ZOH 2018 – Zimné Olympijské hry Južná Kórea

ZOH Program

ZOH Online

ZOH Hokej

Ak existuje udalosť, ktorá je označovaná doslova ako športový sviatok, je to rozhodne olympiáda. Tá môže byť nielen letná, ale aj zimná. Každá konkrétna sa pravidelne opakuje po štyroch rokoch. A teraz prišiel čas, kedy sa fanúšikovia konečne dočkali ZOH 2018. Zimné olympijské hry 2018 sa budú konať v juhokórejskom Pchjongčchangu, čo znamená, že dostať sa na toto miesto konania nebude zase až také jednoduché. Našťastie je tu náš web, ktorý vďaka bohatej ponuke televíznych kanálov pomôže každému športovému fanúšikovi nájsť ten, kde je k videniu práve prenos, ktorý ho zaujíma najviac.

Kedy sa ZOH 2018 budú konať?

Športoví fanúšikovia to určite veľmi dobre vedia, ale je lepšie to pripomenúť. ZOH 2018 sú naplánované na februárový termín roka 2018. Samotné otvorenie hier prebehne 9. februára 2018. Ukončenie je následne naplánované na 25. februára 2018. To najdôležitejšie sa samozrejme uskutoční na mieste, ktorým je Olympijský štadión v Pchjongčchang. Nejde pochopiteľne o športoviská jediné, pretože zápolenie jednotlivých športovcov sa bude realizovať aj na iných športoviskách v okolí daného mesta, v celkom dobrej vzdialenosti, čo je pre športovcov len plus.

Zimné olympijské hry 2018 ponúknu celkom 15 športových odvetví

Rozhodne sa bude na čo pozerať, pretože Zimné olympijské hry 2018 budú skutočnou prehliadkou celého radu zaujímavých športov. Ak by sme sa mali pozrieť na tie hlavné, na ktoré sa domáci fanúšikovia tešia najviac a ktoré budú k videniu na rôznych televíziách a to práve aj u nás. Musíme začať športom, ktorý je stále populárnejší – biatlon, rovnako tieť nemožno zabudnúť na vyhľadávaný ľadový hokej, ale napríklad tiež rýchlokorčuľovanie. Zabúdať ale nemožno ani na ďalšie športy, ako je snowboarding, alebo tiež beh na lyžiach, či skoky na lyžiach. A to je stále len zoznam tých hlavných.

Olympijské hry 2018 budú mať zaujímavého maskota

Ku každým hrám vždy patrí zaujímavý maskot. Olympijské hry 2018 nebudú rozhodne žiadnou výnimkou. Návštevníci priamo v mieste, ale aj vy ako diváci, sa s ním budete určite tiež pravidelne stretávať. O akého maskota pôjde? Bude to postava z jednej miestnej rozprávky, a to tiger. Nielen, že sa jedná na prvý pohľad o podareného maskota, ale nemožno zabúdať tiež na to, že by mal symbolizovať dôveru a rovnako tak aj silu. Jeho anglický názov je Soohorang.

Olympiáda v Pchjongčchangu nie je pre Kóreu prvá

Jednou zo zaujímavostí, ktoré ZOH 2018 prinesú, je rozhodne to, že olympiáda v Pchjongčchangu nie je pre Kóreu prvá. Ide už v poradí o druhú, ktorú bude Južná Kórea organizovať. Tá prvá sa však uskutočnila celkom dávno, a to ešte v roku 1988. V tom čase sa konala v hlavnom meste tejto krajiny, teda v Soule.

Akí športovci nás budú na ZOH 2018 reprezentovať?

Keď sa rozhodnete sledovať prostredníctvom nášho webu jednotlivé súboje v rámci ZOH 2018, určite sa vám budú hodiť aj informácie o tom, ako je to s našimi športovcami. Rovnako ako každý rok, aj tento rok budeme mať zastúpenie v rade športov. Početná výprava je spojená hlavne s biatlonom, rovnako ako bude rozhodne lákať alpské lyžovanie, hlavne ženský slalom. Zabúdať ďalej nemožno tiež na krasokorčuľovanie, či bežecké lyžovanie a snoubording. Zimné olympijské hry 2018 však budú spojené s účasťou našich športovcov aj v iných športoch. Aby bol náš výpočet úplný, tak nesmieme zabúdať tiež na sánkovanie. Toto všetko sú odvetvia v rámci olympiády, kde budú k videniu naši športovci, ktorí sa úplne pochopiteľne budú snažiť o dobré umiestnenie, ideálne také, aby si mohli odviezť domov nejakú tú medailu. K tomu im môžete pomôcť. Stačí si u nás nájsť konkrétny prenos a u neho aspoň na diaľku fandiť.

Novinky zo sveta TV
Nechajme sa prekvapiť. Každopádne, pred pár dňami padla prvá klapka filmu Generál v koprodukcii RTVS v hlavnej úlohe ..
18.7.2018
Megaúspešné knihy Kristíny Farkašovej nám ukázali, že materstvo sa dá brať s humorom a potrebným nadhľadom. O tom ..
10.7.2018
Štvrtá séria šou Tvoja tvár znie povedome už klope na dvere. Po ročnej pauze sa vracia na televízne obrazovky jeden z ..
1.7.2018
Druhá časť názvu totiž označuje školskú triedu. Áno, je to tak. Natáčanie nového pôvodného seriálu pre deti a ich ..
20.6.2018
Nový seriál na Joj-ke nám ukáže, aké je možné zákulisie našej politickej scény. Nečakajte však temné odhalenia a ..
17.6.2018
Tento mesiac v televízii Markíza končí dlhoročná športová „tvár“, člen športovej redakcie, Štefan Eisele. Svoj ..
5.6.2018
RTVS je hlavným producentom zaujímavého počinu, ktorý mapuje osudy a pôsobenie slovenskej osobnosti generála Milana ..
30.5.2018
Áno je to tak. Stále poulárnejší komik a tvár komediálneho seriálu Horná Dolná či zábavného formátu Inkognito sa ..
23.5.2018
Práve prebiehajúca československá Superstar na Markíze sa postupne blíži do finále. Detaily priebehu finálových kôl na ..
16.5.2018
V porote iba jedna zmena, na druhú stranu kompletná výmena moderátorov. Toto sú posledné novinky z v poradí už siedmeho ..
10.5.2018