Chart Show v novom šate

Určite ste si všimli, že Chart show sa trochu zmenila. Pribudli nové prvky, štúdio je veľkolepejšie, tiež sa máličko pozmenila dramaturgia… Jednoducho, ostatná Chart Show bola iná. EuroDance dostal šancu na druhé kolo s vyvrcholením na koniec – hovorím o stále populárnom spevákovi Thomasovi Andersovi, ktorého určite poznáte z nemeckej skupiny Modern Talking. Že nie ste celkom v obraze a táto „muzika“ vám nesedí, či čakáte, kedy sa v show objaví niekto iný? Určite sa dočkáte. Poďme sme však teraz pozrieť na novinky v Chart Show.

Už málokto si vie vysielanie Markízy predstaviť bez tohto formátu. Hudobná relácia sa na obrazovkách totiž pohybuje už od roku 2014 (november – pilotná časť, od jari 2015 pravidelne). Ešte donedávna sme ju mohli zaradiť k vlajkovým reláciám televízie – ťahúňom, na ktorého sa dalo spoľahnúť. Chart Show úplne bežne dosahovala v prime-time vysoké nadpriemery s ratingom aj nad 9 %. Posledné dve sezóny však skĺzli do šedivého priemeru (rating 7 %, posledná jeseň dokonca len okolo 6 %). Niečo sa muselo zmeniť. A hneď od novej sezóny.

Prvou zmenou, ktorá je aj najviditeľnejšia, je výrazne vynovené štúdio – väčšie a veľkolepejšie, a ktoré televízia, ako sama uvádza, pripravovala temer tri mesiace. Štúdio tak po novom vychádza z hudobných prvkov. Pôdorys jedného pódia má pripomínať pomyselný dj-ský pult a druhý gramofónové platne, ktoré sú navyše reálne potiahnuté vinylom. Súčasťou je aj nový interaktívny svetelný stôl ovládaný z réžie.

Spomínal som aj zásah do dramaturgie relácie. Do tímu pribudol ďalší stály člen, a síce Thomas Puskailer, ktorý v uliciach robí vtipné ankety. Tiež na začiatku každej show sa môžeme tešiť na špeciálne vystúpenia Adely Vinczeovej.

Všetky spomínané novinky na prvý raz hudobnej show pomohli. Čísla sledovanosti narástli (celkovo si ju pozrelo 7,9 % divákov s podielom 24,5 %) a po dlhšom čase sa dostala do vedenia v stredajšom prime-time. Či v nastúpenom trende bude pokračovať, to sa ešte len uvidí. Každopádne držíme palce.

Novinky zo sveta TV
Do kín (premiéra 1.11.2018) smeruje film Ostrým nožom v koprodukcii RTVS inšpirovaný prípadom ..
18.10.2018
Séria nových seriálov na Jojke sa bude opäť niesť v komediálnom duchu. K už natočeným projektom Delukse ..
14.10.2018
Ale áno, Susedia už veru majú svoj vrchol za sebou, o tom snáď ..
3.10.2018
Reportéri – investigatívna relácia sa vracia späť na obrazovky verejnoprávnej televízie. Bude riešiť ..
30.9.2018
Súboj o televízneho diváka je jednoducho dennodenný boj. Televízie sa pravidelne predchádzajú v snahe získať si čo ..
23.9.2018
Politická diskusia je formát, ktorý na Markíze absentoval už dlhých päť rokov. A aj preto televízia chystá opätovný ..
16.9.2018
Do kín sa na konci septembra (27.9.2018 v premiére) dostáva ďalší zaujímavý filmový počin, na ktorom sa producentsky ..
6.9.2018
Slovenské seriály sú teraz populárnejšie ako kedykoľvek predtým. Teda aspoň tak sa zdá podľa masívnej produkcie našich ..
2.9.2018
Už sme sa o predpokladaných účastníkoch show Tvoja tvár znie povedome bavili
21.8.2018
Aj vy ste si obľúbili zábavnú šou Slovenskej televízie Milujem Slovensko? A práve vás bavila dvojica kapitánov, ktorí sa ..
12.8.2018