Do kín smeruje film Ostrým nožom v koprodukcii RTVS

Do kín (premiéra 1.11.2018) smeruje film Ostrým nožom v koprodukcii RTVS inšpirovaný prípadom zavraždeného Daniela Tupého. Násilná smrť tohto 21 ročného študenta, ktorá nie je ani po 13 rokoch vyriešená, poznačila celú jednu generáciu.

Ostrým nožom nám teda prerozpráva fiktívny príbeh otca, ktorý prišiel o svojho syna násilnou smrťou. Z útoku sú obvinení štyria extrémisti – neonacisti, procesné chyby pri súde však spôsobia, že sa všetci dostanú na slobodu. Zúfalý otec sa tak púšťa do boja za spravodlivosť sám, s cieľom odhaliť pravdu, no je to boj s veternými mlynmi – nečinnou políciou, skorumpovaným súdnictvom a mafiánskou vládnucou garnitúrou. Čím viac sa viní za smrť syna, tým viac sa drolí a rozpadáva jeho vzťah s manželkou Zuzanou a dcérou Jankou. A ešte viac sa snaží zasahovať do vyšetrovania. Nakoniec sa dozvie, že za synovou smrťou nestál obyčajný náhodný útok extrémistov, ale organizovaná zločinecká skupina…

Otca svárnil známy slovenský herec Roman Luknár, ktorý účinkoval v mnohých seriáloch (Panelák, Atletiko Cvernofka) a filmoch (Záhrada, Medvídek, Nestyda, Karamazovci a mnohé ďalšie). Matku si zahrala Ela Lehotská (Marhuľový ostrov), a syna Dávid Hartl (vo filme únos stvárnil Róberta Remiáša). V ďalších úlohách ešte uvidíme Mariána Mitaša, Miroslava Krobota, Janu Oľhovú, Táňu Radevu. Réžie sa ujal absolvent filmovej réžie VŠMU Teodor Kuhn, ktorý má na konte krátke filmy ako Stratené deti (2011), Momo (2012), Prepáčte mi (2015), za ktoré tiež získal viacero ocenení. Dramaturgia bola zverená skúseným profesionálom Štepánovi Hulíkovi a Rudolfovi Suchánkovi, za kamerou stála nositeľka ceny Slnko v sieti Denisa Buranová, zvuk mal na starosti Tobias Potočný, strih Pavel Hrdlička. Na scenári sa podieľal režisér Teodor Kuhn spolu s Jakubom Medveckým.

Novinky zo sveta TV
Áno je to tak. Verejnoprávna televízia pokračuje v kvalitných akvizíciách a trende uvádzania kvalitných seriálových ..
12.1.2019
Po piatich rokoch budeme mať možnosť opäť si pozrieť jednu z celosvetovo najpopulárnejších talentových formátov ..
4.1.2019
Určite ste aj vy zaregistrovali smutnú správu o úmrtí známeho historika, spisovateľa a najmä popularizátora slovenskej ..
1.1.2019
Televízia JOJ sa nechce uspokojiť s tým, že je aj naďalej dvojkou na trhu a po nie celkom vydarenej jeseni spriada na budúci ..
19.12.2018
To, o čom sa len doteraz potichu šepkalo, sa nakoniec aj potvrdilo. Televízia Markíza oficiálne potvrdila ..
13.12.2018
Už zanedlho sa budeme môcť priučiť bontónu a spoločenskej etikete prostredníctvom nového animovaného televízneho ..
5.12.2018
Poďme sa pozrieť na program slovenských televízií v najväčší sviatok roka Štedrý deň. Nie preto, že Vianoce sú už ..
2.12.2018
Áno je to tak. Súťažné hry opäť dostávajú zelenú a od budúceho roka sa tak budete môcť pozrieť až na 4 nové ..
23.11.2018
Už to tak bude, slovenské televízie idú opäť skúšať šťastie a nervy normálneho diváka s novými, ale aj prerobenými ..
15.11.2018
Šou Najväčší Slovák vyvoláva rozruch už od začiatku. Teda od prvej upútavky, ktorú verejnoprávna RTVS ..
11.11.2018