Ďalšia reality show na obzore – Survivor mieri na obrazovky

Pamätáte sa ešte na reality show s názvom Ostrov, ktorú pred časom (približne pred troma rokmi) uvádzala televízia Markíza? Ani nie? Niet sa veľmi čo čudovať, bol to naozaj prepadák a mnoho fanúšikov si tento formát teda nezískal. Televízia však teraz svojimi plánmi prekvapuje a na televízne obrazovky Ostrov privádza opäť. Teraz však pod pôvodným názvom Survivor.

Prečo to znova skúša? Tak hlavne z toho dôvodu, že pôvodná show je celosvetovým fenoménom, ktorý žne veľké ohlasy a láme rekordy sledovanosti. Tak napríklad v USA už štyridsiata séria(!!!) mala minulý rok sledovanosť cez 10 miliónov divákov. A aj premiérová 41.séria v súčasnosti patrí medzi ťaháky televízie CBS. Európa v tomto tiež veľmi nezaostáva, tak napríklad francúzska verzia šou vo svojej 28 sérii (premiéra september 2021) je jasnou jednotkou vo vysielaní a sledovanosť pravidelne dosahuje dvojnásobky priemeru v danom vysielacom slote…

Ako býva v posledných rokoch zvykom, tak aj Survivor vznikne v spolupráci so sesterskou stanicou TvNova. Inak, voľba anglického názvu je vlastne pokusom o reboot šou, podobne ako to bolo pri Hlase Česko Slovenska, ktorú následne vysielala pod názvom Voice. So Survivor sa tiež ráta ako s posilou streamovacej platformy Voyo, kde máte možnosť práve v týchto týždňoch sledovať inú reality šou s názvom Love Island. Markíza sľubuje, že staronová šou bude drsná, náročnejšia a veľkolepejšia. O čo pôjde? Na nejakom exotickom ostrove sa v súboji o 100 tisíc eur stretne 24 súťažiacich (zo Slovenska i z Čiech), ktorí sa na začiatku rozdelia medzi 2 hlavné kmene, v rámci ktorých budú bojovať v rôznych hrách – sami za seba, alebo budú musieť vzájomne spolupracovať – tak, aby „prežili“ až do konca. S premiérou nového Ostrova tak môžete rátať už niekedy v priebehu budúceho roka.

Novinky zo sveta TV
Udalosť, na ktorú netrpezlivo čakajú všetci priaznivci ľadového hokeja, je už zanedlho tu. Majstrovstvá sveta 2024, ..
20.2.2024
Druhá séria obľúbeného seriálu Iveta už klope na dvere. Megaúspešný hit dvojice JanHřebejk (réžia) a PertrKolečko ..
18.2.2024
Možno viete a možno ešte nie, že už čoskoro sa na Markíze môžeme tešiť na deviate pokračovanie obľúbenej tanečnej ..
10.2.2024
Priamy prenos slávnostného odovzdávania ocenení najlepším slovenským športovcom a kolektívom za rok 2023 už tradične ..
1.2.2024
Markíza má v talóne ďalší slovenský seriál, ktorý má podobné ambície ako ich predošlý projekt s podobným námetom ..
28.1.2024
V nedeľu 14.januára 2024 sa v budove Slovenskej filharmónie uskutočnil slávnostný ceremoniál udeľovania štátnych ..
19.1.2024
Televízia Markíza si na rok 2024 pre svojich divákov prichystala ozajstné kinohity. Televíznu premiéru na Slovensku si tak ..
11.1.2024
Tak, a ďalší nový rok sa začal, tentoraz už s poradovým číslom 24 v novom miléniu. A naše televízie majú pre nás ..
2.1.2024
Takže hneď od januára 2024 sa môžeme tešiť na novú sériu ťažiskového zábavného formátu RTVS Milujem Slovensko. Na ..
28.12.2023
Dlho očakávaný pôvodný historický seriál slovenskej verejnoprávnej televízie s názvom Čas nádejí sa čo nevidieť ..
21.12.2023