Chart Show v novom šate

Určite ste si všimli, že Chart show sa trochu zmenila. Pribudli nové prvky, štúdio je veľkolepejšie, tiež sa máličko pozmenila dramaturgia… Jednoducho, ostatná Chart Show bola iná. EuroDance dostal šancu na druhé kolo s vyvrcholením na koniec – hovorím o stále populárnom spevákovi Thomasovi Andersovi, ktorého určite poznáte z nemeckej skupiny Modern Talking. Že nie ste celkom v obraze a táto „muzika“ vám nesedí, či čakáte, kedy sa v show objaví niekto iný? Určite sa dočkáte. Poďme sme však teraz pozrieť na novinky v Chart Show.

Už málokto si vie vysielanie Markízy predstaviť bez tohto formátu. Hudobná relácia sa na obrazovkách totiž pohybuje už od roku 2014 (november – pilotná časť, od jari 2015 pravidelne). Ešte donedávna sme ju mohli zaradiť k vlajkovým reláciám televízie – ťahúňom, na ktorého sa dalo spoľahnúť. Chart Show úplne bežne dosahovala v prime-time vysoké nadpriemery s ratingom aj nad 9 %. Posledné dve sezóny však skĺzli do šedivého priemeru (rating 7 %, posledná jeseň dokonca len okolo 6 %). Niečo sa muselo zmeniť. A hneď od novej sezóny.

Prvou zmenou, ktorá je aj najviditeľnejšia, je výrazne vynovené štúdio – väčšie a veľkolepejšie, a ktoré televízia, ako sama uvádza, pripravovala temer tri mesiace. Štúdio tak po novom vychádza z hudobných prvkov. Pôdorys jedného pódia má pripomínať pomyselný dj-ský pult a druhý gramofónové platne, ktoré sú navyše reálne potiahnuté vinylom. Súčasťou je aj nový interaktívny svetelný stôl ovládaný z réžie.

Spomínal som aj zásah do dramaturgie relácie. Do tímu pribudol ďalší stály člen, a síce Thomas Puskailer, ktorý v uliciach robí vtipné ankety. Tiež na začiatku každej show sa môžeme tešiť na špeciálne vystúpenia Adely Vinczeovej.

Všetky spomínané novinky na prvý raz hudobnej show pomohli. Čísla sledovanosti narástli (celkovo si ju pozrelo 7,9 % divákov s podielom 24,5 %) a po dlhšom čase sa dostala do vedenia v stredajšom prime-time. Či v nastúpenom trende bude pokračovať, to sa ešte len uvidí. Každopádne držíme palce.

Novinky zo sveta TV
Žiada sa povedať – konečne. RTVS po dlhšom čase uvádza do vysielania reláciu venovanú domácej futbalovej súťaži ..
21.2.2019
Áno je to tak, Kameňák sa po rokoch vracia späť a to ako televízny komediálny seriál. Už od februára ..
17.2.2019
Projekt televízie JOJ a produkčnej spoločnosti D.N.A. ProductionTrhlina ovládol so svojim otváracím ..
6.2.2019
Verejnoprávna RTVS sa stala koproducentom českého filmu s názvom Zlatý podraz. Ide o naozaj úspešnú ..
3.2.2019
Od uvedenia pilotnej časti šou Dvaja na ..
24.1.2019
Prednedávnom sme v jednom z predchádzajúcich článkov spomínali
16.1.2019
Áno je to tak. Verejnoprávna televízia pokračuje v kvalitných akvizíciách a trende uvádzania kvalitných seriálových ..
12.1.2019
Po piatich rokoch budeme mať možnosť opäť si pozrieť jednu z celosvetovo najpopulárnejších talentových formátov ..
4.1.2019
Určite ste aj vy zaregistrovali smutnú správu o úmrtí známeho historika, spisovateľa a najmä popularizátora slovenskej ..
1.1.2019
Televízia JOJ sa nechce uspokojiť s tým, že je aj naďalej dvojkou na trhu a po nie celkom vydarenej jeseni spriada na budúci ..
19.12.2018