Ďalšia reality show na obzore – Survivor mieri na obrazovky

Pamätáte sa ešte na reality show s názvom Ostrov, ktorú pred časom (približne pred troma rokmi) uvádzala televízia Markíza? Ani nie? Niet sa veľmi čo čudovať, bol to naozaj prepadák a mnoho fanúšikov si tento formát teda nezískal. Televízia však teraz svojimi plánmi prekvapuje a na televízne obrazovky Ostrov privádza opäť. Teraz však pod pôvodným názvom Survivor.

Prečo to znova skúša? Tak hlavne z toho dôvodu, že pôvodná show je celosvetovým fenoménom, ktorý žne veľké ohlasy a láme rekordy sledovanosti. Tak napríklad v USA už štyridsiata séria(!!!) mala minulý rok sledovanosť cez 10 miliónov divákov. A aj premiérová 41.séria v súčasnosti patrí medzi ťaháky televízie CBS. Európa v tomto tiež veľmi nezaostáva, tak napríklad francúzska verzia šou vo svojej 28 sérii (premiéra september 2021) je jasnou jednotkou vo vysielaní a sledovanosť pravidelne dosahuje dvojnásobky priemeru v danom vysielacom slote…

Ako býva v posledných rokoch zvykom, tak aj Survivor vznikne v spolupráci so sesterskou stanicou TvNova. Inak, voľba anglického názvu je vlastne pokusom o reboot šou, podobne ako to bolo pri Hlase Česko Slovenska, ktorú následne vysielala pod názvom Voice. So Survivor sa tiež ráta ako s posilou streamovacej platformy Voyo, kde máte možnosť práve v týchto týždňoch sledovať inú reality šou s názvom Love Island. Markíza sľubuje, že staronová šou bude drsná, náročnejšia a veľkolepejšia. O čo pôjde? Na nejakom exotickom ostrove sa v súboji o 100 tisíc eur stretne 24 súťažiacich (zo Slovenska i z Čiech), ktorí sa na začiatku rozdelia medzi 2 hlavné kmene, v rámci ktorých budú bojovať v rôznych hrách – sami za seba, alebo budú musieť vzájomne spolupracovať – tak, aby „prežili“ až do konca. S premiérou nového Ostrova tak môžete rátať už niekedy v priebehu budúceho roka.

Novinky zo sveta TV
Markíza na leto pripravila pre svojich divákov novinku – špeciálny formát pod názvom „Lovci búrok“. Vysiela sa v ..
18.7.2024
Tento rok oslavujeme okrúhle 80.výročie Slovenského národného povstania. A Slovenská televízia a rozhlas si ho bude ..
10.7.2024
Už v pondelok 8.júla o 20:30 sa na Markíze objaví nový odľahčený krimiseriál s názvom Polícia Hvar. Jeho dej sa ..
7.7.2024
Len prednedávnom sme vás informovali, že skupina Markíza má pre svojich divákov pripravenú novú televíznu stanicu.
26.6.2024
Televízna sezóna smeruje k uhorkovému obdobiu a v podstate všetky stanice zapínajú oddychový „prázdninový mód“. ..
23.6.2024
Česko-slovenský animovaný film Keď život chutí sa len nedávno zúčastnil na prestížnom medzinárodnom festivale ..
11.6.2024
Skupina Markíza prichádza na mediálny trh s novou televíznou stanicou. Od leta 2024 sa tak na našich obrazovkách zjaví ..
8.6.2024
V utorok 28.mája bolo Teleráno na Markíze naozaj špeciálne. Po nepretržitých 20 rokoch spoločného účinkovania vo ..
3.6.2024
RTVS sa práve v týchto dňoch pustila do nakrúcania nového seriálu z atraktívneho lekárskeho prostredia. Dej sa bude ..
23.5.2024
Určite poznáte internetový seriál o dvoch kamarátkach z Východu, ktoré si prídu do Bratislavy plniť svoje sny. No ..
15.5.2024