Navigácia

Jazyk webu

Strom želaní – nová šou RTVSStrom želaní je nová rodinná zábavná šou na obrazovkách Slovenskej televízie od 15. októbra. Populárny moderátor Sajfa postupne navštívi deti z ôsmich slovenských základných škôl. Malí školáci dostanú priestor pouvažovať, čo by potešilo ich najbližších (rodičov, starých rodičov, súrodencov) ale i napríklad učiteľov. Kartičku s týmto želaním zavesia na Strom želaní, ktorý vyrastie v ich škole. V každej z častí splní Sajfa tri želania – zväčša nehmotného charakteru, ktoré by boli bez pomoci obtiažne zrealizovateľné.

Osem dielov premiérovej série slovenskej verzie formátu Strom želaní sa natáčalo v období od mája do októbra v ôsmich školách – v Nitre, Tesárskych Mlyňanoch, Topoľčanoch, Bánovciach nad Bebravou, Mojzesove-Černíku, Veľkom Mederi, Boleráze a v Stupave. Strom želaní je uvádzaný každú sobotu o 20.25 na Jednotke.

Ako si táto novinka na našich obrazovkách počína? Premiérová časť v sobotu 15.10. sa aj napriek výraznému promovaniu nepresadila podľa predstáv RTVS. Na rodinnú šou sa o 20.25 pozrelo 207 tisíc divákov v podiele 10,5 %. V cieľovej skupine 12- 54 mal program 88 tisíc divákov, t.j. 8,2 %. Tieto hodnoty sú pod tohtoročným priemerom stanice. S predošlými formátmi v dôležitom sobotnom prime-time (hlavne Nečakané stretnutia a Pošta pre teba) bola RTVS zvyknutá na vyšší podiel divákov aj v 54+. Zatiaľ tento drahý projekt na Jednotke na nadpriemery určite nesiaha!

Druhé vydanie 22.10. tejto relácie s moderátorom Sajfom uhralo podiel tesne nad 11 % v 12+ a rovných 8 % v skupine 12 – 54. V oboch cieľových skupinách dokonca zaostala aj za neskoršou talkšou Neskoro večer s Petrom Marcinom (15 a 10 %). Lídrom tohto sobotného večera sa stal intenzívne promovaný kinohit Skyfall na JOJ-ke, ktorý uhral podiel 25 %. Nebezpečný náklad na Markíze v závese uhral podpriemerných necelých 19 %.