Navigácia

Jazyk webu

JOJka šokovala Markízu. Na obrazovky prinesie alternatívu FarmyJOJka spôsobila Markíze šok. Vyfúkla jej totiž na Slovensku populárnu reality šou Farma, ktorú uvedie v alternatívnom prevedení. Nábor na účastníkov šou Návštevníci už začína a dá sa predpokladať, že do vysielania sa dostane už na jeseň.

Návštevníci však nebudú presnou kópiou Farmy, avšak mnohé prvky s ňou majú rozhodne spoločné. Tým základným je prostredie farmy ako vytrhnutej z minulosti, ktorú obývajú neznámi ľudia riešiaci jednak bežné práce súvisiace so starostlivosťou o hospodárstvo, ale aj vlastné problémy a medziľudské vzťahy. Účastníci šou Návštevníci ale budú musieť zabudnúť na akékoľvek výdobytky modernej doby, keďže im budú poskytnuté podmienky, aké ľudia mali v 19.storočí. To hovorí aj základný slogan reality programu – Návštevníci, cesta do minulosti.

Návštevníci nie sú vlastným programom JOJKy, ale licencovaným formátom. Ten pochádza zo škandinávskych krajín, kde sa vysiela pod menom ANNO. Napríklad v Nórsku je mimoriadne úspešný a lokálna televízia natáča už tretiu sériu.

Paradoxom na slovenskej verzií Návštevníkov je najmä to, že túto šou budú vyrábať presne rovnakí tvorcovia, ako Farmu na Markíze.