Chart Show v novom šate

Určite ste si všimli, že Chart show sa trochu zmenila. Pribudli nové prvky, štúdio je veľkolepejšie, tiež sa máličko pozmenila dramaturgia… Jednoducho, ostatná Chart Show bola iná. EuroDance dostal šancu na druhé kolo s vyvrcholením na koniec – hovorím o stále populárnom spevákovi Thomasovi Andersovi, ktorého určite poznáte z nemeckej skupiny Modern Talking. Že nie ste celkom v obraze a táto „muzika“ vám nesedí, či čakáte, kedy sa v show objaví niekto iný? Určite sa dočkáte. Poďme sme však teraz pozrieť na novinky v Chart Show.

Už málokto si vie vysielanie Markízy predstaviť bez tohto formátu. Hudobná relácia sa na obrazovkách totiž pohybuje už od roku 2014 (november – pilotná časť, od jari 2015 pravidelne). Ešte donedávna sme ju mohli zaradiť k vlajkovým reláciám televízie – ťahúňom, na ktorého sa dalo spoľahnúť. Chart Show úplne bežne dosahovala v prime-time vysoké nadpriemery s ratingom aj nad 9 %. Posledné dve sezóny však skĺzli do šedivého priemeru (rating 7 %, posledná jeseň dokonca len okolo 6 %). Niečo sa muselo zmeniť. A hneď od novej sezóny.

Prvou zmenou, ktorá je aj najviditeľnejšia, je výrazne vynovené štúdio – väčšie a veľkolepejšie, a ktoré televízia, ako sama uvádza, pripravovala temer tri mesiace. Štúdio tak po novom vychádza z hudobných prvkov. Pôdorys jedného pódia má pripomínať pomyselný dj-ský pult a druhý gramofónové platne, ktoré sú navyše reálne potiahnuté vinylom. Súčasťou je aj nový interaktívny svetelný stôl ovládaný z réžie.

Spomínal som aj zásah do dramaturgie relácie. Do tímu pribudol ďalší stály člen, a síce Thomas Puskailer, ktorý v uliciach robí vtipné ankety. Tiež na začiatku každej show sa môžeme tešiť na špeciálne vystúpenia Adely Vinczeovej.

Všetky spomínané novinky na prvý raz hudobnej show pomohli. Čísla sledovanosti narástli (celkovo si ju pozrelo 7,9 % divákov s podielom 24,5 %) a po dlhšom čase sa dostala do vedenia v stredajšom prime-time. Či v nastúpenom trende bude pokračovať, to sa ešte len uvidí. Každopádne držíme palce.

Novinky zo sveta TV
Aj vy ste si obľúbili český seriál, ktorý vznikol na základe licencie britskej BBC s Miroslavom Donutilom v hlavnej úlohe? ..
16.2.2018
Vo veľkom sa už promuje, no jej príprava prebiehala v tichosti (to znamená bez predošlého avíza, bez prezentácie pre ..
11.2.2018
Keďže január je už takmer za nami, televízie majú priestor na to, aby zhodnotili svoj nástup do nového roka, zareagovali ..
4.2.2018
Nečakaný minuloročný hit Slovenskej televízie
25.1.2018
Určite ste si všimli, že Chart show sa trochu zmenila. Pribudli nové prvky, štúdio je veľkolepejšie, tiež sa máličko ..
21.1.2018
Možno ste to už stihli zaznamenať, možno nie, ale JOJ tento mesiac uviedla neočakávane aj ďalší premiérový formát. Po ..
11.1.2018
Slovenská televízia sa opäť raz koprodukčne podieľa na výnimočnom filmovom počine, akým Tlmočník od ..
3.1.2018
Tak tak, prípravy novej Československej
27.12.2017
Momentálne sa na obrazovkách televízie Joj môžeme stretnúť s masívnou kampaňou na nový seriál Vlci, ktorý obsadí 2 ..
21.12.2017
Kedysi populárnym koncoročným programom na obrazovkách našich televízií už asi nadobro odzvonilo. Ešte donedávna tomu ..
15.12.2017