Veľký návrat na Jojke – Panelák

Sedem rokov, pätnásť televíznych sezón, áno aj to je bilancia denného seriálu Panelák. Keď minulý rok (2015) v lete skončil, možnosť, že sa vráti na naše obrazovky tak skoro, bola naozaj minimálna. Herci boli presunutí do iných nových projektov, televízia však nikdy nevylúčila, že sa v budúcnosti Panelák nemôže vrátiť.

JOJ totiž na budúci rok oslávi 15 výročie svojho vzniku a jeden z jej najúspešnejších ťahákov bude pri tom. Z hercov, ktorí účinkovali v seriáli od jeho úplného začiatku odišiel do hereckého neba Juraj Slezáček. Či v seriáli budú pokračovať napríklad taký Marián Miezga, Diana Mórová, Mirka Partlová a Božidara Turzonovová je však otázne. Panelák totiž pri svojom reštarte otvára nové dejové linky, pôvodné postavy by sa už totiž nemali kde pohnúť. Najnovšie časti tak prinesú sčasti návrat starých známych postáv, ale postupne budú dostávať čoraz väčší priestor nové tváre, nové osudy. Jednu z týchto postáv by mal zahrať Milo Kráľ. Táto niekdajšia hviezda Búrlivého vína na Markíze, prešla po neúspechu ďalšieho seriálu Kukučka do konkurenčnej JOJ-ky, kde v súčasnosti nakrúca romantický seriál Hotel. Z ďalších nových akvizícií hereckého obsadenia seriálu spomenieme aj Vlada Černého (taktiež tvár Búrlivého vína) a herečku Natáliu Germániovú (hrala v seriáloch Ema či Divoké kone). Plus televízia potvrdila, že oficiálne komunikuje o účasti v seriáli s Dianou Mórovou, Mirkou Partlovou, Braňom Bystrianskym a Mariánom Miezgom. Na scenári bude spolupracovať i naďalej Andy Kraus.

Prvým dielom paneláka z 18 februára 2008 priniesla Tv JOJ fenomén denných seriálov aj na Slovensko. Pôvodný projekt bol naplánovaný na 193 dielov, napokon však vzniklo rekordných 1 309 častí! Panelák svojho času býval i trhovým lídrom, neskôr sa aj pod vplyvom konkurencie jeho vysielací čas z prime-timu vytratil, až napokon odsunul do neskoršieho slotu o 21.40 (vyskúšal viacero časov).

Novinky zo sveta TV
Vianoce sa neúprosne blížia a my sme zvedaví, čo prinesú slovenské televízie počas najkrajšieho obdobia roka. Medzi ..
21.11.2017
Extrémne premeny sa zaradili medzi najúspešnejšie formáty Markízy v tejto jesennej sezóne. Čoskoro sa ..
14.11.2017
Naša verejnoprávna televízia sa podieľa na ďalšom zaujímavom počine a tým je pôvodný animovaný seriál pre deti – ..
8.11.2017
Áno je to tak. Televízia JOJ si pre vás od nového roka pripravila Veľký balík. Ak predpokladáte, že ..
31.10.2017
O návrate legendárneho a veľmi obľúbeného seriálu Susedia sme vás ..
24.10.2017
Slovenský film čoraz viac dokáže oslovovať domáceho diváka. Nie je to tak úplne dávno, keď zmienku o slovenskom filme ..
17.10.2017
Semafor, novinka z dielne televízie Joj, je seriál, ktorý sa žánrovo zaradzuje ku komediálnym projektom. Tých majú ..
10.10.2017
Pamätáte si ešte rok 2004 a ošiaľ, ktorý vyvolala prvá séria Superstar ešte vysielaná na obrazovkách verejnoprávnej ..
3.10.2017
Folklórna šou Zem spieva je späť! Najúspešnejší formát RTVS posledného obdobia sa vracia na obrazovky. Premiérová ..
26.9.2017
Stand-up komedy šou Jána Gorduliča Silné reči sa po dohode s komerčnou televíziou dostane poprvýkrát na ..
20.9.2017