Chcete byť dobrovoľníkom na domácich MS 2019? Ešte stále môžete

Áno je to tak, organizátori domácich hokejových majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji, ktoré sa uskutočnia 10. až 26. mája v Bratislave a Košiciach, ponúkajú ešte takto necelý mesiac pred ich ostrým štartom možnosť stať sa dobrovoľníkom a aktívne sa tak podieľať na organizácii najväčšieho športového podujatia na Slovensku v tomto roku.

Dobrovoľnícke pozície zahŕňajú napríklad organizačné práce pred i priamo v hokejových arénach, starostlivosť o novinárov, ale aj hokejové tímy, či informovanie návštevníkov. Hoci sa už prvý nábor konal ešte minulý rok (september až december), nie všetci záujemcovia vedeli odhadnúť svoje pracovné/študentské vyťaženie v takom časovom predstihu. Preto sa dobrovoľnícky systém otvára ešte raz a práve teraz. Pre vašu informáciu – nábor nových dobrovoľníkov potrvá až do 30.apríla. Čo musíte v prípade záujmu spĺňať? Dôležitý je vek minimálne 18 rokov, znalosť angličtiny, bezúhonnosť, nekonfliktné vystupovanie a ochota byť k dispozícii organizátorom podľa potreby. Ak si myslíte, že ste to práve vy, ktorý chce okúsiť atmosféru šampionátu aj z druhej strany, tak zaregistrovať sa a prihlásiť môžete na oficiálnej stránke šampionátu, v špeciálnej kategórii pre dobrovoľníkov.

Inak, ráta sa celkom s približne 700 dobrovoľníkmi (300 Košice, 400 Bratislava), dobrovoľnícka práca samozrejme nie je honorovaná, no odmenou bude nezaplatiteľná skúsenosť a nepochybne aj balíček oblečenia z limitovanej edície, ktoré si po skončení turnaja môžu ponechať spolu s certifikátom o absolvovaní dobrovoľníckej práce pre organizačný výbor MS 2019. Dobrovoľník má tiež zaistenú stravu a pitný režim na celý deň + bezplatnú mestskú hromadnú dopravu. Záujem o túto pozíciu majú hlavne študenti a seniori, z doteraz prihlásených väčšina pochádza zo Slovenska (ale nielen z Košíc či Bratislavy), no organizátori evidujú žiadosti aj z Nového Zélandu, Kanady či USA a celej Európy.

Novinky zo sveta TV
Keď pred dvoma rokmi vstúpila RTVS koprodukčne do nákladného projektu Mária Terézia, tak na vianočnú rozprávku vtedy ..
26.5.2019
A pritom začiatok Majstrovstiev sveta vyzeral veľmi nádejne. Po výhre s Američanmi sme smolne prehrali s výbermi Fínska ..
20.5.2019
Je to tak, slovenská verejnoprávna televízia tento rok ostáva úplne bez Ligy majstrov a finále snov medzi FC ..
19.5.2019
Tak úvod domáceho šampionátu sa nesie na vlne neuveriteľných výkonov slovenskej reprezentácie. Veď kto ..
15.5.2019
Galavečer, finále, šou Najväčší Slovák vysielala  RTVS na Jednotke v stredu 1. mája. Na prvom mieste sa podľa ..
11.5.2019
RTVS bude domáce majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji prinášať na naše televízne obrazovky vo forme, aká u nás ešte ..
5.5.2019
Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji 2019 v Bratislave a Košiciach sa nezadržateľne blížia, slovenský národný tím má ..
28.4.2019
Pamätáte sa ešte na unikátnu minisériu mapujúcu život jednej z najrešpektovanejších a najvýznamnejších panovníčok ..
24.4.2019
Áno je to tak, organizátori domácich hokejových majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji, ktoré sa uskutočnia 10. až 26. ..
21.4.2019