra novinky – zábavno- edukatívnej šou s názvomRozum ..
28.2.2019
Žiada sa povedať – konečne. RTVS po dlhšom čase uvádza do vysielania reláciu venovanú domácej futbalovej súťaži ..
21.2.2019
Áno je to tak, Kameňák sa po rokoch vracia späť a to ako televízny komediálny seriál. Už od februára ..
17.2.2019
Projekt televízie JOJ a produkčnej spoločnosti D.N.A. ProductionTrhlina ovládol so svojim otváracím ..
6.2.2019
Verejnoprávna RTVS sa stala koproducentom českého filmu s názvom Zlatý podraz. Ide o naozaj úspešnú ..
3.2.2019
Od uvedenia pilotnej časti šou Dvaja na ..
24.1.2019
Prednedávnom sme v jednom z predchádzajúcich článkov spomínali
16.1.2019