Strom želaní – nová šou RTVS

Strom želaní je nová rodinná zábavná šou na obrazovkách Slovenskej televízie od 15. októbra. Populárny moderátor Sajfa postupne navštívi deti z ôsmich slovenských základných škôl. Malí školáci dostanú priestor pouvažovať, čo by potešilo ich najbližších (rodičov, starých rodičov, súrodencov) ale i napríklad učiteľov. Kartičku s týmto želaním zavesia na Strom želaní, ktorý vyrastie v ich škole. V každej z častí splní Sajfa tri želania – zväčša nehmotného charakteru, ktoré by boli bez pomoci obtiažne zrealizovateľné.

Osem dielov premiérovej série slovenskej verzie formátu Strom želaní sa natáčalo v období od mája do októbra v ôsmich školách – v Nitre, Tesárskych Mlyňanoch, Topoľčanoch, Bánovciach nad Bebravou, Mojzesove-Černíku, Veľkom Mederi, Boleráze a v Stupave. Strom želaní je uvádzaný každú sobotu o 20.25 na Jednotke.

Ako si táto novinka na našich obrazovkách počína? Premiérová časť v sobotu 15.10. sa aj napriek výraznému promovaniu nepresadila podľa predstáv RTVS. Na rodinnú šou sa o 20.25 pozrelo 207 tisíc divákov v podiele 10,5 %. V cieľovej skupine 12- 54 mal program 88 tisíc divákov, t.j. 8,2 %. Tieto hodnoty sú pod tohtoročným priemerom stanice. S predošlými formátmi v dôležitom sobotnom prime-time (hlavne Nečakané stretnutia a Pošta pre teba) bola RTVS zvyknutá na vyšší podiel divákov aj v 54+. Zatiaľ tento drahý projekt na Jednotke na nadpriemery určite nesiaha!

Druhé vydanie 22.10. tejto relácie s moderátorom Sajfom uhralo podiel tesne nad 11 % v 12+ a rovných 8 % v skupine 12 – 54. V oboch cieľových skupinách dokonca zaostala aj za neskoršou talkšou Neskoro večer s Petrom Marcinom (15 a 10 %). Lídrom tohto sobotného večera sa stal intenzívne promovaný kinohit Skyfall na JOJ-ke, ktorý uhral podiel 25 %. Nebezpečný náklad na Markíze v závese uhral podpriemerných necelých 19 %.

Novinky zo sveta TV
Už vám chýbala politická satira na televíznych obrazovkách? Tak táto správa je pre vás. Sedmička sa vracia po šiestich ..
28.3.2017
Markíza ďalej skúša napodobniť úspech svojho veľmi úspešného komediálneho seriálu Horná Dolná. Jej premiérové ..
22.3.2017
Míľovými krokmi sa blíži okrúhle jubileum výnimočnej panovníčky, manželky a matky Márie Terézie. Táto výrazná ..
15.3.2017
Premiéra výpravného seriálu 1890 sa neúprosne blíži. Tv Joj plánuje štart tejto série v týždeň jej pätnástych ..
7.3.2017
Markíze sa zatiaľ celkom nedarí podľa jej predstáv. Všetky doterajšie tohtoročné novinky (Divoký zapadákov, Baby boom) ..
1.3.2017
Už štvrtýkrát sa na obrazovkách Slovenskej televízie stretneme v letnom termíne aj s formátom Naj dedinka Slovenska. Jej ..
22.2.2017
Neviete sa dočkať jari? Nové časti seriálu Horná Dolná sa k nám dostanú niekedy na prelome marca a apríla. Poďme sa ..
7.2.2017
Ako sme už spomínali, minulý rok prebehlo historicky prvé žrebovanie českých filmov, kde si slovenské televízie delili ..
2.2.2017
Tento formát zábavno-súťažnej šou, ktorý vysiela Tv JOJ od minulého roka čakajú zmeny. Šou Guess My Age má pôvod vo ..
24.1.2017