Ďalšia reality show na obzore – Survivor mieri na obrazovky

Pamätáte sa ešte na reality show s názvom Ostrov, ktorú pred časom (približne pred troma rokmi) uvádzala televízia Markíza? Ani nie? Niet sa veľmi čo čudovať, bol to naozaj prepadák a mnoho fanúšikov si tento formát teda nezískal. Televízia však teraz svojimi plánmi prekvapuje a na televízne obrazovky Ostrov privádza opäť. Teraz však pod pôvodným názvom Survivor.

Prečo to znova skúša? Tak hlavne z toho dôvodu, že pôvodná show je celosvetovým fenoménom, ktorý žne veľké ohlasy a láme rekordy sledovanosti. Tak napríklad v USA už štyridsiata séria(!!!) mala minulý rok sledovanosť cez 10 miliónov divákov. A aj premiérová 41.séria v súčasnosti patrí medzi ťaháky televízie CBS. Európa v tomto tiež veľmi nezaostáva, tak napríklad francúzska verzia šou vo svojej 28 sérii (premiéra september 2021) je jasnou jednotkou vo vysielaní a sledovanosť pravidelne dosahuje dvojnásobky priemeru v danom vysielacom slote…

Ako býva v posledných rokoch zvykom, tak aj Survivor vznikne v spolupráci so sesterskou stanicou TvNova. Inak, voľba anglického názvu je vlastne pokusom o reboot šou, podobne ako to bolo pri Hlase Česko Slovenska, ktorú následne vysielala pod názvom Voice. So Survivor sa tiež ráta ako s posilou streamovacej platformy Voyo, kde máte možnosť práve v týchto týždňoch sledovať inú reality šou s názvom Love Island. Markíza sľubuje, že staronová šou bude drsná, náročnejšia a veľkolepejšia. O čo pôjde? Na nejakom exotickom ostrove sa v súboji o 100 tisíc eur stretne 24 súťažiacich (zo Slovenska i z Čiech), ktorí sa na začiatku rozdelia medzi 2 hlavné kmene, v rámci ktorých budú bojovať v rôznych hrách – sami za seba, alebo budú musieť vzájomne spolupracovať – tak, aby „prežili“ až do konca. S premiérou nového Ostrova tak môžete rátať už niekedy v priebehu budúceho roka.

Novinky zo sveta TV
Popoluška je televízny evergreen našich Vianoc a preto ten, kto na ňu získa vysielacie práva je na Štedrý deň kráľom ..
15.1.2022
Rok 2022 sa pre televíziu Markíza stáva ozajstnou výzvou. Okrem overených seriálov a dvoch ťažiskových šou totiž do ..
7.1.2022
Ponuka na Silvestra v podaní našich najväčších televíznych staníc, komerčných JOJ a tv Markíza, a verejnoprávnej ..
30.12.2021
Televízia JOJ na tieto Vianoce tradične ponúkne skvelý mix filmov a rozprávok, ktorým bude samozrejme kraľovať ..
21.12.2021
Vianoce sú sviatky, počas ktorých si nevieme predstaviť, že by sme si nedopriali aj čas strávený v kruhu rodiny pri ..
19.12.2021
Rok 2022 je pre súkromnú televíziu JOJ naozaj dôležitý. Práve v tomto roku totiž oslávi svoje 20.narodeniny a tomu aj ..
9.12.2021
Televízia JOJ má hneď na začiatku roka 2022 v talóne niekoľko nových projektov. Patrí medzi ne aj pôvodný komediálny ..
5.12.2021
Už je to raz tak. Seriálová kométa televízie Markíza takisto potrebuje  výraznejšie zmeny pre udržanie svojho diváka ..
28.11.2021
O troch nových seriáloch, ktoré RTVS získala v rámci televízneho veľtrhu MIPCOM vo francúzskom Cannes (11.-13.október ..
17.11.2021
RTVS sa tento rok podarilo nakúpiť množstvo pozoruhodných titulov, na ktoré sa diváci môžu tešiť už v rámci ..
10.11.2021