Ďalšia reality show na obzore – Survivor mieri na obrazovky

Pamätáte sa ešte na reality show s názvom Ostrov, ktorú pred časom (približne pred troma rokmi) uvádzala televízia Markíza? Ani nie? Niet sa veľmi čo čudovať, bol to naozaj prepadák a mnoho fanúšikov si tento formát teda nezískal. Televízia však teraz svojimi plánmi prekvapuje a na televízne obrazovky Ostrov privádza opäť. Teraz však pod pôvodným názvom Survivor.

Prečo to znova skúša? Tak hlavne z toho dôvodu, že pôvodná show je celosvetovým fenoménom, ktorý žne veľké ohlasy a láme rekordy sledovanosti. Tak napríklad v USA už štyridsiata séria(!!!) mala minulý rok sledovanosť cez 10 miliónov divákov. A aj premiérová 41.séria v súčasnosti patrí medzi ťaháky televízie CBS. Európa v tomto tiež veľmi nezaostáva, tak napríklad francúzska verzia šou vo svojej 28 sérii (premiéra september 2021) je jasnou jednotkou vo vysielaní a sledovanosť pravidelne dosahuje dvojnásobky priemeru v danom vysielacom slote…

Ako býva v posledných rokoch zvykom, tak aj Survivor vznikne v spolupráci so sesterskou stanicou TvNova. Inak, voľba anglického názvu je vlastne pokusom o reboot šou, podobne ako to bolo pri Hlase Česko Slovenska, ktorú následne vysielala pod názvom Voice. So Survivor sa tiež ráta ako s posilou streamovacej platformy Voyo, kde máte možnosť práve v týchto týždňoch sledovať inú reality šou s názvom Love Island. Markíza sľubuje, že staronová šou bude drsná, náročnejšia a veľkolepejšia. O čo pôjde? Na nejakom exotickom ostrove sa v súboji o 100 tisíc eur stretne 24 súťažiacich (zo Slovenska i z Čiech), ktorí sa na začiatku rozdelia medzi 2 hlavné kmene, v rámci ktorých budú bojovať v rôznych hrách – sami za seba, alebo budú musieť vzájomne spolupracovať – tak, aby „prežili“ až do konca. S premiérou nového Ostrova tak môžete rátať už niekedy v priebehu budúceho roka.

Novinky zo sveta TV
Tak, a čo nevidieť nám televízia Markíza naservíruje na televízne obrazovky už ôsmu sériu Let'sDance. Ťažisková šou ..
17.1.2023
S kuchárskymi reality show sa túto jar doslova roztrhne vrece. Len prednedávnom sme vás informovali, že na verejnoprávnej ..
11.1.2023
Možno áno, možno nie, každopádne koncepcia tejto novej šou vychádza z celosvetovo známeho formátu, takže potenciál na ..
5.1.2023
Snáď áno, predchodca tohto formátu – Hit storočia, ktorý bol takisto vysielaný verejnoprávnou televíziou a to už ..
31.12.2022
Už od januára 2023 môžeme na našich televíznych obrazovkách očakávať naozaj zaujímavé počiny. Markíza sa napríklad ..
23.12.2022
Chýbal vám na Markíze denný seriál à la Oteckovia? Tak už čochvíľa sa to zmení. Od januára 2023 je totiž ..
18.12.2022
Koniec roka sa neúprosne blíži a televízie plánujú aj v jeho posledný deň zabojovať o televízneho diváka. Posledné ..
11.12.2022
S výrobou vlastných seriálov nezaháľa ani naša najsledovanejšia súkromná televízia zo Záhorskej Bystrice. Markíza ..
4.12.2022
Podľa nás určite. Teda pokiaľ vás takýto žáner baví... Turnaj snov je totiž dokumentárna tragikomédia, ktorej dej sa ..
24.11.2022
Prinášame vám veľký prehľad televíznych programov, na ktoré sa môžete tešiť tieto Vianoce na hlavných slovenských ..
15.11.2022