Do kín mieri Kavej – z úspešného komediálneho seriálu vznikla filmová verzia

Určite poznáte internetový seriál o dvoch kamarátkach z Východu, ktoré si prídu do Bratislavy plniť svoje sny. No a teraz so svojimi radosťami a starosťami pri „kavej“ prichádzajú aj na filmové plátno. Za kinonovinkou stojí rovnaký tím ako za seriálom a teda námet a scenár mala na starosti Michaela „Zaki“ Zakuťanská, režisérom bol Lukáš Zednikovič a producentsky za ním stojí opäť raz a znova DanoDangl.

O čom bude film? Príbeh dvoch kamarátok sa rozvíja ďalej, Klára a Veronika po dlhšom čase spolu cestujú z Bratislavy vlakom domov na východ (Prešov respektíve Kysak), kde ich čaká jeden pohreb a tri svadby. A samozrejme počas toho sa tam udeje viac ako by ktokoľvek čakal. V hlavných úlohách sa predstavia známe protagonistky Anna Jakab Rakovská (Klára) a Jana Kovalčíková (Veronika). Sekundovať im pri tom budú aj Eva Pavlíková, Dominika Kavaschová, Dana Droppová, Lýdia Ondrušová, LenkaBarilíkováSpišáková, Pavol Šimun, Tomáš Turek, Branislav Matuščin, Domi Haly a mnoho ďalších.

Hovorí režisér Lukáš Zednikovič: „Divákom týmto filmom neprinášame len prvoplánovú zábavu, ale snažíme sa poukázať aj na nezmyselnosť predsudkov a stereotypov, ktoré nás v živote často brzdia. Film Kavej cez humor rozpráva príbeh o tom, ako si možno sami občas komplikujeme život a nevnímame to, čo má skutočnú hodnotu. Je o láske, priateľstve a rodine.“

Premiéra filmu v slovenských kinách je naplánovaná na 18.júla. Takisto sa však môžete tešiť aj na špeciálne KavejFesty – čiže eventy, ktoré tvorcovia filmu organizujú po slovenských amfiteátroch. Program na týchto akciách bude zahŕňať  kopec hudby a zábavy, ale aj rozhovorov či standupov (Ander, Šoko, Katka Knechtováatď…). Zatiaľ sú „festy“ potvrdené v Prešove (11.7.), Košiciach (17.7.), na Zemplínskej Šírave (18.7.) a Banskej Štiavnici (27.7.) a neskôr pribudnú ešte ďalšie mestá a miesta na západnom a strednom Slovensku. Mediálnu podporu filmu poskytli VOYO, Markíza, FUN Rádio, Denník Korzár, Startitup a predpredaj.sk

Novinky zo sveta TV
Česko-slovenský animovaný film Keď život chutí sa len nedávno zúčastnil na prestížnom medzinárodnom festivale ..
11.6.2024
Skupina Markíza prichádza na mediálny trh s novou televíznou stanicou. Od leta 2024 sa tak na našich obrazovkách zjaví ..
8.6.2024
V utorok 28.mája bolo Teleráno na Markíze naozaj špeciálne. Po nepretržitých 20 rokoch spoločného účinkovania vo ..
3.6.2024
RTVS sa práve v týchto dňoch pustila do nakrúcania nového seriálu z atraktívneho lekárskeho prostredia. Dej sa bude ..
23.5.2024
Určite poznáte internetový seriál o dvoch kamarátkach z Východu, ktoré si prídu do Bratislavy plniť svoje sny. No ..
15.5.2024
Aktuálna séria Let’sDance na Markíze práve vrcholí, no priaznivci tejto divácky mimoriadne obľúbenej tanečnej šou ..
7.5.2024
Po veľkom diváckom úspechu historického seriálu Čas nádejí sa RTVS púšťa do ďalšieho zaujímavého projektu. Bude ..
25.4.2024
Už zanedlho sa na plátna kín dostane dobový životopisný film o legende československej hudobnej scény 70.-80. rokov ..
17.4.2024
Obľúbený seriál Výnimočná Nikol, ktorý na naše obrazovky úspešne uviedla televízia Markíza v prvej sérii ešte ..
9.4.2024