Veľký návrat na Jojke – Panelák

Sedem rokov, pätnásť televíznych sezón, áno aj to je bilancia denného seriálu Panelák. Keď minulý rok (2015) v lete skončil, možnosť, že sa vráti na naše obrazovky tak skoro, bola naozaj minimálna. Herci boli presunutí do iných nových projektov, televízia však nikdy nevylúčila, že sa v budúcnosti Panelák nemôže vrátiť.

JOJ totiž na budúci rok oslávi 15 výročie svojho vzniku a jeden z jej najúspešnejších ťahákov bude pri tom. Z hercov, ktorí účinkovali v seriáli od jeho úplného začiatku odišiel do hereckého neba Juraj Slezáček. Či v seriáli budú pokračovať napríklad taký Marián Miezga, Diana Mórová, Mirka Partlová a Božidara Turzonovová je však otázne. Panelák totiž pri svojom reštarte otvára nové dejové linky, pôvodné postavy by sa už totiž nemali kde pohnúť. Najnovšie časti tak prinesú sčasti návrat starých známych postáv, ale postupne budú dostávať čoraz väčší priestor nové tváre, nové osudy. Jednu z týchto postáv by mal zahrať Milo Kráľ. Táto niekdajšia hviezda Búrlivého vína na Markíze, prešla po neúspechu ďalšieho seriálu Kukučka do konkurenčnej JOJ-ky, kde v súčasnosti nakrúca romantický seriál Hotel. Z ďalších nových akvizícií hereckého obsadenia seriálu spomenieme aj Vlada Černého (taktiež tvár Búrlivého vína) a herečku Natáliu Germániovú (hrala v seriáloch Ema či Divoké kone). Plus televízia potvrdila, že oficiálne komunikuje o účasti v seriáli s Dianou Mórovou, Mirkou Partlovou, Braňom Bystrianskym a Mariánom Miezgom. Na scenári bude spolupracovať i naďalej Andy Kraus.

Prvým dielom paneláka z 18 februára 2008 priniesla Tv JOJ fenomén denných seriálov aj na Slovensko. Pôvodný projekt bol naplánovaný na 193 dielov, napokon však vzniklo rekordných 1 309 častí! Panelák svojho času býval i trhovým lídrom, neskôr sa aj pod vplyvom konkurencie jeho vysielací čas z prime-timu vytratil, až napokon odsunul do neskoršieho slotu o 21.40 (vyskúšal viacero časov).

Novinky zo sveta TV
Už vám chýbala politická satira na televíznych obrazovkách? Tak táto správa je pre vás. Sedmička sa vracia po šiestich ..
28.3.2017
Markíza ďalej skúša napodobniť úspech svojho veľmi úspešného komediálneho seriálu Horná Dolná. Jej premiérové ..
22.3.2017
Míľovými krokmi sa blíži okrúhle jubileum výnimočnej panovníčky, manželky a matky Márie Terézie. Táto výrazná ..
15.3.2017
Premiéra výpravného seriálu 1890 sa neúprosne blíži. Tv Joj plánuje štart tejto série v týždeň jej pätnástych ..
7.3.2017
Markíze sa zatiaľ celkom nedarí podľa jej predstáv. Všetky doterajšie tohtoročné novinky (Divoký zapadákov, Baby boom) ..
1.3.2017
Už štvrtýkrát sa na obrazovkách Slovenskej televízie stretneme v letnom termíne aj s formátom Naj dedinka Slovenska. Jej ..
22.2.2017
Neviete sa dočkať jari? Nové časti seriálu Horná Dolná sa k nám dostanú niekedy na prelome marca a apríla. Poďme sa ..
7.2.2017
Ako sme už spomínali, minulý rok prebehlo historicky prvé žrebovanie českých filmov, kde si slovenské televízie delili ..
2.2.2017
Tento formát zábavno-súťažnej šou, ktorý vysiela Tv JOJ od minulého roka čakajú zmeny. Šou Guess My Age má pôvod vo ..
24.1.2017