Aktuálne seriálové hity tento mesiac finišujú, aké sú letné štruktúry slovenských televízií?

Je jún, leto klope na dvere, prichádza čas, kedy slovenské televízie prepínajú program svoj na „letný mód“. Posledný mesiac školského roku sa bude niesť v znamení vyrcholenia sérií mnohých nasadených populárnych seriálov a programov. Divákov totiž v letnom období poriadne ubudne a televízie vyťahujú mimosezónny program.

Medzi prvými je na začiatku mesiaca na Markíze naplánované finále deviatej série Hornej Dolnej (koniec 6.júna) a miesto nej bude vo štvrtok nasadená dvojitá nádielka relácie Dobre vedieť (2 časti za sebou ako v utorok, jedna premiérová a jedna reprízová). V utorky bola naplánovaná už od polovice júna nová šou Utajený šéf, nakoniec však z toho zišlo (podobne ako Svadba na prvý pohľad, ktorá mala byť nasadená už na začiatku roka).

Letné prázdniny sú dopriate aj Susedom, ktorých šiesta séria je čoskoro na svojom konci (10.jún). Namiesto nich v pondelky televízia Markíza bude nasadzovať filmy. Ďalej pokračuje Chart show – od polovice tohto mesiaca už s reprízovými časťami.

Finále najväčšieho hitu Markízy Oteckovia je tiež nadohľad. Tretia séria tohto denného seriálu má naplánovanú poslednú časť v piatok 14.júna. Od nasledujúceho pondelka budú v tomto slote uvádzané Rodinné prípady, spočiatku v premiérových častiach.

Letná štruktúra samozrejme neobíde ani vysielací program ďalšej slovenskej súkromnej televízie JOJ. V júni budú vždy v utorok ešte odvysielané premiérové časti rodinného seriálu Naši (štvrtá séria), následne pôjdu predošlé reprízové časti. Na štvrtky sú naplánované premiéry S pravdou von. Inkognito tiež naďalej figuruje v letných plánoch. Minimálne v júni sa ešte ráta s premiérovými dielmi. Streda je zatiaľ „vykrytá“ šou Rozum v hrsti, ktorá však zaznamenala prepad a klesla pod podielových 12%. Uvidíme ako sa s tým televízia popasuje. Piatky (od 21.júna) sa budú na Jojke niesť na vlne klasiky a budete tak mať možnosť zaspomínať si na Jožka Krónera v hlavnej úlohe 12-dielneho  česko-slovenského seriálu Slovácko sa nesúdi v hlavnom vysielacom čase. Po ňom bude nasledovať hudobno zábavná šou Všetko čo mám rád.

Novinky zo sveta TV
Na Slovensku bude mať premiéru ďalší český seriálový hit -Černé vdovy, ktorý vysielala česká Prima ..
23.6.2019
Kryštof je nový celovečernýhraný film o viere, nádeji a obeti. Hlavný hrdina žije v komunite ..
13.6.2019
Je jún, leto klope na dvere, prichádza čas, kedy slovenské televízie prepínajú program svoj na „letný mód“. Posledný ..
9.6.2019
Kredenc, spočiatku veľmi úspešná skečshow z dielne Dana Dangla, po štyroch rokoch nadobro ..
6.6.2019
Viete kto sa v nedeľu v Bratislave stal majstrom sveta v ľadovom hokeji v roku 2019? Určite áno. ..
30.5.2019
Keď pred dvoma rokmi vstúpila RTVS koprodukčne do nákladného projektu Mária Terézia, tak na vianočnú rozprávku vtedy ..
26.5.2019
A pritom začiatok Majstrovstiev sveta vyzeral veľmi nádejne. Po výhre s Američanmi sme smolne prehrali s výbermi Fínska ..
20.5.2019
Je to tak, slovenská verejnoprávna televízia tento rok ostáva úplne bez Ligy majstrov a finále snov medzi FC ..
19.5.2019
Tak úvod domáceho šampionátu sa nesie na vlne neuveriteľných výkonov slovenskej reprezentácie. Veď kto ..
15.5.2019
Galavečer, finále, šou Najväčší Slovák vysielala  RTVS na Jednotke v stredu 1. mája. Na prvom mieste sa podľa ..
11.5.2019