Navigácia

Jazyk webu

Prečo sa počas týchto sviatkov oplatí pozerať Slovenskú televíziuJe to čím ďalej jasnejšie. Program RTVS je schopný ponúknuť skvelú alternatívu k sviatočnému vysielaniu našich komerčných staníc aj ich sesterských kanálov.

Jednotka pripravuje počas sviatkov hneď niekoľko premiér. Najvýznamnejšia bude uvedená na Štedrý deň o 19.40, a to nová rozprávka Zázračný nos. Film sa natáčal v Trnave, Smoleniciach, v Buchloviciach, Buchlove, na Pajštúne aj na iných miestach. Režisér Stanislav Párnický dal priestor v hlavných úlohách dvom nádejným hercom Kristíne Kanátovej a Vladimírovi Plevčíkovi. Zo známych tvárí v rozprávke uvidíme aj Ivu Janžurovú, Miroslava Nogu, Annu Šiškovú, Kamila Mikulčíka, Štefana Kožku a ďalších.

Ťahákom by mala byť trojdielna miniséria z dielne RTL Winnetou, ktorú bude Jednotka vysielať len deň po svetovej premiére. Diváci si tak budú môcť vychutnať príbehy apačského náčelníka so svojim bielym bratom Old Shatterhandom v častiach nazvaných: Winnetou: Nový svet, Winnetou: Tajomstvo strieborného jazera a Winnetou: Posledný boj. Posledná časť minisérie bude uvedená 30.12., kedy bude tiež uvedená premiéra filmového kinohitu Vlk z Wall Street.

Potvrdilo sa, že na Silvestra sa neodvysiela Nikto nie je dokonalý, tento populárny formát nahradí menej úspešná relácia z jesene – Zlaté časy.

Premiéry a silné seriálové tituly si RTVS necháva aj  pre Dvojku. Ako je dobrým zvykom, Dvojka už na druhý deň po celosvetovej premiére uvedie legendárneho Sherlocka z dielne BBC a to štvrtú sériu. Dočkáme sa aj klasiky ako je Ženský zákon, Dlhá cesta domov, Na skle maľované či české tituly ako Slavnosti sněženek, Na samotě u lesa alebo aj Horúčku sobotňajšej noci s Travoltom v hlavnej úlohe.

Deti počas sviatkov nesmú vynechať premiéry zahraničných rozprávok Chladné srdce či Ovečka Shaun vo filme. Zo známych titulov to bude Láska na vlásku, Orest z rodu čarodejníkov, Sedem zhavranelých bratov, Johankino tajomstvo, Sokoliar Tomáš a Pávie pierko. Pre drobcov je prichystaný aj nový večerníček Drobci a veľký návrat na obrazovky hlásia legendárni maďarskí Miazgovci. A to možno vrátane častí, ktoré ešte neboli na Slovensku premiérované.

Či to tak aj bude naozaj, nechajme sa prekvapiť. Každopádne ponuka RTVS na sviatočné chvíle je naozaj milým prekvapením.