Boj o divákov pokračuje – JOJ reaguje na nástup konkurencie zmenami v programe

Súboj o televízneho diváka je jednoducho dennodenný boj. Televízie sa pravidelne predchádzajú v snahe získať si čo najväčšiu sledovanosť. V programe s niekoľkými premiérami v každej sezóne sa diváci menia na „kŕdeľ sťahovavých vtákov“ a uprednostňujú raz jeden, inokedy zas ďalší program na inej stanici. Platí to samozrejme aj o sezóne Jeseň 2018, kedy konkrétne televízia Joj reaguje na tlak konkurenčnej Markízy a mení svoj program na základe prvých septembrových výsledkov sledovanosti. Prečo? Aby jej pôvodná tvorba bola konkurencieschopnejšia.

Platí to najmä na podvečerné formáty, kedy je tento čas doslova vyárendovaný pre markízáckých Oteckov. Tí nedávajú ostatným programom šancu a preto sa napríklad kuchárska šou Moja mama varí lepšie ako tvoja sťahuje na čas 16.00. Tá príchodom Oteckov na televíznu scénu už len „chradla“ a dosahovala iba podpriemerné výsledky. V pôvodnom slote budú nasadené reprízy komendiálneho seriálu Hoď svišťom (zase).

Ďalší, koho sa dotknú zmeny, budú Naši. Rodinný seriál v premiérovej 4. sérii na začiatku septembra úplne prepadol a kedysi tutovka v sledovanosti prenechala svoje miesto Sestričkám konkurenčnej Markízy. V priamom súboji uhrali len 15%-nú sledovanosť, pričom normálne sa vždy pohybovali nad 30%. To znamená, že po novom je stopnuté ďalšie vysielanie premiérových častí (presúva ich na niektorý z nadchádzajúcich mesiacov) a Naši sa budú objavovať v reprízach počas piatkového podvečera a to rovno v dvoch častiach za sebou. Na ich mieste sa tak objaví vynovený formát s novými moderátormi Nikto nie je dokonalý.

Zmeny sa týkajú aj ďalšej novinky – komediálneho seriálu Ministri, ktorého druhá časť nenadviazala na sľubný výkon prvej epizódy (dokonca prepadla o viac ako polovicu) a vysielať sa bude iba vo štvrtok, v utorok pôjdu Ministri už len v repríze.

Novinky zo sveta TV
Áno je to tak. Verejnoprávna televízia pokračuje v kvalitných akvizíciách a trende uvádzania kvalitných seriálových ..
12.1.2019
Po piatich rokoch budeme mať možnosť opäť si pozrieť jednu z celosvetovo najpopulárnejších talentových formátov ..
4.1.2019
Určite ste aj vy zaregistrovali smutnú správu o úmrtí známeho historika, spisovateľa a najmä popularizátora slovenskej ..
1.1.2019
Televízia JOJ sa nechce uspokojiť s tým, že je aj naďalej dvojkou na trhu a po nie celkom vydarenej jeseni spriada na budúci ..
19.12.2018
To, o čom sa len doteraz potichu šepkalo, sa nakoniec aj potvrdilo. Televízia Markíza oficiálne potvrdila ..
13.12.2018
Už zanedlho sa budeme môcť priučiť bontónu a spoločenskej etikete prostredníctvom nového animovaného televízneho ..
5.12.2018
Poďme sa pozrieť na program slovenských televízií v najväčší sviatok roka Štedrý deň. Nie preto, že Vianoce sú už ..
2.12.2018
Áno je to tak. Súťažné hry opäť dostávajú zelenú a od budúceho roka sa tak budete môcť pozrieť až na 4 nové ..
23.11.2018
Už to tak bude, slovenské televízie idú opäť skúšať šťastie a nervy normálneho diváka s novými, ale aj prerobenými ..
15.11.2018
Šou Najväčší Slovák vyvoláva rozruch už od začiatku. Teda od prvej upútavky, ktorú verejnoprávna RTVS ..
11.11.2018