Navigácia

Jazyk webu

Veľký návrat na Jojke – PanelákSedem rokov, pätnásť televíznych sezón, áno aj to je bilancia denného seriálu Panelák. Keď minulý rok (2015) v lete skončil, možnosť, že sa vráti na naše obrazovky tak skoro, bola naozaj minimálna. Herci boli presunutí do iných nových projektov, televízia však nikdy nevylúčila, že sa v budúcnosti Panelák nemôže vrátiť.

JOJ totiž na budúci rok oslávi 15 výročie svojho vzniku a jeden z jej najúspešnejších ťahákov bude pri tom. Z hercov, ktorí účinkovali v seriáli od jeho úplného začiatku odišiel do hereckého neba Juraj Slezáček. Či v seriáli budú pokračovať napríklad taký Marián Miezga, Diana Mórová, Mirka Partlová a Božidara Turzonovová je však otázne. Panelák totiž pri svojom reštarte otvára nové dejové linky, pôvodné postavy by sa už totiž nemali kde pohnúť. Najnovšie časti tak prinesú sčasti návrat starých známych postáv, ale postupne budú dostávať čoraz väčší priestor nové tváre, nové osudy. Jednu z týchto postáv by mal zahrať Milo Kráľ. Táto niekdajšia hviezda Búrlivého vína na Markíze, prešla po neúspechu ďalšieho seriálu Kukučka do konkurenčnej JOJ-ky, kde v súčasnosti nakrúca romantický seriál Hotel. Z ďalších nových akvizícií hereckého obsadenia seriálu spomenieme aj Vlada Černého (taktiež tvár Búrlivého vína) a herečku Natáliu Germániovú (hrala v seriáloch Ema či Divoké kone). Plus televízia potvrdila, že oficiálne komunikuje o účasti v seriáli s Dianou Mórovou, Mirkou Partlovou, Braňom Bystrianskym a Mariánom Miezgom. Na scenári bude spolupracovať i naďalej Andy Kraus.

Prvým dielom paneláka z 18 februára 2008 priniesla Tv JOJ fenomén denných seriálov aj na Slovensko. Pôvodný projekt bol naplánovaný na 193 dielov, napokon však vzniklo rekordných 1 309 častí! Panelák svojho času býval i trhovým lídrom, neskôr sa aj pod vplyvom konkurencie jeho vysielací čas z prime-timu vytratil, až napokon odsunul do neskoršieho slotu o 21.40 (vyskúšal viacero časov).