Chart Show v novom šate

Určite ste si všimli, že Chart show sa trochu zmenila. Pribudli nové prvky, štúdio je veľkolepejšie, tiež sa máličko pozmenila dramaturgia… Jednoducho, ostatná Chart Show bola iná. EuroDance dostal šancu na druhé kolo s vyvrcholením na koniec – hovorím o stále populárnom spevákovi Thomasovi Andersovi, ktorého určite poznáte z nemeckej skupiny Modern Talking. Že nie ste celkom v obraze a táto „muzika“ vám nesedí, či čakáte, kedy sa v show objaví niekto iný? Určite sa dočkáte. Poďme sme však teraz pozrieť na novinky v Chart Show.

Už málokto si vie vysielanie Markízy predstaviť bez tohto formátu. Hudobná relácia sa na obrazovkách totiž pohybuje už od roku 2014 (november – pilotná časť, od jari 2015 pravidelne). Ešte donedávna sme ju mohli zaradiť k vlajkovým reláciám televízie – ťahúňom, na ktorého sa dalo spoľahnúť. Chart Show úplne bežne dosahovala v prime-time vysoké nadpriemery s ratingom aj nad 9 %. Posledné dve sezóny však skĺzli do šedivého priemeru (rating 7 %, posledná jeseň dokonca len okolo 6 %). Niečo sa muselo zmeniť. A hneď od novej sezóny.

Prvou zmenou, ktorá je aj najviditeľnejšia, je výrazne vynovené štúdio – väčšie a veľkolepejšie, a ktoré televízia, ako sama uvádza, pripravovala temer tri mesiace. Štúdio tak po novom vychádza z hudobných prvkov. Pôdorys jedného pódia má pripomínať pomyselný dj-ský pult a druhý gramofónové platne, ktoré sú navyše reálne potiahnuté vinylom. Súčasťou je aj nový interaktívny svetelný stôl ovládaný z réžie.

Spomínal som aj zásah do dramaturgie relácie. Do tímu pribudol ďalší stály člen, a síce Thomas Puskailer, ktorý v uliciach robí vtipné ankety. Tiež na začiatku každej show sa môžeme tešiť na špeciálne vystúpenia Adely Vinczeovej.

Všetky spomínané novinky na prvý raz hudobnej show pomohli. Čísla sledovanosti narástli (celkovo si ju pozrelo 7,9 % divákov s podielom 24,5 %) a po dlhšom čase sa dostala do vedenia v stredajšom prime-time. Či v nastúpenom trende bude pokračovať, to sa ešte len uvidí. Každopádne držíme palce.

Novinky zo sveta TV
Práve prebiehajúca československá Superstar na Markíze sa postupne blíži do finále. Detaily priebehu finálových kôl na ..
16.5.2018
V porote iba jedna zmena, na druhú stranu kompletná výmena moderátorov. Toto sú posledné novinky z v poradí už siedmeho ..
10.5.2018
Nové vedenie Slovenskej verejnoprávnej televízie nepredĺži spoluprácu niektorým externým redaktorom televízneho ..
2.5.2018
Komediálne seriály sú v ostatnom období veľmi populárne a televízie prichádzajú neustále s novými produkciami. To isté ..
24.4.2018
Pamätáte si ešte, ako sa kriminálka Za sklom stala pri svojej ..
18.4.2018
Tak diváci, ktorí sú zvedaví na výkony našich hokejistov pred blížiacimi sa Majstrovstvami sveta v hokeji v Dánsku a ..
11.4.2018
Televízia sa púšťa do nových zábavných projektov, pretože dnes konkurencia nikdy nespí a pripravuje neustále nové a ..
4.4.2018
Rok 2018 uteká ako voda, ešte prednedávnom sme na našom webe uvádzali
27.3.2018
V poradí osemnásty OTO je už minulosťou. Slovenské televízie sa opäť raz zišli na spoločnom odovzdávaní cien ..
20.3.2018
Televízia JOJ a spoločnosť D.N.A. Production stoja za trojdielnou minisériou podľa rovnomennej knižnej predlohy ..
14.3.2018