Do kín smeruje film Ostrým nožom v koprodukcii RTVS

Do kín (premiéra 1.11.2018) smeruje film Ostrým nožom v koprodukcii RTVS inšpirovaný prípadom zavraždeného Daniela Tupého. Násilná smrť tohto 21 ročného študenta, ktorá nie je ani po 13 rokoch vyriešená, poznačila celú jednu generáciu.

Ostrým nožom nám teda prerozpráva fiktívny príbeh otca, ktorý prišiel o svojho syna násilnou smrťou. Z útoku sú obvinení štyria extrémisti – neonacisti, procesné chyby pri súde však spôsobia, že sa všetci dostanú na slobodu. Zúfalý otec sa tak púšťa do boja za spravodlivosť sám, s cieľom odhaliť pravdu, no je to boj s veternými mlynmi – nečinnou políciou, skorumpovaným súdnictvom a mafiánskou vládnucou garnitúrou. Čím viac sa viní za smrť syna, tým viac sa drolí a rozpadáva jeho vzťah s manželkou Zuzanou a dcérou Jankou. A ešte viac sa snaží zasahovať do vyšetrovania. Nakoniec sa dozvie, že za synovou smrťou nestál obyčajný náhodný útok extrémistov, ale organizovaná zločinecká skupina…

Otca svárnil známy slovenský herec Roman Luknár, ktorý účinkoval v mnohých seriáloch (Panelák, Atletiko Cvernofka) a filmoch (Záhrada, Medvídek, Nestyda, Karamazovci a mnohé ďalšie). Matku si zahrala Ela Lehotská (Marhuľový ostrov), a syna Dávid Hartl (vo filme únos stvárnil Róberta Remiáša). V ďalších úlohách ešte uvidíme Mariána Mitaša, Miroslava Krobota, Janu Oľhovú, Táňu Radevu. Réžie sa ujal absolvent filmovej réžie VŠMU Teodor Kuhn, ktorý má na konte krátke filmy ako Stratené deti (2011), Momo (2012), Prepáčte mi (2015), za ktoré tiež získal viacero ocenení. Dramaturgia bola zverená skúseným profesionálom Štepánovi Hulíkovi a Rudolfovi Suchánkovi, za kamerou stála nositeľka ceny Slnko v sieti Denisa Buranová, zvuk mal na starosti Tobias Potočný, strih Pavel Hrdlička. Na scenári sa podieľal režisér Teodor Kuhn spolu s Jakubom Medveckým.

Novinky zo sveta TV
Šou Najväčší Slovák vyvoláva rozruch už od začiatku. Teda od prvej upútavky, ktorú verejnoprávna RTVS ..
11.11.2018
Teda pokiaľ všetko vyjde tak ako má. Pokračovanie seriálu je totiž aktuálne v prípravnej fáze a s natáčaním sa ráta ..
4.11.2018
Áno je to tak. Seriálový komediálny počin Markízy -
28.10.2018
Do kín (premiéra 1.11.2018) smeruje film Ostrým nožom v koprodukcii RTVS inšpirovaný prípadom ..
18.10.2018
Séria nových seriálov na Jojke sa bude opäť niesť v komediálnom duchu. K už natočeným projektom Delukse ..
14.10.2018
Ale áno, Susedia už veru majú svoj vrchol za sebou, o tom snáď ..
3.10.2018
Reportéri – investigatívna relácia sa vracia späť na obrazovky verejnoprávnej televízie. Bude riešiť ..
30.9.2018
Súboj o televízneho diváka je jednoducho dennodenný boj. Televízie sa pravidelne predchádzajú v snahe získať si čo ..
23.9.2018
Politická diskusia je formát, ktorý na Markíze absentoval už dlhých päť rokov. A aj preto televízia chystá opätovný ..
16.9.2018
Do kín sa na konci septembra (27.9.2018 v premiére) dostáva ďalší zaujímavý filmový počin, na ktorom sa producentsky ..
6.9.2018