Aktuálne seriálové hity tento mesiac finišujú, aké sú letné štruktúry slovenských televízií?

Je jún, leto klope na dvere, prichádza čas, kedy slovenské televízie prepínajú program svoj na „letný mód“. Posledný mesiac školského roku sa bude niesť v znamení vyrcholenia sérií mnohých nasadených populárnych seriálov a programov. Divákov totiž v letnom období poriadne ubudne a televízie vyťahujú mimosezónny program.

Medzi prvými je na začiatku mesiaca na Markíze naplánované finále deviatej série Hornej Dolnej (koniec 6.júna) a miesto nej bude vo štvrtok nasadená dvojitá nádielka relácie Dobre vedieť (2 časti za sebou ako v utorok, jedna premiérová a jedna reprízová). V utorky bola naplánovaná už od polovice júna nová šou Utajený šéf, nakoniec však z toho zišlo (podobne ako Svadba na prvý pohľad, ktorá mala byť nasadená už na začiatku roka).

Letné prázdniny sú dopriate aj Susedom, ktorých šiesta séria je čoskoro na svojom konci (10.jún). Namiesto nich v pondelky televízia Markíza bude nasadzovať filmy. Ďalej pokračuje Chart show – od polovice tohto mesiaca už s reprízovými časťami.

Finále najväčšieho hitu Markízy Oteckovia je tiež nadohľad. Tretia séria tohto denného seriálu má naplánovanú poslednú časť v piatok 14.júna. Od nasledujúceho pondelka budú v tomto slote uvádzané Rodinné prípady, spočiatku v premiérových častiach.

Letná štruktúra samozrejme neobíde ani vysielací program ďalšej slovenskej súkromnej televízie JOJ. V júni budú vždy v utorok ešte odvysielané premiérové časti rodinného seriálu Naši (štvrtá séria), následne pôjdu predošlé reprízové časti. Na štvrtky sú naplánované premiéry S pravdou von. Inkognito tiež naďalej figuruje v letných plánoch. Minimálne v júni sa ešte ráta s premiérovými dielmi. Streda je zatiaľ „vykrytá“ šou Rozum v hrsti, ktorá však zaznamenala prepad a klesla pod podielových 12%. Uvidíme ako sa s tým televízia popasuje. Piatky (od 21.júna) sa budú na Jojke niesť na vlne klasiky a budete tak mať možnosť zaspomínať si na Jožka Krónera v hlavnej úlohe 12-dielneho  česko-slovenského seriálu Slovácko sa nesúdi v hlavnom vysielacom čase. Po ňom bude nasledovať hudobno zábavná šou Všetko čo mám rád.

Novinky zo sveta TV
Chýbala vám na televíznych obrazovkách zoznamka? Už nebude. Na budúci rok je jedna potvrdená aj na Markíze. A rovno sa ..
1.12.2019
Chystá sa ďalší veľký rebrand stanice z portfólia tv JOJ. Z detskej stanice TvRiK, ktorá sa spúšťala v roku 2015, sa ..
20.11.2019
Markíza bude mať vlastnú Jenny! Seriál z prostredia nemocničnej pediatrie s názvomKlub červených ..
14.11.2019
Už na budúci rok televízia JOJ uvedie pôvodný formát (adaptovaný z kanadského originálu), od ktorého si sľubujú ..
6.11.2019
V siedmom nebi vstupuje na obrazovky komerčnej televízie do ďalšej sezóny, čím prekoná aj svojho ..
31.10.2019
Novinka na scéne rodinných seriálov s názvom Mami, kúp mi psa sa na našich obrazovkách objaví už na ..
23.10.2019
Verejnoprávna televízia a rozhlas stále dokáže potrápiť komerčné stanice a to aj vďaka tomu, že sa neustále púšťa ..
20.10.2019
Nová šou Utajený šéf sa predvedie na televíznych obrazovkách už v novembri. Teda predbežne to tak ..
13.10.2019
Súkromná televízia JOJ prednedávnom rozšírila svoje akvizície, kedy kúpila na českom trhu platené stanice CS ..
2.10.2019
Tretí športový kanál verejnoprávnej televízie a rozhlasu bude konečne realitou. Jeho štart je potvrdený už na ..
25.9.2019