Chart Show v novom šate

Určite ste si všimli, že Chart show sa trochu zmenila. Pribudli nové prvky, štúdio je veľkolepejšie, tiež sa máličko pozmenila dramaturgia… Jednoducho, ostatná Chart Show bola iná. EuroDance dostal šancu na druhé kolo s vyvrcholením na koniec – hovorím o stále populárnom spevákovi Thomasovi Andersovi, ktorého určite poznáte z nemeckej skupiny Modern Talking. Že nie ste celkom v obraze a táto „muzika“ vám nesedí, či čakáte, kedy sa v show objaví niekto iný? Určite sa dočkáte. Poďme sme však teraz pozrieť na novinky v Chart Show.

Už málokto si vie vysielanie Markízy predstaviť bez tohto formátu. Hudobná relácia sa na obrazovkách totiž pohybuje už od roku 2014 (november – pilotná časť, od jari 2015 pravidelne). Ešte donedávna sme ju mohli zaradiť k vlajkovým reláciám televízie – ťahúňom, na ktorého sa dalo spoľahnúť. Chart Show úplne bežne dosahovala v prime-time vysoké nadpriemery s ratingom aj nad 9 %. Posledné dve sezóny však skĺzli do šedivého priemeru (rating 7 %, posledná jeseň dokonca len okolo 6 %). Niečo sa muselo zmeniť. A hneď od novej sezóny.

Prvou zmenou, ktorá je aj najviditeľnejšia, je výrazne vynovené štúdio – väčšie a veľkolepejšie, a ktoré televízia, ako sama uvádza, pripravovala temer tri mesiace. Štúdio tak po novom vychádza z hudobných prvkov. Pôdorys jedného pódia má pripomínať pomyselný dj-ský pult a druhý gramofónové platne, ktoré sú navyše reálne potiahnuté vinylom. Súčasťou je aj nový interaktívny svetelný stôl ovládaný z réžie.

Spomínal som aj zásah do dramaturgie relácie. Do tímu pribudol ďalší stály člen, a síce Thomas Puskailer, ktorý v uliciach robí vtipné ankety. Tiež na začiatku každej show sa môžeme tešiť na špeciálne vystúpenia Adely Vinczeovej.

Všetky spomínané novinky na prvý raz hudobnej show pomohli. Čísla sledovanosti narástli (celkovo si ju pozrelo 7,9 % divákov s podielom 24,5 %) a po dlhšom čase sa dostala do vedenia v stredajšom prime-time. Či v nastúpenom trende bude pokračovať, to sa ešte len uvidí. Každopádne držíme palce.

Novinky zo sveta TV
Aj vy ste si obľúbili zábavnú šou Slovenskej televízie Milujem Slovensko? A práve vás bavila dvojica kapitánov, ktorí sa ..
12.8.2018
Vyzerá to tak. Teda skôr sa jedná o to, že jesenný termín nasadenia show ešte nie je zo strany Tv JOJ potvrdený. Noví ..
1.8.2018
Mega úspešný seriál Markízy Oteckovia má momentálne letnú prestávku a na obrazovky sa vráti zase na ..
29.7.2018
Nechajme sa prekvapiť. Každopádne, pred pár dňami padla prvá klapka filmu Generál v koprodukcii RTVS v hlavnej úlohe ..
18.7.2018
Megaúspešné knihy Kristíny Farkašovej nám ukázali, že materstvo sa dá brať s humorom a potrebným nadhľadom. O tom ..
10.7.2018
Štvrtá séria šou Tvoja tvár znie povedome už klope na dvere. Po ročnej pauze sa vracia na televízne obrazovky jeden z ..
1.7.2018
Druhá časť názvu totiž označuje školskú triedu. Áno, je to tak. Natáčanie nového pôvodného seriálu pre deti a ich ..
20.6.2018
Nový seriál na Joj-ke nám ukáže, aké je možné zákulisie našej politickej scény. Nečakajte však temné odhalenia a ..
17.6.2018
Tento mesiac v televízii Markíza končí dlhoročná športová „tvár“, člen športovej redakcie, Štefan Eisele. Svoj ..
5.6.2018
RTVS je hlavným producentom zaujímavého počinu, ktorý mapuje osudy a pôsobenie slovenskej osobnosti generála Milana ..
30.5.2018