Celovečerná snímka Kryštof v koprodukcii RTVS

Kryštof je nový celovečernýhraný film o viere, nádeji a obeti. Hlavný hrdina žije v komunite mníchov, zdieľa s nimi modlitby a rozjímanie a je tiež mimochodom aj jeden z článkov dlhého reťazca ľudí, ktorí pomáhajú prevádzať prenasledovaných ľudí komunistickým režimom cez hranice do Nemecka. A hoci chcel Kryštof pôvodne utiecť pred svetom do ticha kláštorných múrov, musí zrazu teraz utekať, aby si vôbec zachránil holý život.

Dej filmu sa odohráva v začiatku päťdesiatych rokov minulého storočia. Scenár snímky je venovaný združeniu Post Bellum a jeho projektu Pamäť národa, vďaka ktorému sa svet dozvedel o riskantnom a nezištnom ukrývaní neznámeho zbeha miestnym sedliakom.

Producentami filmu sú spoločnosť Fulfilm spolu s ALEF FILM & MEDIA, s.r.o., koproducentmi Česká televize, RTVS, Barrandovstudio a.s. , i/o post s.r.o., Un Film, s.r.o. a poľská MediaBrigade. Vývoj a výrobu filmu podporil ako Státní fond kinematografie ČR, tak i slovenský Audiovizuálny fond.

Režisérom tohto zaujímavého počinu je ZdeněkJiráský, ktorý mimochodom napísal scenár a režíroval aj film – sociálnu drámu Poupata. Z ďalších tvorcov filmu môžeme spomenúť najmä dramaturgov: Martina Konská, Dušan Dušek, Marian Urban, kameru: Michal Černý, či kostýmy: Katarína Štrbová-Bieliková. V hlavnej úlohe  Kryštofa sa predstaví Mikuláš Bukovjan, v dalších vystúpi napríklad Alexandra Borbély,  DavidUzsák, Vladimír Javorský, Jiří Černý, Marek Geišberg, Peter Šimún, AdrianJastraban, Stanislav Majer, Eva Bándor, Eva Josefíková, CsongorKassai, Ondřej Malý, Pavla Beretová, či PetrStach.

Natáčanie už prebehlo na jeseň 2018 a jar 2019 na miestach ako Šumava, Praha, Slapy, Slovenské stredohorie, východné Slovensko atď. Distribútorom snímku je Bontonfilm a tento film by mal prísť do kín na jeseň 2020.

Novinky zo sveta TV
Je to tak, už tento rok (2020) sa môžeme tešiť na šiestu sériu Československej Superstar. Po minulom roku, kedy sa ..
16.1.2020
Od 22. decembra 2019 je dostupné vysielanie novej televíznej stanice pod patronátom verejnoprávnej RTVS s ..
10.1.2020
Áno, konkrétneNový život – nový denný seriál na Jojke. Tá tak siahla po osvedčenom dennom formáte ..
5.1.2020
Hrozí vám domáci Silvester, respektíve nemáte potrebu mrznúť niekde na námestí a vyhýbať sa podguráženým skupinkám ..
29.12.2019
Uvidíme. Projekt televízie JOJ pôvodne pripravovaný ako historický seriál nadobudol nové kontúry a hneď sa o ňom ..
22.12.2019
Markíza Na Markíze to tento rok vyzerá, že bez stálic (Tri oriešky pre Popolušku, S tebou mě baví ..
15.12.2019
Slovenský rozhlas a televízia sa prednedávnom pochválila s novými akvizíciami, ktoré získala na tradičnom televíznom ..
8.12.2019
Chýbala vám na televíznych obrazovkách zoznamka? Už nebude. Na budúci rok je jedna potvrdená aj na Markíze. A rovno sa ..
1.12.2019
Chystá sa ďalší veľký rebrand stanice z portfólia tv JOJ. Z detskej stanice TvRiK, ktorá sa spúšťala v roku 2015, sa ..
20.11.2019
Markíza bude mať vlastnú Jenny! Seriál z prostredia nemocničnej pediatrie s názvomKlub červených ..
14.11.2019