Bola raz jedna škola – JOJ pripravuje ďalší rodinný seriál

Domáca seriálová tvorba na JOJ-ke má opäť zelenú. Niežeby ju doteraz nemala, no jej „zlatý vek“ prebieha práve teraz. Domáce seriály sú dnes jednoducho v kurze, sú divákmi veľmi žiadané a televízie na ich výrobu vynakladajú čoraz viac peňazí. Na obzore je ďalšia novinka – rodinný seriál s názvom Bola raz jedna škola. Tradičný rodinno komediálny žáner v prostredí netradičnej školy má šancu k obrazovkám pritiahnuť celú rodinu. Viac menej je známe aj herecké obsadenie seriálu.

Jednu z hlavných postáv stvárni Diana Mórová, dlhoročná stabilná tvár televízie JOJ (Panelák, Keby bolo keby, Dvojičky), ktorá je momentálne už štvrtú sezónu porotkyňou Česko Slovensko má talent. Na seriálovú scénu sa vráti aj jej kolegyňa a celkom výrazná postava z Paneláku – Mirka Partlová, ktorá v seriáli stvárni postavu Hany, rozvedenej matky, ktorá sa nasťahuje k mame a dcéru prihlási do školy, kde kedysi mama vyučovala. Tú stvárni herečka Anna Šišková, známa z viacerých úspešných seriálov ako Som mama, Sestričky, Tajné životy, ale aj Profesionáli. Z hereckého obsadenia seriálu je ešte známe meno AdyHajdu, či Barbora Švidraňová.

O čo v seriáli vlastne pôjde? Netradičná škola, ktorej riaditeľuje Anton (AdyHajdu) je jedna z prvých, na ktorej sa zaviedol európsky systém vzdelávania. To je zo strany detí, ale aj ich rodičov, často náročnejšie ako sa na prvý pohľad zdá. Škola totiž funguje trochu inak ako by si niekto predstavoval a najmä v porovnaní s bežnými vzdelávacími inštitúciami. Dej seriálu ozvláštňujú nielen časté kontroly a inšpekcie ministerstva, ale aj zloženie a hierarchia otcov a matiek, ktorí si niekedy kladú medzi sebou riadne polená pod nohy, čo celkom nezvláda nekonfliktná Hana (Mirka Partlová). Ide pre ňu o celkom novú situáciu, ktorá má k dokonalosti síce ďaleko, no predstavuje zdroj viacerých humorných situácií…

Novinky zo sveta TV
Chýbala vám na televíznych obrazovkách zoznamka? Už nebude. Na budúci rok je jedna potvrdená aj na Markíze. A rovno sa ..
1.12.2019
Chystá sa ďalší veľký rebrand stanice z portfólia tv JOJ. Z detskej stanice TvRiK, ktorá sa spúšťala v roku 2015, sa ..
20.11.2019
Markíza bude mať vlastnú Jenny! Seriál z prostredia nemocničnej pediatrie s názvomKlub červených ..
14.11.2019
Už na budúci rok televízia JOJ uvedie pôvodný formát (adaptovaný z kanadského originálu), od ktorého si sľubujú ..
6.11.2019
V siedmom nebi vstupuje na obrazovky komerčnej televízie do ďalšej sezóny, čím prekoná aj svojho ..
31.10.2019
Novinka na scéne rodinných seriálov s názvom Mami, kúp mi psa sa na našich obrazovkách objaví už na ..
23.10.2019
Verejnoprávna televízia a rozhlas stále dokáže potrápiť komerčné stanice a to aj vďaka tomu, že sa neustále púšťa ..
20.10.2019
Nová šou Utajený šéf sa predvedie na televíznych obrazovkách už v novembri. Teda predbežne to tak ..
13.10.2019
Súkromná televízia JOJ prednedávnom rozšírila svoje akvizície, kedy kúpila na českom trhu platené stanice CS ..
2.10.2019
Tretí športový kanál verejnoprávnej televízie a rozhlasu bude konečne realitou. Jeho štart je potvrdený už na ..
25.9.2019