Chcete byť dobrovoľníkom na domácich MS 2019? Ešte stále môžete

Áno je to tak, organizátori domácich hokejových majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji, ktoré sa uskutočnia 10. až 26. mája v Bratislave a Košiciach, ponúkajú ešte takto necelý mesiac pred ich ostrým štartom možnosť stať sa dobrovoľníkom a aktívne sa tak podieľať na organizácii najväčšieho športového podujatia na Slovensku v tomto roku.

Dobrovoľnícke pozície zahŕňajú napríklad organizačné práce pred i priamo v hokejových arénach, starostlivosť o novinárov, ale aj hokejové tímy, či informovanie návštevníkov. Hoci sa už prvý nábor konal ešte minulý rok (september až december), nie všetci záujemcovia vedeli odhadnúť svoje pracovné/študentské vyťaženie v takom časovom predstihu. Preto sa dobrovoľnícky systém otvára ešte raz a práve teraz. Pre vašu informáciu – nábor nových dobrovoľníkov potrvá až do 30.apríla. Čo musíte v prípade záujmu spĺňať? Dôležitý je vek minimálne 18 rokov, znalosť angličtiny, bezúhonnosť, nekonfliktné vystupovanie a ochota byť k dispozícii organizátorom podľa potreby. Ak si myslíte, že ste to práve vy, ktorý chce okúsiť atmosféru šampionátu aj z druhej strany, tak zaregistrovať sa a prihlásiť môžete na oficiálnej stránke šampionátu, v špeciálnej kategórii pre dobrovoľníkov.

Inak, ráta sa celkom s približne 700 dobrovoľníkmi (300 Košice, 400 Bratislava), dobrovoľnícka práca samozrejme nie je honorovaná, no odmenou bude nezaplatiteľná skúsenosť a nepochybne aj balíček oblečenia z limitovanej edície, ktoré si po skončení turnaja môžu ponechať spolu s certifikátom o absolvovaní dobrovoľníckej práce pre organizačný výbor MS 2019. Dobrovoľník má tiež zaistenú stravu a pitný režim na celý deň + bezplatnú mestskú hromadnú dopravu. Záujem o túto pozíciu majú hlavne študenti a seniori, z doteraz prihlásených väčšina pochádza zo Slovenska (ale nielen z Košíc či Bratislavy), no organizátori evidujú žiadosti aj z Nového Zélandu, Kanady či USA a celej Európy.

Novinky zo sveta TV
Je to tak, po potvrdení účinkujúcich v piatej sérii tejto televíznej show na Markíze (informovali sme o tom
16.8.2019
O oživenie populárneho zábavného formátu Vo štvorici po Slovensku sa postarala naša verejnoprávna ..
11.8.2019
Kompletná zostava účinkujúcich v ťažiskovej show Markízy je už známa. Objaví sa v nej tvár ..
31.7.2019
Hlavná sezóna na jeseň bude opäť bohatá na seriály. A to ako na osvedčené kúsky tak, i úplné novinky. Poďme sa ..
24.7.2019
Začiatkom júla sa začal nakrúcať pôvodný dramatický seriál Hniezdo, v ktorom sa objavia viacerí známi ..
16.7.2019
Jojka zbrojí vo veľkom a prináša na naše obrazovky mysteriózny historický veľkonákladový seriál Slovania. O tejto ..
14.7.2019
Leto je v plnom prúde, teda aspoň čo sa počasia týka, nastal ten čas, kedy televízie nasadzujú prázdninový program. ..
7.7.2019
Verejnoprávna RTVS získala prestížnu cenu (voľby slovenskej národnej reklamy) za svoju kampaň počas ..
30.6.2019
Na Slovensku bude mať premiéru ďalší český seriálový hit -Černé vdovy, ktorý vysielala česká Prima ..
23.6.2019
Kryštof je nový celovečernýhraný film o viere, nádeji a obeti. Hlavný hrdina žije v komunite ..
13.6.2019