Boj o divákov pokračuje – JOJ reaguje na nástup konkurencie zmenami v programe

Súboj o televízneho diváka je jednoducho dennodenný boj. Televízie sa pravidelne predchádzajú v snahe získať si čo najväčšiu sledovanosť. V programe s niekoľkými premiérami v každej sezóne sa diváci menia na „kŕdeľ sťahovavých vtákov“ a uprednostňujú raz jeden, inokedy zas ďalší program na inej stanici. Platí to samozrejme aj o sezóne Jeseň 2018, kedy konkrétne televízia Joj reaguje na tlak konkurenčnej Markízy a mení svoj program na základe prvých septembrových výsledkov sledovanosti. Prečo? Aby jej pôvodná tvorba bola konkurencieschopnejšia.

Platí to najmä na podvečerné formáty, kedy je tento čas doslova vyárendovaný pre markízáckých Oteckov. Tí nedávajú ostatným programom šancu a preto sa napríklad kuchárska šou Moja mama varí lepšie ako tvoja sťahuje na čas 16.00. Tá príchodom Oteckov na televíznu scénu už len „chradla“ a dosahovala iba podpriemerné výsledky. V pôvodnom slote budú nasadené reprízy komendiálneho seriálu Hoď svišťom (zase).

Ďalší, koho sa dotknú zmeny, budú Naši. Rodinný seriál v premiérovej 4. sérii na začiatku septembra úplne prepadol a kedysi tutovka v sledovanosti prenechala svoje miesto Sestričkám konkurenčnej Markízy. V priamom súboji uhrali len 15%-nú sledovanosť, pričom normálne sa vždy pohybovali nad 30%. To znamená, že po novom je stopnuté ďalšie vysielanie premiérových častí (presúva ich na niektorý z nadchádzajúcich mesiacov) a Naši sa budú objavovať v reprízach počas piatkového podvečera a to rovno v dvoch častiach za sebou. Na ich mieste sa tak objaví vynovený formát s novými moderátormi Nikto nie je dokonalý.

Zmeny sa týkajú aj ďalšej novinky – komediálneho seriálu Ministri, ktorého druhá časť nenadviazala na sľubný výkon prvej epizódy (dokonca prepadla o viac ako polovicu) a vysielať sa bude iba vo štvrtok, v utorok pôjdu Ministri už len v repríze.

Novinky zo sveta TV
Televízia JOJ ešte minulý rok ohlásila prípravu svojho doteraz najambicióznejšieho projektu – výpravného ..
20.3.2019
Poľská režisérka AgnieszkaHolland (Jánošík - pravdivá história, Horiaci ker...) je podpísaná pod ..
13.3.2019
Dcérska stanica Markízy pokračuje v uvádzaní populárnych tureckých telenoviel a prichádza s novinkou s názvom ..
5.3.2019
Predbežne na marec sa plánuje na JOJ-ke premiéra novinky – zábavno- edukatívnej šou s názvomRozum ..
28.2.2019
Žiada sa povedať – konečne. RTVS po dlhšom čase uvádza do vysielania reláciu venovanú domácej futbalovej súťaži ..
21.2.2019
Áno je to tak, Kameňák sa po rokoch vracia späť a to ako televízny komediálny seriál. Už od februára ..
17.2.2019
Projekt televízie JOJ a produkčnej spoločnosti D.N.A. ProductionTrhlina ovládol so svojim otváracím ..
6.2.2019
Verejnoprávna RTVS sa stala koproducentom českého filmu s názvom Zlatý podraz. Ide o naozaj úspešnú ..
3.2.2019
Od uvedenia pilotnej časti šou Dvaja na ..
24.1.2019
Prednedávnom sme v jednom z predchádzajúcich článkov spomínali
16.1.2019